Sen de Düşüncelerini Paylaş!


Son Yorumlar

 • Kaan Arslanoğlu

  Kaan Arslanoğlu 18.06.2018 - 12:57:04

  Önümüzdeki yıllarda ülkeyi neler bekliyor? Çözüm Ne?

  Geleceğe not düşmek için bir yorum daha yazayım. Yukarıdaki tahminlerim erken seçim sürprizinden önceydi. Umarım çoğu tahminimde yanılırım. Yanılmayı çok isterim. Bu seçimde de CHP’ye ve Muharrem İnce’ye oy atacağım. Kendi çapımda bir destek işte! Hatta öyle ki, VP’lilerin oyları iktidara kaymasın diye Perinçek için imza bile verdim. :) İnce seçimi alabilir. Bıçak sırtı bir oy dağılımı görülüyor. Ne var ki her seçimde olduğu gibi bu seçimde de küçük veya orta çaplı oy hırsızlığı yapılacağını bekliyorum. Ve muhalefette buna karşı ciddi bir önlem yine göze çarpmıyor. Zaten Erdoğan’ın gitmeyeceğine dair tahminlerim onun halkın çoğunluğunca desteklenmesine değil, muhalefetin insan düzeyi, nitelik yetersizliğine dayanıyor. Bu yazıya face sayfasında gösterilen tepkilerden bazıları (ki kendilerini aydın sanan insanlardan geliyordu) “işimiz fala mı kaldı?” düzeyindeydi. :) Okuma ve okuduğunu anlama seviyemiz buyken, daha fazlası nasıl beklensin? Haydi, hayırlısı. İnce’ye başarılar dilerim.

 • Özgür Coşar

  Özgür Coşar 02.06.2018 - 22:22:59

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  Kaan Hocam, Vakit ayırıp sorularımı yanıtladığınız için bir kez daha teşekkür ederim. Önümüzdeki sonbahar, Ankara'da, bu kez yüzyüze bir söyleşi gerçekleştirelim uygun bir tarihte. Çalışmalarınızı ve kitaplarınızı yıllardır takip ediyorum. Naçizane, çalışmalarınızın daha geniş kitlelerce bilinmesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Özellikle insan zekasının sınırlılığı üzerine yazdıklarınız, bugün yaşadığımız sorunların büyük bölümünü açıklıyor. Tekrar teşekkürler, Saygılar, selamlar...

 • editör

  editör 30.05.2018 - 13:20:13

  DEVRİMCİ TEŞKİLATÇI MUSTAFA KEMAL

  isteğinizi yazara ilettik. Teşekkürler sayın Alp Göbeklioğlu..

 • Alp Göbeklioğlu

  Alp Göbeklioğlu 29.05.2018 - 22:22:21

  DEVRİMCİ TEŞKİLATÇI MUSTAFA KEMAL

  Öncelikle her şey için teşekkür ederim. Dedemin resmini bu haliyle görme imkanı yarattığınız için. Bu resmin orginalinden çoğaltma şansınız olursa müteşekkirim kalırım. Mail adresimi verdim,telefonumda ..... dır . İlginizi bekliyorum. Saygılarımla, Alp Göbeklioğlu/İstanbul

 • Fahri Kumbul

  Fahri Kumbul 22.05.2018 - 13:25:45

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  Kaan Bey siteye verdiğiniz söyleşinizi okudum, içten görüşlerinizi desteklediğimi belirtirim. İnsanbu'yu tekrar etkinleştirmenizi dilerim. Saygı ve sevgi..

 • Orhan

  Orhan 20.05.2018 - 23:01:13

  Gerçeğin Üst Geçidi (1)

  Bu kesavet ortamında gülme güme gidiyor...Baki selamlar

 • Kaan Arslanoğlu

  Kaan Arslanoğlu 16.05.2018 - 13:13:31

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  İnsan BU'da yaşanan son tartışmalar ve ayrılıklar ve de öncelikle "Yüzü Silinenler" romanıyla ilgili... Okur ve yazarımız "Sadece Özgür" ün, bana soruları ve aldığı yanıtlar... OKUMAK İÇİN: http://sadeceozgur.blogspot.com.tr/

 • 11.05.2018 - 17:44:28

  Gemi Mektupları

  Teşekkürler Füsun Tünay

 • FÜSUN TÜNAY

  FÜSUN TÜNAY 10.05.2018 - 09:30:53

  Gemi Mektupları

  hastalıklı bir ruhun kendi gözlerinden etrafındaki nesneler ve insanlarla olan ilişkisini, iç dengesizliğini ustalıkla aktarmışsınız. İnce ayrıntıları vurgulayarak kişinin zavallılığını gün yüzüne çıkarmışsınız. Tebrik ederim.

