Sen de Düşüncelerini Paylaş!


Son Yorumlar

 • Gül T.

  Gül T. 22.08.2017 - 21:12:06

  YAŞASIN! İLERİ HABER İLK KEZ BİR KİTABIMIZI TANITMIŞ!

  Türkikte işler mi o dönüşümler?sal-sail daha önce yazılmıs olabilir...

 • arif yavuz aksoy

  arif yavuz aksoy 22.08.2017 - 18:48:36

  YAŞASIN! İLERİ HABER İLK KEZ BİR KİTABIMIZI TANITMIŞ!

  İlahi, ilahi, ilahi Gül T! H-S dönüşümü kuralın dibidir. Yunanca'dan Latince'ye geçişte 20 tane örnek ben veriym şimdi. Sal ve sail için bakmam gerekiyo. a.y.a. hala ilahisss

 • Salih Aşut

  Salih Aşut 22.08.2017 - 14:28:41

  “Terör Altında Yaşadım” İngiliz Üniversitelerinde French Theory'nin Yirmi Yılı

  Postmodern teori ve onda içkin olan bir yığın "küçük teori"nin doğrusu bende çağrıştırdığı, tarım toplumlarındaki gerçekliği inşa eyleminde kullanılan "köşe taşı" dinlerin marifetiyle "gerçek"ten kaçışın güya "aklın aydınlığında" mezkûr teoriler aracılığıyla yapılmasıdır. Bu teoriler "büyük anlatı" , "indirgemecilik" diyerek bütün kıvırdıkları teorilerden daha mutlakçı bir biçimde tüm gerçekliği belirsizliğe, bulanıklığa gömerek büyük anlatının kıralını, ingirgemeciliğin allahını icra ederler. Shiva, Zeus, Allah ne işlev gördüyse insan toplumlarında postmodern teori(ler) de aynı işlevi gördü, görüyor. Yazı için teşekkürler, çok makbule geçti.

 • Muharrem Söker

  Muharrem Söker 22.08.2017 - 14:04:48

  Aptallık ve karaktersizlik kaderimiz, ama bunu azaltmak elimizde..

  :) :) :) Bu gülücğkler son paragrafta yazdıkların için

 • fahri kumbul

  fahri kumbul 22.08.2017 - 13:43:15

  “Terör Altında Yaşadım” İngiliz Üniversitelerinde French Theory'nin Yirmi Yılı

  Fevkalade anlaşılır bir çeviri olmuş, aslına sadık kalınıp kalınmadığını bilemem, ama öyledir izlenimi edindim, gayet anlaşılır ve güzel bir çalışma.. Kutlarım.

 • Gül T.

  Gül T. 22.08.2017 - 13:22:52

  YAŞASIN! İLERİ HABER İLK KEZ BİR KİTABIMIZI TANITMIŞ!

  Yahu niye inadına olsun ilahi A.y.a. Nasıla odaklanmalıyım. Evet dediğiniz gibi yazılmış neden b br e dönüşmüş. K G dönüşümüne ben de itiraz etmezdim h-s dönüşümünü düşünebiliyorsak... Bence de yer ile alakalı değil arig olabilir. Bu arada et Sal=suda yüzen platform ile i. sail=yelken . Nasıl?

 • arif yavuz aksoy

  arif yavuz aksoy 22.08.2017 - 00:17:20

  YAŞASIN! İLERİ HABER İLK KEZ BİR KİTABIMIZI TANITMIŞ!

  Bazan bana inadına yazıyomuşsunuz gibi geliyo. İlahi! 1. "Bu niye öyle dönüşmedi" diye soru olmaz. Dönüşmüş olanlar üzerinden inceleme yapabilirsiniz. Fantazi yapmıyoruz orada. Evrim sürecinde şöyle bi canlı niye çıkmadı diye sormak tutarlı değildir. K ve G dönüşümüne ben neredeyse hiç itiraz etmem zaten. 2. Dönüşmedi demedim. Neden dönüştü dedim. Kitap yanımda değil. Eğer öyle yazıyosa baskı hatasıdır. Ve düzeltmede gözden kaçmıştır. 3. Yer ile ilgili etimonu hala çok sorunlu buluyorum. İtiraz ettim. Ama şerh koydum mu hatrımda değil. O vokabülerin oluşma aşamasındaki çatışmayı görseydiniz keşke. Gerilim hayli yüksekti. Selçuk Bey ile taraf olmuş gibi oldum ama... Yani... Keşke videoya çekseymişiz diyorum şimdi. a.y.a. ilahisss

 • Gül T.

  Gül T. 21.08.2017 - 20:01:48

  YAŞASIN! İLERİ HABER İLK KEZ BİR KİTABIMIZI TANITMIŞ!

  'Neden to cut kat ile alakalı ise qut ya da gud şekline dönüşmedi' diye yazmışım vakti zamanında. Kitapta s.222 de braindeki br neden b ye dönüşmedi demişsiniz. S. 207 ajar acu benzeşmesin de r ye noldu ben de merak ediyorum. Ayrıca s. 206 ager agri için asıl etimon s. 210da arig ya da ir olarak verilmiş. metatez dersek buna.