 • Ahmet cemal cobandede

  Ahmet cemal cobandede 03.05.2018 - 20:14:29

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  Vallaha yalan yok fikret ormandan boyle cesur bir tavir beklemiyordum/bir fenerli olarak bu davranış icin helal olsun demekten başka bir şey diyemem/onurlu serefli bir tavir/islami jargonla soyleyecek olursam Beşiktaştan Allah razı olsun/selamlar

 • Kaan Arslanoğlu

  Kaan Arslanoğlu 03.05.2018 - 16:56:35

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  FİKRET ORMAN CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ… Federasyona ve iktidara, içine düştüğümüz bu çirkef kültüre isyan etti Kartal… Kafa tuttu… Yine bir ilki gerçekleştirdi… İktidara, muhalefete ders verdi… Sizde hak, adalet, hukuk mu yok! O halde greve gidiyorum, dedi… Onca baskıya, tehdide karşı… Ama terbiyesini bozmadan. Masa başı futbol, Kupa sizi olsun, Şeref bize yeter, dedi. Toplumu, hukuku, futbol kardeşliğini korumak için… Sezon başından beri işaretler vardı. Tam biat istiyorlardı. Olanı yeterli görmüyorlardı. Avrupa başarıları sayesinde üstüne tam gaz gidemiyorlardı. Ne zaman Avrupa’dan düştü, işte o zaman asıl KUMPAS başladı… Sonuçları daha da ağır olacak… Belli… Futbol içi, futbol dışı… Kim bunu göze alabilir? Kaç kişi patronuna, müdürüne, despot devlet büyüğüne baş kaldırmaya cesaret edebiliyor şu ortamda? Kaç kişi üretimi, tüketimi boykot ettim, diyebiliyor… Büyüksün Camia! Büyüksünüz Fenerlisi, Galatasaraylısı, Trabzonlusu, tüm takımlardan bu haklı tavra destek veren gerçek sporseverler

 • Kemal Tercan

  Kemal Tercan 03.05.2018 - 04:35:33

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  Bireyin başarısının grubun başarısından daha fazla önemsendiği toplumlar geriliğe mahkumdur. Teknik direktör, kollektif çalışmayı, dayanışmayı sağlamalı. Derwall olmadan Fatih Terim düşünülemez. Galatasaray'ın geçmişteki başarısının temeli Derwall'in yerleştirdiği kollektif ruhtu. Bilimde, sanatta veya sporda bireysellikten kurtulup ekip çalışmasını öğrenmedikçe ne orkestra kurulabilir, ne teknoloji üretilir, ne de devrim olur. Sovyetlerin kuruluşu, kurtuluş savaşı, uzay yolculuğu, genetik bilimi veya FC Barcelona kollektif çalışma olmadan düşünülemez. Doktorlar bireysel bir eğitimden geçtikleri için genellikle durumu yanlış değerlendiriyorlar. Eğitim sistemimiz kişisel başarıyı öne çıkardığından proje kurup ekipte çalışan insan yetiştiremiyoruz. Yeni nesil daha da bozulmuş, bencilliğe dayalı bir eğitimden geçiyor. Kendisini kurtarma peşinde bir gençlik geliyor. Biz de bir lider gelip kurtarsın ülkeyi, takımı, dünyayı diye bekliyoruz. Oysa "toplumu savunmak gerekir."

 • Rider Notaşsıvallover

  Rider Notaşsıvallover 01.05.2018 - 17:34:13

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  Bin kere söylediniz: Takma isimle polemik yapmayın şurada diye. Hele "sizi gidi çakma solcular sizi" diyebilen densizlerle. Bunların fikirlerini kendi isimleriyle söyleme karakterleri, cesaretleri yok mu? Hürriyet için yaşar varlıklar değil miyiz? Niye isminizi kullanma hürriyetimiz yok? Yok, Salih Hacıyatmaz, yok Gerçeğin Peşinde, bir gün Hasan ertesi gün Davut, sonra Osman... Şurada isimle yazsalar biz de cevap vereceğiz, sağlıklı tartışma olacak, trollüğe özenenlerle neyi samimiyetle tartışacağız ki? Ondan şüphelen, acaba bu mu yazdı, de, arkadaşlarına karşı paranoya kur... Ama azcık araştırınca kabak gibi ortaya çıkarlar. Yahu isminizle yazın, karşımızda insan var diyelim... Küfürleşsek bile bu insani bir şeydir. Bu ise ... daha fazla ağzımı bozmayayım. İsminizle yazın, yazı gönderin, sitede çıksın veya çıkmasın, ama insan gibi dertleşelim.