 • Yazarı

  Yazarı 21.08.2017 - 17:15:12

  Sıkıntı

  Bu kadar sınıflandırma tartışması yaratacağını kestirememiştim :) Feysbuk'ta düşüncelerimi yazdım. Tartışmayı her iki cephede sürdürebilecek odaklanmadan yoksunum sanırım. Buraya da şunu diyeyim: bana kalırsa öykü değil kurgu... Bilinç akışı tekniğinin içeriğin önüne geçtiği bir düzyazı... Şiirsel düzyazı değil, düz şiir zaten değil öte yandan fantastik öykü de değil. Kurmaca düzyazı... Tanımlanmamış.

 • Murat Dicle

  Murat Dicle 21.08.2017 - 13:18:44

  Sıkıntı

  Okuması zor, alegorik bir hikaye. Zor olmasının nedeni metaforları tam olarak "çakozlayamamaktan" geliyor. Futboldan da anlamıyorsa insan -ki benim gibi- anlaması daha zor oluyor. Ayı Kaleci kim olabilir diye Google'dan arattım: Volkan Demirel çıktı. :) İngilizler takmış ona bu lakabı. İyi, güzel, kötü, çirkin... Bilememiyorum, bir kaç defa daha okumak gerek belki de...

 • Tün Tün Kuzu

  Tün Tün Kuzu 21.08.2017 - 11:35:55

  Sıkıntı

  Edebi açıdan, "sondan başa okuyunca da değişmeyen yazı" türü. İnanmayan denesin.

 • arif yavuz aksoy

  arif yavuz aksoy 21.08.2017 - 10:50:37

  YAŞASIN! İLERİ HABER İLK KEZ BİR KİTABIMIZI TANITMIŞ!

  Sayın T, örnek verirseniz yardımcı olmaya çalışırım. Vokabüler için tartışma yaparken çok şey konuşuldu. Ama hepsini kitaba geçmek teknik olarak mümkün değildi. G-K dönüşümü? Örnek piliğz. a.y.a. hasretsss

 • Su Harma

  Su Harma 21.08.2017 - 10:51:10

  BİR DOST

  Çok geç gelen cevabım için özür dilerim. Tüm yorumlara teşekkür ediyorum. Eleştirileri dikkate alarak yazmaya devam edeceğim :)

 • editör

  editör 21.08.2017 - 10:09:05

  Sıkıntı

  Deneme mi desek? Yazarı ne der acaba? Tam deneme de değil.

 • arif yavuz aksoy

  arif yavuz aksoy 21.08.2017 - 10:02:49

  Sıkıntı

  Bi edebi tür olarak hikaye (solcular öykü diyo) ağır bunalım triplerimizi ve hele de sadece yazarına hitap eden sembolizmalarla aktarma medyası değildir. O işler için şiir falan kullanılır son 50 yıldır. Öykü deyip zihin bulandırmanın anlamı yok. Bu bi öykü değil. Ama bu bi bubi tuzağı olabilir. a.y.a. kontrbubisss

 • editör

  editör 20.08.2017 - 19:53:15

  Liberal 'Özgürlükçülük' ve Ali Nesin’de Keramet Aramak

  Tarık Baysal ismini kullanan, ama kimliğini birçok trolün ortak demagojik yanıtıyla "önemli olan fikir değil, kimlikler midir" diyerek açıklamak istemeyen "meçhul" şahıs hiç de ahlaki olmayan tutumunu sürdürerek kasıtlı çarpıtık yorumlar gönderiyor. O yüzden ondan herhangi bir cevap talep etmeyiniz değerli yorumcular, yazarlar. Taylan Kara siz de... Kötü niyeti iyi niyetle tedavi edemezsiniz. Siz gayet basit bir yol öneriyorsunuz, iftiracıya iftrasını ispat için. Onu da görmezden geliyor. Söz konusu kişi cahil, bilimsel yayınlar konusunda hiçbir şey bilmiyor veya kötü niyetinden ötürü bilmezmiş gibi davranıyor. Fikir başka, cahilce iftira etmeye yeltenmek ve sadece ve sadece sinir bozmaya çalışmak başkadır. Sinir bozmaya çalışan acizdir ve sinirleri zaten çok bozuktur. Ciddiye almayınız. Bırakın kötülük kötülük olarak uzak kalsın.

 • taylan kara

  taylan kara 20.08.2017 - 14:09:04

  Liberal 'Özgürlükçülük' ve Ali Nesin’de Keramet Aramak

  YORUMUNUZU ONAYLIYOR VE YANIT VERİYORUM Tarık Baysal'a Paylaştığınız yazıyı anlamaktan acizsiniz. Bu makalede sadece PET/BT yok, PET/BT'nin dışında ayrıca BT de var diyorum. Zahmet edin de yazıyı okuyun. Hiç olmazsa materyal-metodu... Benign olanları ve malign olanların bir kısmının takipleri BT ile yapılmış (PET/BTnin BT sini kast etmiyorum, normal BT yi kastediyorum). Bir çamur atmadan önce attığınız çamuru inceleyin biraz. Vicdan micdan değil, somut yasal yaptırımdan söz ediyorum. İddianızın arkasında durun. Şikayet edin dergi editörüne. Bilenler bilir, bu dergi yayın kabulu aşamasında tek tek her ismin ne katkısı olduğunu açık açık talep eder. Siz de bunu tek tek yazıp imzalarsınız. Eğer söylediğiniz doğruysa beni tamamen bitirebilirsiniz. İşte fırsat size. Ne duruyorsunuz, hadi yazın editörüne. Bir maillik iş. Bok atmaktan çok daha kolay iş.İftira atıp kaçmak alçaklıktır. Ben mi ahlaksızım siz mi alçaksınız ortaya çıksın. İncelensin ve sonucunu buradan açıkça yayımlayalım.

 • Tarık Baysal

  Tarık Baysal 20.08.2017 - 14:17:34

  Aynı editöre Ali Nesin'in röportajını ve paylaşımlarını ve sizin yazılarınızı da gönderelim. Ya da sizin belirlediğiniz ciddi bir otoriteye gönderin. Ali Nesin'in ifadeleri de suç değildir. Türkiye'de pet/bt yasal olarak nükleer tıp'ın tekelindedir. Yurtdışından çıkmış bir çalışma değil ama yurtdışında yayınlanmış bu çalışmalarınız. Amerika'da geçmişteki liderlere küfür etmek suç değil diye burada da aynısını yapabilir miyiz? Ama yazdığınız bir geçmiş liderlerimize hakaret yazısını batıda yayınlatabilirsiniz. Doğru yaptığınız anlamına gelir mi? Türkiye Nükleer Tıp Derneği'ne, hastaların pet/bt'lerini radyolog olarak değerlendirdiğinizi bildirin, bakalım onay gelecek mi, var mısınız? Sonuçta sizin ahlak anlayışınızın kapsamı benimkinden farklı. Benim zihnimin onaylamadığını siz onaylıyorsunuz. Kimin ki doğru, vicdanınıza kalmış.... Yorumumu onaylamaya ve cevap vermeye siz var mısınız?

 • taylan kara

  taylan kara 20.08.2017 - 13:30:49

  Liberal 'Özgürlükçülük' ve Ali Nesin’de Keramet Aramak

  3. Bu yazı sayesinde iki yorumla Sevan Nişanyan da katıldı tartışmaya:1.“Kemalizm Türk Naziliğidir” 2. “Kemalciler allahçılardan daha tehlikeli. Ötekilerde aşırı cahilliğin, toplumsal ezilmişliğin getirdiği bir çeşit naiflik var, halâ. Bunlardaki yaralı kibir, gözünü kırpmadan katliam yaptırır.” Yorumları bunlardı: sanırım ben burada “Kemalci” olmuş oluyorum! 100den fazla yorum da yazının içeriğini desteklemiş. Sonuç: 1.Tarikat, mürit derken illa Cübbeli vs anlamayalım. “Ali Nesin inananları” diye bir şey var. 2. Gramsci: Ey aptallık, bir tek sen ölümsüzsün. 3. Bu artık çok açık. Karşımızda bir çete var. Türkiye'de kültür-sanat-düşünce dünyası bir çetenin AĞIR DİKTATÖRLÜĞÜ altındadır. Yalan iftira hakaret yıpratma... Herşey herşeyi yapabilirler, yapıyorlar da. Üşenmeyip benim kişisel bilgilerimi, hiçbir yerde asla söz etmediğim iş yaşamımı, her şeyi araştırıp çamur atmak için malzeme topluyorlar. "Çete" ifadesini kullanmadan bu olanlar anlamlandırılamaz.

 • taylan kara

  taylan kara 20.08.2017 - 12:16:19

  Liberal 'Özgürlükçülük' ve Ali Nesin’de Keramet Aramak

  2. Mailler de geldi, sayfalarca nezaketle yanıt verdim. Ama bir müridi hiç kimse ikna edemez. “Öncelikle Taylan kara Ali Nesin Çocuk Köyü ile özdeştir" "evet hakkinız yok eleştirmeye Ali Nesin'i çünkü siz yakılmadınız." Müritlerinin maillerinden alıntılar bunlar… Bir de bana attığı fanatizm dolu mailleri (benim yanıtlarımı değil tabi, bunların adalet anlayışı böyle oluyor) A. Nesin’in sayfasında da paylaşmış, A.Nesin’den aferinini de almış. Ana fikir: Ali Nesin’i eleştiremezsiniz. AYA’dan özür dilemem gerektiğini tam da burada anladım. 2. saptamam: Ali Nesin bir tarikat şeyhidir; epeyce bir müridi var. Yazımı seviyesiz bulan Ali Nesin’in benim için kullandığı sıfatlar şunlar: Utanmaz, seviyesiz, ahlaksız, gerizekalı, akılsız… Yazının içeriğiyle ilgili bir tek yanıt yok ama. Yaklaşık 50 tane yorum da “seviyesiz olan nedir, göremedik, yazın anlayalım” diye bir soru sormuş, Ali Nesin’in hiç yanıtlamadığı… +++