 • Kaan Arslanoğlu

  Kaan Arslanoğlu 01.05.2018 - 15:19:27

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  Dedim işte. Hezeyanlar somut kanıtlarla yok edilemez. Yazdıkça batıyorsunuz. Akıl sağlığına kimse kendi karar veremez. Somut semptomların reddi ayrıca psikopatoloji sonucudur. Çift anlamlı konuşma ise yine bir semptom. "O fotoğraf sahte!" Hangisi sahte? Kamera kaydı da mı sahte? Peki sahte diyelim. Hepsi sahte. "Krampon gelmiştir" lafı ne oluyor o zaman. Kendi dediğinize kendiniz de inanmıyorsunuz. Benim tanım açık. Bu paylaşılmış paranoya bile olsa siz kötü niyetli bir insansınız. Ama yine de teşekkür ederim. Aykut K'nın ruh durumuna örneklik ettiniz. Aykut Kocaman meslektaşının yanına bile gitmiyor yere düştükten sonra, kafasına buz konuyor, yine gitmiyor. Gitse o yarayı görürdü. Ama sonuç... Yine yalan söylerdi. Çünkü niyeti kötü... Sizinle işimiz bitmiştir. Bir daha yazmayın. Usulen saygılar.

 • SALİH HACIYATMAZ

  SALİH HACIYATMAZ 01.05.2018 - 15:22:03

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  en az sizin kadar sağlıklıyım. bu bir. ikincisi aklı başında yorum sizin istedğiniz , aklı başında olmayan yorum ise kabullenemediğiniz yorumlar olmasın sakın. renkli foto sahte. ayrıca birşey daha hocanız yere düşerken yedek kalecinizin krampon ucu da bir güzel kafaya geliyor. o yarmış olmasın sakın.

 • Kaan Arslanoğlu

  Kaan Arslanoğlu 01.05.2018 - 14:56:56

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  Kıymetli Salih Hacıyatmaz bey, aynı bilgisayarlardan farklı adlarla yazıyorsunuz sanki. IP numaralarınız bizde. Sizinkisi profesyonel bir trollük değilse ciddi bir psikiyatrik problem. Gerçi bu paylaşılmış saldırgan paranoyayı yüzbinlerce kişiyle ve de iktidar desteği ile savunuyorsunuz, ama yine de hastalık hastalıktır. Ben de bir psikiyatri uzmanıyım ve özellikle politik psikiyatri uzmanıyım. Ama sizlerle uğraşmaktan bıktım. İyileşmek istiyorsanız size bazı arkadaşlarımı tavsiye edebilirim. Bu Fenerlilik ve fanatiklik değil çünkü, aklı başında yorum yapan yüzlerce Fenerli dostumuz da var. Yine de yazının sonuna (hezeyanlar somut kanıtlarla ortadan kaldırılamaz ama) üçüncü sahıslar için Şenol Güneş'in yara fotoğrafını koyuyorum. En alttaki TV kameralarından olaydan beş altı dakika sonra.. Ötekiler soyunma odasından.. Saygılar.

 • 01.05.2018 - 14:42:18

  HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ: 80 ÖNCESİ GERÇEK SOLCULUĞUN TEMSİLCİSİ

  Genel sınırlar içerisinde görüşlerinize katılmamak olası değil. Bu toprakların gördüğü en büyük devrimci, aydınlanmacı ve yurtseverlerden olan Gazi Mustafa Kemal'i bile sahiplenemeyen sol hareketlerin kendilerini gözden geçirmeleri gerekir. Niyetlerini sorgulamak değil amacım ama şunu belirtmek gerekir diye düşünüyorum tarihsel birikimi yok sayarak solcu olunmaz. Geçmiş deneyimlere ve aydınlanmaya emek verenlere saygı solculuğun özü, vazgeçilmezidir. Saygılar Dr. Mustafa Ay Ruh sağlığı ve hastalıkları uzm.

 • SALİH HACIYATMAZ

  SALİH HACIYATMAZ 01.05.2018 - 14:47:43

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  yalandan atılmış dikişe inanmamak mı hurafecilik. bjk hocası ve o an o dikiş olayını kim organize ettiyse ( ki bunu da yüzlerine gözlerine bulaştırdılar ) insanları aldatmaya çalışmıştır. kimsenin birşeye taptığı yok kardeşim. hatta belkide siz doğru zannetiklerinize inatla ya da duygularınıza bağımlılıktan dolayı inanmaya devam etmiş olmayasınız. ortam müsaitti ve tezgah yaptılar. ama fenerliler üzerlerine oynanan oyunlardan dolayı artık yeterince tecrübelendiler. başkalarını bilmem ama fenerbahçeliler artık kolay kolay ne kül yutar ne de hakkını yedirir. en azından şu ana kadar yaptığı gibi mücadele eder. özellikle 1996 dan beri haksızlığa uğrayan, bilinçli ve organize bir şekilde üzerine oynanan bir camiaya haksızlık yapmayın. bari siz yapmayın.

 • editör

  editör 01.05.2018 - 08:39:08

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  Aşağıdaki türden yorumlar da geliyor. Buna inanıyorlar üstelik. İbret olsun diye koyduk. Bu çağda insanlar hurafelere nasıl inanıyor, nasıl IŞİD ortaya çıkıyor, faşizm nasıl işliyor diye anlayan görsün diye... İnsan BU... defekasyon yapar ve çıkardığına bile tapar... Okurlarımız arasında bile bollarsa gerisini siz düşünün...