 • taylan kara

  taylan kara 20.08.2017 - 12:14:09

  Liberal 'Özgürlükçülük' ve Ali Nesin’de Keramet Aramak

  facebooktan aktarım ALİ NESİN TARİKATI VE MÜRİTLERİ Değerli Arif Yavuz Aksoy’dan bütün içtenliğimle özür diliyorum. O sık sık bazı kişiler için “disleksi” (okuma ve öğrenme bozukluğu) ifadesini kullandığında ona hep kızardım. Bunu klasik “AYA marjinalliği” diye niteler, insanları böyle uzaklaştırmasını itici bulurdum. Buradan ilan ediyorum: AYA haklıdır. Bu yazı Ali Nesin’in facebook sayfasında da var. Yazıyı Emre Kongar twitter hesabında paylaşmış (Bu ikisi kavgalılar). Ali Nesin de bunu alıp “seviyesiz yazı” diye takipçilerinin önüne atmış; altında 400den fazla yorum. Yorumları incelediğinizde ortaya trajik bir profil çıkıyor, tam da Kaan Arslanoğlu’nun insanla ilgili önermelerini destekleyen… Yorumcuların 20 -30 tanesi yazıyı Emre Kongar’ın yazdığını sanıp ona giydirmiş. Şişe dibi gözlüğünü lens yapmak isteyen bile var! Bir kısmı benle Kongar’ı tek torbaya doldurup öyle infaz etmiş. Kongar’la ilgili bu yazıyı yazan ben, Kongar’la aynı torbada olacağım hiç aklıma gelmezdi! +++

 • taylan kara

  taylan kara 20.08.2017 - 11:41:35

  Liberal 'Özgürlükçülük' ve Ali Nesin’de Keramet Aramak

  YANIT 2 4. Bu yazıda sadece PET/BT olsaydı bile iftiranız iftira olurdu. Çünkü dünyanın birçok yerinde bu branşlar birleşiktir. Radyoloji kongrelerinde PET/BT, Nükleer Tıp kongrelerinde BT anlatılır. 5. Size açık bir teklif: Esas makaleyi ve link verdiğiniz editöre mektubu Ali Nesin'e gösterin, onun istediği ancak bu konunun uzmanı akademisyenlere inceletsin ve size söylesinler: Bu makale salt bir nükleer tıp makalesi midir yoksa radyolojiyi de kapsamakta mıdır? 6. Bu sitenin editörü, okuru, takipçisi birçok akademisyen vardır, onlar da fikirlerini söyleyebilirler. 7. TARIK BAYSAL'DAN YANIT BEKLİYORUM, DERGİ EDİTÖRÜNE ŞİKAYET ETMESİNİ DE BİZZAT İSTİYORUM. Bu İngiliz Dergisi ciddi bir dergidir ve iddianız doğruysa çok ciddiye alır. Müritlik sistemi hiç işlemez. "Şeyhimize laf etti biz de bok atalım" ilkesi ile işlemez. Şikayet mailinizi ve sonucunu buradan ilan açıkça ilan edelim. Ben mi ahlaksız, haksız yayın yazmışım siz mi iftiracısınız açıkça ortaya çıksın. VAR MISINIZ?

 • taylan kara

  taylan kara 20.08.2017 - 11:23:15

  Liberal 'Özgürlükçülük' ve Ali Nesin’de Keramet Aramak

  1. Sayın Tarık Baysal, 1.Böyle bir şüpheniz varsa bunu hemen bu derginin editörüne şikayet etmelisiniz. http://journals.lww.com/nuclearmedicinecomm/Citation/2011/06000/Response_to_the_letter_to_the_editor_entitled.15.aspx Böyle bir iddiayı atıp da çekip gitmek olmaz. Derhal bu dergiye yazın, mail adresi de var sadece bir mail atacaksınız. Böyle bir iddia ortada bırakılacak birşey değildir. 2.Böyle bir iftirayı atmadan önce yazıyı okumalıydınız. Yazıyı okumadığınız ve bu konularda hiçbir fikrinizin olmadığı ortada. Ben size değil burayı okuyan diğer okurlar için yazayım. Bu çalışmadaki 81 hastanın benign (iyi huylu) olanları ve bazı malign (kötü huylu) olanları BT ile ayırt edilmiş-takip edilmiştir. Bu BTleri ben okudum. TA-MA-MI-NI. Bu makalenin verileri dahil her aşamasında (veri, yazım, revizyona yanıt vs) doğrudan 1. derecede katkım vardır. "Yardım ettim" demiyorum, "bizzat içinde olduğumu" söylüyorum. Bunların her aşamasını tarih tarih kanıtlayabilirim. 3. PET/BT sadece Nükleer Tıp branşının alanı değildir.

 • güven toptaş

  güven toptaş 20.08.2017 - 09:13:36

  Zihinlerimizi teslim alan BÜYÜK YANILGILAR - 1

  geniş perspektif ve çarpıcı tespitler kesinlikle aydınlandığımı düşünüyorumn

 • Gül T.

  Gül T. 20.08.2017 - 01:59:13

  ORHAN PAMUK GAZİ MAHALLESİ’NE NASIL GİDER? ya da POST-MODERN BİR ARABESK-KİTCH

  Herhalde bahçede gideriyorlardı def-i hacetlerini :) Amma kafa karıştırıcı Orhan P rezilsin. Güzel bir analiz tebrikler.

 • Gül T.

  Gül T. 20.08.2017 - 00:47:53

  YAŞASIN! İLERİ HABER İLK KEZ BİR KİTABIMIZI TANITMIŞ!

  Kitabı birkaç kez okudum. Çok değerli emekler harcanmış bilgiler derlenmiş ortaya iyi sağlam başarılı bir eser çıkmıştır. Okuyan anlardı. Disleksiye rağmen.Tüm yazarları tek tek tebrik ederim. Ancak güldüğüm yerler oldu fin finish ...ve son hepsinde n harfi var gibi bir argüman mesela komikti. Ayrıca sayın a.y.a benim de kendisine zamanında g harfi k ye neden dönüşmedi şeklinde ki soruma çıkışmıştı. Ama kitaptaki sözlük kısmında sürüyle böyle sorular sorulmuş .Cevabı allah biliyor:)... Sayfa 267 kind başlığının altında bunun kadın ile alakası ne diye sormuş? Nerede kadın geçiyor göremedim. Sözlük kısmını derinlemesine irdelemek gerek.Bir de kendi kısmınınızın sonuna linkler vereceğinizden bahsetmişsiniz ama eklenmemiş. O 8 rakamı baya uçuk orada da yazıldığı gibi. Rakılı, içkili sünnet düğününden bildiriyorum:) Sevgiler saygılarla

 • H.ÜNSAL

  H.ÜNSAL 19.08.2017 - 14:11:31

  FİLLER TEPİŞİYOR.. EZİLEN SADECE ÇİMENLER Mİ? (1)

  Bilgisayarım çöktüğünden yazımın son kontrolunü tam yapamadan göderdim. Yazımın sonunda 》gelecek sosyalizmdedir. Nasıl sorularını sormaya devam etmeliyiz》 cümlemi PC'im çökmeseydi >> Gelecek sosyalizmde midir? Nasıl sosyalizm sorularını sormaya devam etmeliyiz>> olarak bu cevapla kayda geçirmiş olayım. Ve okuyucuya önceki yazılarımda da bahse konuya ilişkin küçük tırnak içine aldığım soruyu sıklıkla sorduğumu sorduğumu hatırlatayım. Saygılarımla...

 • H.ÜNSAL

  H.ÜNSAL 19.08.2017 - 13:46:26

  FİLLER TEPİŞİYOR.. EZİLEN SADECE ÇİMENLER Mİ? (1)

  Sevgili A.Y.A, Tepitleriniz sonderece doğrudur. Ben sorular sorup cevaplar arıyorum. Analizini yapmaya calıştığım olgu, sistem veya düzen bütün güncelliği ile tartışılıyor. 1-Bende bu meseleler üzerine düşüncelerimi paylaşayım istedim. 2-Tabiki 2 nolu sorunuz veya bu analiz sonrası için ne düşündüğümü, ne önerdiğimi, bilmek, beklemek hakkınız. Düşüncelerimde bazı bpşluklar olmakla beraber cevaplarım var elbette. Yazacağım. Devam...

 • cemil arasta

  cemil arasta 19.08.2017 - 12:25:24

  Facebook şahane mutsuzluklar mekânı… kaç tık aldı fotoğrafım, kimler yorum yazdı altına

  facebook um yok, twitter im yok instagram ım yok o halde varım

 • AHMET CEMAL ÇOBANDEDE

  AHMET CEMAL ÇOBANDEDE 19.08.2017 - 12:09:26

  FİLLER TEPİŞİYOR.. EZİLEN SADECE ÇİMENLER Mİ? (1)

  katılmadığım nokta şu bence almanya abd bloğunda artık kendi fikrinin de alınmasını yani amerikanın her şeyi tek başına halletmesini istemiyor/ koz olarak da rusya çin kozunu oynuyor/ yoksa rusya ve çinle kalıcı bir işbirliği olmayacağının farkında

 • arif yavuz aksoy

  arif yavuz aksoy 19.08.2017 - 02:23:29

  FİLLER TEPİŞİYOR.. EZİLEN SADECE ÇİMENLER Mİ? (1)

  1. Bu çok ayrıntılı bir veri-analiz aktarımı olmuş. Temel bilgi olmadan konu hakkında zaten konuşulamayacağı üzere, mevcut çalışma önemlidir. Yazarına teşekkür ederim. 2. Devamı çok önemli. Çünkü yukarıda belirttiğim gibi, mevcut haliyle bu yazı bir veri-analiz aktarımı. Buna dayanarak yazarın ne tür bir ekstrapolasyon yapacağını bilmek benim de hakkım (aferin Ç, tam da düşüncemi ifade etmişsin). 3. Gelecek sosyalizmde değildir! Gelecek olsa olsa Taş Tanrı Zardoz'dadır. a.y.a. selamunaleykümsss