 • SALİH HACIYATMAZ

  SALİH HACIYATMAZ 01.05.2018 - 02:37:09

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  millet kafayı yemiş. koskoca bjk teknik direktörü 70 yaşındaki adam milyonları enayi yerine koyup yarılmayan kafaya dikiş attırıp yalandan sedyede bir ton dayak yemiş numarasıyla utanmadan poz verip 70 yaşında kendini rezil ediyor. tüm saygınlığını yerle bir ediyor. eminim sonradan o da utanmıştır. eğer utanmamışsa ona yıllardır büyük hoca diyenler utanmıştır. fenere olan nefretinden daha mı az değerli senin onurun. 70 yaşındaki adam kendini böyle rezil eder mi. gerçekten kavrayamıyorum.

 • Kaan Arslanoğlu

  Kaan Arslanoğlu 30.04.2018 - 23:09:42

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  Facebook'ta bu yazıyla ilgili olarak "! Mayıs'ı boşverin, 3 Mayıs'a bakın, çok önmeli" diye paylaşım yapmıştım. Bir arkadaş da "1 Mayıs'ın ne suçu var, ikisine birden baksak" diye cevap vermişti. Ona yanıtım da şu: Ah ah! Sol mu kaldı ortada! 1 Mayıs mı kaldı? Üretimi durdurmak yok. Bunu aklının ucuna getiren yok. Boykot yok. Tüketim boykotu yok. Aksine 1 Mayıs'lar tüketimin arttığı günler haline geldi. 1 Mayıs uzun süredir ABD'deki, Avrupa'daki 1 Mayıs'ların aynısı oldu. Tatil günü sol eğlence... Kimseyi suçlamıyorum bu konuda. Dönemin ruhu böyle. Ama dönemin ruhu böyle demeden bunu gerçekten bir mücadele, gerçekten bir eylem gibi göstermeye çalışanlar yok mu? Çok içerliyorum onlara...

 • Kaan Arslanoğlu

  Kaan Arslanoğlu 30.04.2018 - 23:05:23

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  DEVAMLA:: Bjk eger bir buyuk turnuvadan cekilirse ki karşı yaptirimlari şiddetli olacaktir.. grev ve boykot anlamina gelir. Duzene comak sokan bir harekettir. Kendisi acisindan buyuk kayiplari goze alan bir harekettir. Grev ve boykot kolpa degil tam anlamiyla gercek direnistir. Tabii politik grev ve boykotun yanindan bile gecemeyecek gunumuz solunun bunun anlamini kavramasi mumkun degildir. Onlar ne yaparlar . Takim taraftarlarinin potansiyelinden gunu birlik yararlanmaya calisirlar. O yuzden kalabalik diye cogu fb lehine yayin yapar. VP liler kimi oda tv yazarlari vb. fb yi cumhuriyet direnisinin baş odagi gibi gosterir. Hepsi aziz y’yi savunur. Hepsi sporla müthiş ilgilenir. Örneğin TKP yoneticileri aziz y yi destekleyen şike yüruyüslerine katilır. Hepsi Çarsı’dan, fb icindeki “sol ataturkcu ya da sosyalist” vb. kanatlardan yararlanmaya calisir. Yani bu isler boş islerse sizlerin once bu yayınlardaki aşırı futbolu elestirmeniz gerekmez mi? Saygılar, sevgiler.

 • Kaan Arslanoğlu

  Kaan Arslanoğlu 30.04.2018 - 23:03:52

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  DEVAM... Cunku secim vardi. Bu tamamen bjk ya gore cok daha kalabalik fb seyircisini kafalama operasyonuna donustu. 300 400 bin oy kapsam iyidir mantigi. Bjk dan bu kadar buyuk tepki gelebilecegini hesaba katmadi. Nasil olsa onlar azlar zaten. Simdi bu tepkiyi de bastırmaya ugrasiyor. Peki maca cikmamak ne anlama geliyor. Yaşınız kaç, sol değer olarak hangi yayinlardan besleniyorsunuz bilmiyorum. Fakat 80 sonrası post modern sahte sol soylemlerden etkilenmisseniz anlasmamız zor. Duzenin en cok cekindigi eylem turu uretimi durdurmadir. Bu grev ve boykottur. Sokak eylemleri ancak bunlar varsa bir anlam kazanir. Yoksa iktidar icin çerezdir. Yani mesai sonrasi zengin semtlerde yapilan gosterilerin buralarda polisle hır gür ciksa bile bir hukmu yoktur. Ama simdiki sol birakiniz grevi, politik amaclı grevi.. tuketim boykotunun bile lafini etmiyor, ettirmiyor. DEVAM edecek...