 • Deniz Can

  Deniz Can 19.08.2017 - 00:11:55

  Facebook şahane mutsuzluklar mekânı… kaç tık aldı fotoğrafım, kimler yorum yazdı altına

  ........ Önyargılarımızdan arınıyoruz, kişilerin gerçek hayattaki silahları yok, görsellik yok, ses yok sadece fikirler ve duygular var. İnsan çıplak, düşünceleri ve duygularıyla, iletişim becerisiyle, ruhsal yapısıyla apaçık ortada. İletişimin hızlanması en çok da facebook yaşamımda neleri değiştirdi diye baktığımda eski arkadaşlarımla daha sık bir araya gelebiliyorum, yeni arkadaşlar edindim, belki hiç haberim olmayacak insanlarla iletişim kurabildim, daha çok okuyorum, daha çok yazıyorum, her konuda düşüncelerimi ortaya koyabiliyorum, tartışabiliyorum, beğendiğim bir yazı, şiir, şarkı her ne ise paylaşabiliyorum, merak ettiğim her konuda bilgiye anında erişebiliyorum, kısacası ben çok mutluyum.

 • Deniz Can

  Deniz Can 19.08.2017 - 00:09:54

  Facebook şahane mutsuzluklar mekânı… kaç tık aldı fotoğrafım, kimler yorum yazdı altına

  Can Bey elinize sağlık. Facebook yaşamımıza girince insan değişti mi, iletişim kurduğumuz kişi sayısı eskiden onlarla sınırlı iken, bugün yüzlerle hatta binlerle ifade ediliyor, ancak ilişki kurma şeklimiz çok değişmedi sanki. Büfeden çıkarılan fotoğrafa eşlik eden muhabbet, ya da görselle desteklenemeyen yaşadıklarımız yani gezdiğimiz yediğimiz muhabbeti benzer şekilde sanal aleme taşındı gibi. Abartılı hallerimizin zamanla değişeceğini düşünüyorum. Yalnız ya da mutsuz olan zaten yalnız ve mutsuzdu, şimdi en azından her dakika birileriyle iletişim kurabiliyor, sayılar artınca belki farkındalığımız arttı. Yalnız bazı konularda alışkanlıklarımız sürse de geçmişte hiç olmadığı kadar fikir alışverişinde bulunabiliyoruz, kendi kişisel sayfamızda bizim gibiler bizim gibi yaşayan ve düşünen insanlar çoğunlukta olsa da gruplar da durum farklı, hiç tanımadığımız farklı düşünenlerle de iletişim kurabiliyoruz. ......

 • Ç.

  Ç. 18.08.2017 - 17:41:21

  FİLLER TEPİŞİYOR.. EZİLEN SADECE ÇİMENLER Mİ? (1)

  Çalışmanızın devamını bekliyorum.

 • H.ÜNSAL

  H.ÜNSAL 18.08.2017 - 16:54:40

  FİLLER TEPİŞİYOR.. EZİLEN SADECE ÇİMENLER Mİ? (1)

  Sayın Cobandede,katılmadığınız yorumlarım hakkında sizde eleştiri ve düşüncelerinizide uaxın lütfen.bu ediminizle bizim gelişimimize, ufkumuza, bakış açımızın zenginleşmesine katkı yaparsınız. Yorum yaparken birde bu yönden düşünmelisiniz bence.Teşekkürler.

 • ahmet cemal çobandede

  ahmet cemal çobandede 18.08.2017 - 14:45:04

  FİLLER TEPİŞİYOR.. EZİLEN SADECE ÇİMENLER Mİ? (1)

  detaylı akademik bir yazı-yazarın bazı yorumlarına katılmasam da bu konudaki bilgi düzeyimi epeyce artırdı-yazarın eline sağlık

 • yusuf bodur

  yusuf bodur 18.08.2017 - 08:57:26

  FİLLER TEPİŞİYOR.. EZİLEN SADECE ÇİMENLER Mİ? (1)

  Gelişinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Programınız varsa bildiriniz bana düşen kısmını üzerime alırım. Uşak ta olduğunuz dönem askerlik görevim için Kağızman da sakıncalı piyade idim yoksa mutlaka tanış olurduk. Telefonumu kaan hocadan alabilirsiniz. Kardeşçe selamlar..

 • H.ÜNSAL

  H.ÜNSAL 17.08.2017 - 22:59:28

  FİLLER TEPİŞİYOR.. EZİLEN SADECE ÇİMENLER Mİ? (1)

  Sayın BODUR,Teşekkürler, bilgisayarım tamirden saglam gelirse en kısa zamanda bitirip yayıma hazır olur. Aksi durmda biraz gecikir. Ben de yarım UŞAK'lı sayılırım.83'te siyasi sürgün olarak Mustafa Baygın ağanın İNCİ PALAS hanında ikametliğim ve Turanidman yurdu lokalinde zil zurma sarhoş olup altı kat merdiven inrkendşüp kolumu bacağımı kırmışlığımın acısı hala beynimde.kasımda gelicem.o günleti yad edip bir tek atarız. Saygılar benden

 • yusuf bodur

  yusuf bodur 17.08.2017 - 19:50:54

  FİLLER TEPİŞİYOR.. EZİLEN SADECE ÇİMENLER Mİ? (1)

  Enfes. Okumaya doyamadım. İkinci bölüm için sabırsızlanıyorum. Lütfen fazla bekletmeyin.Saygılar..

 • Erlik Han

  Erlik Han 17.08.2017 - 10:23:57

  Liberal 'Özgürlükçülük' ve Ali Nesin’de Keramet Aramak

  Kazılık Koca, ben demeden siz demişsiniz. Önce bir gerçek kimliğinden emin olaydık şahsın.

 • arif yavuz aksoy

  arif yavuz aksoy 17.08.2017 - 01:40:48

  Liberal 'Özgürlükçülük' ve Ali Nesin’de Keramet Aramak

  Siz bay salarken ben neler salıyodum. A hey, a hey, a hey! Sıra sıra gidiym bari: 1. Masters ve Johnson arasındaki ilişki nedir? Soyadları aynı değil ama birlikte çıkarttıkları tonla çalışma var. 2. PET niye (sadece) Nükleer Tıp'ın konusu olsun? Tapuladılar mı? O tomografi kısmı ne oliy? 3. Aynı disiplinde çalışan insanların karı-koca olması neden birlikte çalışma yayınlamalarına engel? Ödül mekanizması ile bunun benzerliği nerden gelmekte? Bize de bi anlatabilir misin bayım salım? 4. Ben demiştim demeyi çok seviyorum. Ben mealen demiştim ha bu bay salan tekinsiz bi ajitatör diye. Dememiş miydim? Demiştim. Kayıtta var. 5. Erlik Han kim ki? İmza: Kazılık Koca --- Şaka la şaka! a.y.a. tabisi de...

 • Erlik Han

  Erlik Han 16.08.2017 - 10:37:13

  Liberal 'Özgürlükçülük' ve Ali Nesin’de Keramet Aramak

  Yavruş, okudum bizzat. Şüphe yaratacak imada bulunmayı bilecek kadar bu işlerin içinde/kıyısında gibisin sanki ama sen de çok iyi biliyorsun ki o yayınlarda hiç bir sıkıntı yok. Önce kimliğini doğrulayalım, sonra neden sıkıntı olmadığını tane tane anlatırız. Yok öyle ortaya feçes atmak, sonra atana bulaşır o. (Sn. Editör, yorumları buradan alıp yazının altına taşıyalım lütfen, kayboluyorlar sonra. SSS)

 • Dilek Yalçın

  Dilek Yalçın 16.08.2017 - 09:03:31

  Biraz da Gülelim - 4

  Merhaba, Açıkçası FB paylaşımınızdaki fotoğrafları ki özellikle biri hemen aldı bu yazının içine beni görünce içeriği bilmeden dedim ki içimden bu kişilerle ilgili karikatür benzeri bir şey mi buldular o mu ki? Sonra bir okudum ki tam da bu hızlı tüketimin dar zamanlarına göre nükteli küçücük anılar, anların söze dökülüşü. İlginç ve güzel olmuş. Teşekkürler paylaşımınız için.

 • editör

  editör 16.08.2017 - 08:43:02

  Liberal 'Özgürlükçülük' ve Ali Nesin’de Keramet Aramak

  Sayın Tarık Baysal, daha önce bir öykümüzü "zeka düşüklüğü" ile eleştirdiğiniz ve aşağılamanızı birkaç kez tekrarladığınız için yorumunuzu silmek zorunda kalmıştık. Şimdi onayladığımız yorumunuz ise zeka ve mantık bakımından pek manidar düzeyde kalmış. Taylan Kara belki buna yanıt verecektir, ama aynı alanda çalışan eşlerin veya kardeşlerin aynı bilimsel yayında adının geçmeyeceği diye bir etik kural yoktur. Bir çalışmayı birlikte yapan veya bir çalışmaya katkıda bulunan eş adını yazmayacak mı? Bunu birbirine ödül vermeyle benzeştirmeniz çok ıkına sıkına olmuş. Yurt dışında böyle birçok eş birlikte çalışır ve birlikte yayın yapar. Curie'leri ne yapacağız mesela. Anlaşılan o ki dip canlıları yok edecek şekilde derin ağlar atmaya kendini görevli bilen bir okuyucumuzsunuz. Bundan sonra yorumlarınızın onaylanabilmesi için bir zahmet mail yoluyla kimlik bilgilerinizi (polemik yapmak isteyenin kimliği belli olmalıdır kuralı) bize ulaştırırsanız memnun oluruz. Saygılar.