 • Kaan Arslanoğlu

  Kaan Arslanoğlu 30.04.2018 - 23:02:09

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  Facebook’ta bir yorumcuya verdiğim cevap (Biraz düzeltip, az değiştirerek): Değerli M.H.. Siz elbette her türlü düşunmekte ozgursunuz. Fakat iktidar futbol konusunda sizin gibi dusunmuyor. Tum siyasiler muhalefet ve sol boyle dusunmuyor. Tayyibin bjk’ya karsi bir hıncı var. Çarşı ve geziden kaynaklı. Konu uzun. Sizler konuyu kücümseyedurun akp carsiya karsi 1453 bjk diye yancı bir taraftar grubu bile kurdurmuştu. Bu grup bir gs macinda sebepsiz yere sahaya girip macin iptaline ve bjk nin hukmen maglubiyetine yol acmisti. (Gerçi onlar da yalanladılar, biz değildik, dediler) Yani bu konuyu epeydir çalisiyorlar ve tecrubeliler. Sonradan bjk yonetimi ile anlastilar ve carsiyi durulttular. Sampiyonluklar oyle geldi. Ama bu son macta fb seyircisi aziz ve aykutun kiskirtma dozunu iyice kacirmasi sonucu isi azitinca tayyip tekrar devreye girdi. Devam edecek +++

 • editör

  editör 29.04.2018 - 14:00:05

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  Sabahtan abuk sabuk yorum göndermişti isimsiz yüz. Alın işte örnek olsun diye onayladık. Şimdi burada ad yok, karakter yok, akıl yok, nezaket yok, nasıl ve kim cevap verecek?

 • editör

  editör 29.04.2018 - 08:46:12

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  Birtakım deli saçmalarının yüzbinlerce kişi tarafından birlikte ileri sürülmesi, onu deli saçmalığından kurtarmaz. Ancak sayın yorumcular bunları gerçek adlarıyla yazarlarsa buraya yine de mecburen tartışabiliriz. İsimsiz ve üstelik suçlayıcı yorumları ise siliyoruz. Saygılar.

 • Recep İlhan

  Recep İlhan 27.04.2018 - 22:34:30

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  Kaan hocam yazılarınızı ilgiyle okurum.Ama en büyük yanılgınız Aykut Kocaman üzerinedir.Fatih terim futbol tarıhımızın en kirli ve en yeteneksiz adamıdır.lobisi çok güçlüdür ve dikenler temizlenmeden bahçeye çıkmaz.Şenol Güneş bir nebze daha başarılı bir hocadır.Arkasında Karadeniz lobisi vardır.Tutarsızdır pragmatistdir işine geldiği gibi konuşur ve davranır son olaylı maçta da artistik yeteneklerinin olduğunu gördük.Aykut kocaman son otuz yıl yaratılan futbol cinnet ortamında bir virüs gibidir.Bu ligin en temiz birkaç adamından biridir.

 • editör

  editör 27.04.2018 - 15:42:09

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  Bir süre ara verelim dedik canım, o kadar büyütmeyin :) Görmüyor musunuz şu cinnet ortamını. Girdikçe insan o cinnetin parçası oluyor... Yüksek enerjiyle her tartışmaya yetişme, her bir b. a maydonoz olma, sinir bırakmıyor insanda. Hani faydası yok değil, zararları onunla yarışır gerçi... Ama bir süre aklen, ruhen bir kafa dinleyelim... Yoksa durum vahim.. Saygılar herkese, sevgiler.

 • AHMET CEMAL ÇOBANDEDE

  AHMET CEMAL ÇOBANDEDE 27.04.2018 - 14:26:06

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  son notu okumamışım tam da yazar olmaya karar vermişken yapma be kaan abi. ne güzel avunuyorduk. insanın fikrini söyleyebilmesi güzel bir imkan. ve rahatlatır insanı. öbür türlü şiddete eğilimli hale gelir . bir cinnet anına sürüklenebiliriz. yazmak iyidir vesselam. herkese selam ve saygılar

 • Mete Demirtürk

  Mete Demirtürk 26.04.2018 - 23:46:39

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  Bana kalırsa A. Kocaman'ın Alex olayı, olumsuz yönünü hakkında yeterince bilgi verdi. Bu yıl Ozan ve usta futbolcu Valbuena'ya taktı. F. Terim açık bir despotsa, Aykut despotun sinsi olanı. Oynattığı futbolsa çağ dışı. En önemli habere gelelim. Beşiktaş kupadan çekilmiş. Bir Fenerbahçeli olarak, bu onurlu tavrı nedeniyle, ezeli rakibimizi kutluyorum. Bu çamur sisteme verilecek en güzel yanıttı. Saygılar...

 • AHMET CEMAL ÇOBANDEDE

  AHMET CEMAL ÇOBANDEDE 26.04.2018 - 17:37:22

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  türkiyede en iyi teknik direktör mustafa denizlidir. ikinci sırayada şenol güneşi koyarım. aykut kocaman futbol anlamında kötü bir tenik direktör değildir. karaktere gelince üç teknik direktör konusunda yeterli bilgiye sahip değilim ama şöyle söyleyebilirim. denizli gün görmüş, iyi aileden gelen, beyefendi bir karakter. şenol güneş alt tabakdan geldiğini belli etmeye başladı. ama dürüstlük açısından futbol ortalamasının üstünde. yanlış anlaşılmasın bende alt-orta tabakadan gelmeyim. aykuta gelince yıldırımın şamar oğlanı oldu. evvelden bende severdim. ama şimdi değil. son yaşananları çözemedim. kimin yaptırdığı konusunda karar veremedim. tahminim fenerbahçe dışı odaklı gibi görünüyor ama yanılabilirim. bekleyip görelim.

 • yusuf bodur

  yusuf bodur 26.04.2018 - 13:27:54

  Yüzsüzlüğün Psikiyatrisi

  Buda nereden çıktı..Ne demek ara vermek..Neye ara veriyoruz.. Tamda her gün ve her şey hakkında yazmak gerekirken..Gözden geçirmek lazım..Yinede ne dersen başım gözüm üstüne.. Siz benim için her şeyin üstündesiniz..Saygılar... Muhabbetler..

 • H.ÜNSAL

  H.ÜNSAL 24.04.2018 - 18:11:52

  Önümüzdeki yıllarda ülkeyi neler bekliyor? Çözüm Ne?

  Sayın Gülistan Ataş, dikkatiniz ve ilginiz beni sevindirdi. "Hegemonya savaşları" üzerinde çalışıyordumki, seçim zamazingosu yumurtlandı. Benim çalışma geçici olarak mecburen durdu. Hava bulutlu ve dağınık. dolayısıyla bir hafta on gün tembellik yapacağım. Saygılar efendim.

 • gülistan ataş

  gülistan ataş 23.04.2018 - 21:48:29

  İstanbul Tabip Odası Seçimine Doğru

  Sayın Kaan hocam gülmek iyidir hele iyi esprilere. bayadır bakamıyorum yeni gördüm. karikatürlere ve bilhassa aşağıdaki yoruma iyi güldüm düşüyordum sandalyeden :)))

 • gülistan ataş

  gülistan ataş 23.04.2018 - 22:10:18

  Önümüzdeki yıllarda ülkeyi neler bekliyor? Çözüm Ne?

  Tüm tanılar ve çözümler çoğumuzun düşündüğü bazıları görmediklerimiz. Bir ek benden: Daha az kavga, az öfke küslükleri bitirme yoksa öfke de sağlıklı bir tepkidir :) Mesela Sayın H.ünsal yazı dizinizi umarım yazarsınız. Bir öfkeyle aksamıştı oysa ki bilgilendirici nokta atış tespitler vardı. Bunlar benim gözüme görünenlerin özetinin özeti. Sosyal medyanın berbat kültüründe iyice sahteleşiyor ve bayağılaşıyoruz oradan bu gerçek hayatlarımıza sirayet ediyor biribirimizle derin ilişkiler geliştirmek inanın ki zorlaşıyor. Olanların devam ettirilmesi ve çoğaltılması ümidiyle. Saygılar, sevgilerle

 • Mete Demirtürk

  Mete Demirtürk 23.04.2018 - 20:05:31

  ÇÖZÜMÜN ADIDIR MUSTAFA KEMALLER

  Elinize sağlık sn. Özgür Karslı. Bugün bayram ve coşkuluyum. Her yerde gururla söylediğimi, neden burada tekrar etmeyeyim ki. "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz!" Şükür ki, en değerli, en özgün, en büyük ortak gerçeğimiz. Saygılar...

 • küçük düzeltme

  küçük düzeltme 22.04.2018 - 19:40:18

  ÇÖZÜMÜN ADIDIR MUSTAFA KEMALLER

  Yazının bir yerinde 23 Nisan 1923 yazılmış. 1920 olacak elbette.

 • İNAN

  İNAN 22.04.2018 - 12:18:52

  Önümüzdeki yıllarda ülkeyi neler bekliyor? Çözüm Ne?

  Merhaba, verdiğiniz kitap adlarına müteakip, İzmir fuarından bildiriyorum😅 kitap adlarını yazmayayım, yayın evlerine göre, Can yayınları yeni baskısı yok, doğan kitap, bizde öyle bir kitap mı varmış yaaa, ithakide son kitabınız yok, Nihat Ateşin yayınevi oradaydı, kitaplarına denk gelemedim, Taylan Kara kitaplarını göremedim, topalın elemanlar ben standlara bakarken beni itip yüce lordun önünü boşalttılar, n’oluyo ülen diye arkamı döndüğümde, bir tanesi pardon dedi, duygulandım, adamlar neticede yol yaptı yoool. İthaki standında Özgür Karslı’nın ağabeyiyle tesadüfen tanıştık. iletişim yayınevinde Haydarın kitabı göremedim. Baskısını yapmıyor olabilirler. İthaki Mehmet Uzun’u sonradan rafa koydu, onları alabildim.