 • Tarık Baysal

  Tarık Baysal 16.08.2017 - 07:17:11

  Eşimle aynı mesleği yapıyoruz, yardım ettiğim bir yazısına benim adımı yazmaz. Etik diye tutturmuş. Sizi örnek vereceğim. Şaka şaka, yapmayız biz öyle işler...

 • Tarık Baysal

  Tarık Baysal 16.08.2017 - 05:26:46

  Liberal 'Özgürlükçülük' ve Ali Nesin’de Keramet Aramak

  Ali Nesin hakkında yakıştırmanın aslında bir doğruyu göstermenin yoku olarak kullanılmasında bir sakınca yok. Aynı yöntemle sizi eleştirenler de olabilir. Örneğin Radyolojik değil nükleer tıp yöntemi olan Pet/bt ile ilgili bir yayın yapan eşinizin sizin isminizi yazarlar arasına eklemesiyle yazarların kendi yakınlarına ödül vermesi arasında bir benzerlik kurulabilir. İlgili linkler: 1. http://journals.lww.com/nuclearmedicinecomm/Citation/2011/06000/Response_to_the_letter_to_the_editor_entitled.15.aspx 2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/28639954/

 • Kaan Arslanoğlu

  Kaan Arslanoğlu 15.08.2017 - 23:05:40

  Liberal 'Özgürlükçülük' ve Ali Nesin’de Keramet Aramak

  Taylan Kara'nın yazısında, Ali Nesin adlı şahsın, Atatürk'e (Cumhuriyet'in kurucusuna), yobazlar tarafından yapılan en aşağılık hakaretleri hoş gördüğüne gönderme yapılıyor. Size aynı aşağılama yapılsa ne hissedersiniz, diye bir karşılaştırma yapılıyor. Şu anlaşılıyor ki, "eğer böyle desek, ama demiyoruz" türünden bir ifade bile ilgili şahsı ve sevenlerini çok rencide ediyormuş. Taylan Kara bunu göstermek istemiş ve bence ereğinde başarılı olmuş. Demek ki neymiş, her türlü küfrü, hakareti, özellikle uzaktan yapılanı hoş görmek çok yanlışmış. Buraya yorum yazan Ömer Ayna ismi kullanan şahsın bu denli açık ve net cümleleri -eğer ağır bir okuma özürlü değil ise- anlamaması mümkün değil. Gerçi "aydınlar" arasında okuma özürlüler, normallerden fazla, o konuda da çok bir beklenti içinde olmamak gerek. Demek ki bazı aşağılamaların iması bile insanları çok rahatsız ediyorsa Ali Nesin, - Aziz Nesin böyle bir oğlu olduğu için mezarında ters dönüyordur - bir daha küfürbazlara arka çıkmamalı.

 • Ömer Ayna

  Ömer Ayna 15.08.2017 - 17:54:22

  Liberal 'Özgürlükçülük' ve Ali Nesin’de Keramet Aramak

  Tebrik ediyorum, Ali Nesinin tüm hayatını "çocuklarla yatıyordu" diyerek mahvettiniz. Nasıl da vicdan azabı içindesinizdir, Aziz Nesin kim bilir nasıl da mezarında ters döndü. Utanmıyor musunuz ailesi, çoluk çocuğu görse de bilgisayar başında ağlasa? Sanırım artık yazının saçmalığını anlamışsınızdır. Ben burada "Atatürk dölünde boğulsun" dediğimde paşanın cesedi tutuşmayacak, Anıtkabir hayranlarının üzerine yıkılmayacak, kimsenin burnu bile kanamayacak. Belki ülkenin faşist diktatorya hastaları rencide olacak, ama hepsi bu. Bu işin suç olup olmama meselesi devletin vereceği yasal cezayla alakalı, ve kişiye hakaretin suç olmasını gerektirecek hiçbir mantıklı sebep yok. Kişiyle alıp veremediğiniz varsa onunla halledersiniz, özür dilersiniz ya da küsersiniz falan. Bu durumda devletin nasıl bir rol üstlenmesini bekliyorsunuz? Bu arada Ali Nesin'i veya başka herhangi bir insanı kişisel bir kalıba uydurarak koyarak değerlendirme hastalığı ancak böyle bir kafadan çıkabilirdi.

 • Caner Ercan

  Caner Ercan 15.08.2017 - 17:38:53

  Siyasi Bildirgem – Programım (Düşman Biziz, Kendi Niteliksizliğimiz)

  Memnuniyetle Kaan hocam.İsmim Levent Çimen İkamet Ankara,meslek makine mühendisliği.En başından beri kendimi perdelemek gibi bir gayem hiç olmamıştı, ama ilk yorumumu yazarken nedense saçma bir şekilde farklı isimle yorum(O zamanlar yorumlar gerçekten hayli sert ve haşin olabiliyordu ve bir ürkeklik hissetmiştim) yaptım ve böyle devam edip gitti.Kaydımın olmadığı facebook denen zıkkıma sırf okur grubuna dahil olmak için en kısa zamanda giriş yapacağım.Saygılarımla.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan www.insanbu.com sorumlu tutulamaz.