 • H.ÜNSAL

  H.ÜNSAL 19.04.2018 - 18:24:39

  Önümüzdeki yıllarda ülkeyi neler bekliyor? Çözüm Ne?

  Sayın M. DEMİRTÜRK kardeş, geçen yıl plebisit öncesi bir seri yazımda mesele üzerinde durmuştum. süreç içinde yeni yazılarla devam edeceğim. Endişelenmeye, umutsuzluğu kapılınmamalı. Toplumların evriminde böyle evreler doğal seleksiyon gibidir. Elbette bu meseleler üzerinde daha çoook tartışmalar yapacağız. Henüz işin başındayız. Saygılarımla...

 • Mete Demirtürk

  Mete Demirtürk 19.04.2018 - 16:35:05

  Önümüzdeki yıllarda ülkeyi neler bekliyor? Çözüm Ne?

  Özcan Bey, Kaan Hocanın tırnak içine aldığıniz sözlerine ben de bütün kalbimle katılıyorum. Ah, sn. H. Ünsal, keşke dediğiniz gibi bir"Pirus" zaferi olsa on beş yıldır yaşadıklarımız. Saygılar...

 • özcan

  özcan 19.04.2018 - 14:31:09

  Önümüzdeki yıllarda ülkeyi neler bekliyor? Çözüm Ne?

  Sosyal medya konusunda, belki de faşizanca, aşırı abartılı bulunabilecek görüşlerim var. Eğer olurki, bir yerlerde bir diktatör tarafından da yasaklansa, insanlığa zararından çok faydası olacaktır. İnsanlığı bu kadar çürüten, alçaltan, başka bir varlığa dönüştüren bir etki, daha öncesinde ancak savaşlardan, başka türlü büyük trajedilerin ardından ortaya çıkmıştır. Yararlı kullanım sözü bence geçersiz. Her türlü kötü etkisi var.

 • Özcan

  Özcan 19.04.2018 - 14:30:22

  Önümüzdeki yıllarda ülkeyi neler bekliyor? Çözüm Ne?

  "Her kişi önce kendi evinin önünü süpürecek, kendini “olabildiğince” kirden arındıracak…Çevresine örnek, iyi-doğru çalışan,sağlıklı ilişkiler kuran bireyler haline gelmek için gayret edecek.Sosyal çabalarını,bağlantılarını, özverisini bu doğrultuda artıracak." Kaan Bey, bu önerinize şiddetle katılıyorum.Kusura bakmayın ideoloji vs. mevzuları laf kalabalığı,hele ki modernizmi halen gerçekleştirememiş geri kalmış bir ülkede. Öncelikli iş, herkesin birey olmayı,duyguları anlamayı,olabildiğince tüketmemeyi öğrenmesidir,yoksa bu robot insanlar dünyayı yutacak. Ve şu anda bunu sağlayacak en önemli araç, artık unuttuğumuz duygu dünyamız. Bu da sanatta, özellikle de19. yüzyılın edebi klasiklerinde, 20. yüzyılın isyan edebiyatındadır. Günümüzde hikaye, roman vs. diye yazılan şeyler ,sadece bana mı öyle geliyor bilmiyorum da anti-sosyal, şizofrenik, içinde insana dair, ilişkilere dair hiçbir şey olmayan meşhur tabiriyle kaybeden, bunalım edebiyatı.

 • Kaan Arslanoğlu

  Kaan Arslanoğlu 19.04.2018 - 08:17:55

  Önümüzdeki yıllarda ülkeyi neler bekliyor? Çözüm Ne?

  Teşekkürler H. Ünsal, Yusuf Bodur ve de Nihat Ateş dostlarım. Ha, bir de ben bu yazıyı yazıp bitirdiğimde daha erken seçim kararı yoktu. Yayına hazırlarken karar çıktı, birlikte geldiler. Medya, sosyal medya, toplum olarak dibin dibine yolculuk ediyoruz. Siyaset onlardan beter. Haydi hayırlısı. Gereksiz beklentiye kapılmamak ama umudu da sıfırlamamak gerek. :)

 • H.ÜNSAL

  H.ÜNSAL 19.04.2018 - 03:47:32

  Önümüzdeki yıllarda ülkeyi neler bekliyor? Çözüm Ne?

  Dünyada da Türkiye’de de kelimenin tam manasında sol bir akım, hareket yoktur. Ne yazıkki yakın gelecekte de vücut bulmayacaktır. Liderleri iradeden bağımsız ülkelerin iç ve dış konjonktürel şartları zorunlu kılar ve çıkarır. Türkiye henüz o dip noktaya gelmedi. Geldiğinde sağdan da soldan da liderler çıkacaktır. Sosyalizm ise rüyalardaki gerçeklik olmaya devam edecektir. Saygılar, selamlar dostum. Ufkumuzu genişletiyorsun.

 • H.ÜNSAL

  H.ÜNSAL 19.04.2018 - 03:45:22

  Önümüzdeki yıllarda ülkeyi neler bekliyor? Çözüm Ne?

  21 yy’lın hegemonya savaşlarının orta doğu ve doğu Akdeniz jeopolitiğinde devam ettiği süre içinde emperyalist- kapitalist küresel sisteme tam entegre olmuş ama yönetilemeyen; ne Cumhuriyet, ne değil, ne klasik burjuva demokrasisi, ne değil. Melez bir düzen. Zamanın ruhuna uygun bu düzen Hegemonların TAM istediği yönetim idaresisidir. Türkiye’nin nasıl bir yola gireceği belirsizdir. Devam..

 • H.ÜNSAL

  H.ÜNSAL 19.04.2018 - 03:43:36

  Önümüzdeki yıllarda ülkeyi neler bekliyor? Çözüm Ne?

  İdeolojik varlığına son derece sadıktır. Siyasi olarak istikrarlıdır. Kurumlara, kurullara ve kurallara egemen bir yönetim iradesi göstermektedir. Bu irade 80 yıllık Laik Cumhuriyetin evrensel değerlerini belirli bir niceliğe kadar çökertecek bir iradedir. 15 yılda siyasal İslamcı hareket bir yere kadar başarı kazanmıştır. Ama bu bir “pirus” zaferidir. Yeni olanı kuramamaktadır. Kurması da mümkün değildir. Devam...

 • H.ÜNSAL

  H.ÜNSAL 19.04.2018 - 03:42:38

  Önümüzdeki yıllarda ülkeyi neler bekliyor? Çözüm Ne?

  Aziz K. ARSLANOĞLU dostum, Türkiye toplumunun son derece tayin edici koordinatlarının düğüm noktaları üzerinden yaptığınız analizlerinizin birçoğuna katılıyorum. Daha nitelikli yorum yapabilmek için meseleler üzerinde çalışıyorum. Şimdilik şuradan başlayayım. Erdoğan toplum önderi merhalesine erişmiş bir lider değildir. Emperyalist- kapitalist küresel hegomanik sistemin “yeşil kuşak” “büyük Ortadoğu projesi, “ılımlı İslam”, ve “Arap baharı” projelerinin sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasi stratejisinin Türkiye’de ülkenin iç ve dış dinamikleriyle vücuda getirdiği, toplumun %20lik bir kesiminde --tüm hoterejenliğine rağmen-- güçlü bir anlam bulan siyasal İslamcı sosyolojik yapılanmanın temsilci yüzüdür. Devam...

 • Kaan Arslanoğlu

  Kaan Arslanoğlu 18.04.2018 - 23:16:30

  Önümüzdeki yıllarda ülkeyi neler bekliyor? Çözüm Ne?

  Bu kadar buchluğu ben bile beklemiyordum...

 • Nihat Ateş

  Nihat Ateş 18.04.2018 - 21:54:09

  Önümüzdeki yıllarda ülkeyi neler bekliyor? Çözüm Ne?

  Sakın şiir okumayın, şiir bilinci köreltir. Sürekli anlattığımız, vurguladığımz hâkim edebiyat bunu için şiir kitaplarını pazarlar, kitapevlerinin en ön rafları şiir kitaplarıyla doludur. Korteks altına hitap eder, hayvan yanınızı ortaya çıkarır. Şiirle bu yok edici ortama direnmeniz mümkün değildir. Hele Ergin Günçe, A. Kadir, Hasan İzzettin Dinamo, Hasan Hüseyin, Rıfat Ilgaz, Brecht, Eluard, Aragon, Neruda, Turgut Uyar, Cahit Irgat, Ülkü Tamer, Sennuz Sezer, Özdemir İnce, Hüseyin Ferhad bilincinizi kırar, direnemezsiniz. Sakın okumayın. Zaten bunun için kitap ekleri, edebiyat dergileri sayfa sayfa şiir kitapları tanıtır, şiir yayınlarlar. Şiir edebiyat mıdır? Aşk olsun, olur mu öyle şey:)) Saygılar

 • yusuf bodur

  yusuf bodur 18.04.2018 - 17:48:04

  Önümüzdeki yıllarda ülkeyi neler bekliyor? Çözüm Ne?

  Resim de fal bakılan fincan sanki bizim mutfakta..Ayından bizde de var..İnsan kendisinden bir parçayı beklemedik bir şekilde görünce tuhaf oluyor..Dünya olasılıklar dünyası olunca olmaz olmaz oluyor..Köy köpeksiz olunca daha kolay..Ama işin puf noktası o dediğiniz ; sınıfsal değil kişisel yani o var olursa gibi ..Ne olur ne olmaz yani belirsiz..Zor günlerin tek ilacı samimi dostlarla omuz omuza olmak.. Saygılar..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan www.insanbu.com sorumlu tutulamaz.