15 YIL SONRASI İNSANLIK NE OLACAK; Nedim Pala

15 YIL SONRASI İNSANLIK NE OLACAK; Nedim Pala

 

“15 Yıl Sonra Kongresi” adıyla yeni bir yazı dizisi başlattık. Belli başlı konu başlıklarında 15 yıl sonrasını öngörmeye çalışacağız. 15 yıl sonrasına bugünün güncelerini bırakacağız.

Bunu yaparken olumlu ve olumsuz saydığımız değerler açısından bugüne,

bugünün çevrelerine, eğilimlerine, hatta kişilerine notlar vereceğiz.

PROJENİN AMACI VE YÖNTEMİNİ önceki sunum yazılarında kısa, fakat ayrıntılı anlatmıştık.

 

YARIN .. ARTIK BUGÜNDÜR  !

Ben gelecek için bir hayli iyimserim.

Kesinlikle.. evet ! 15 yıl sonra insanlık bir hayli üst versiyona update olacak.

Her yıl yenilenen android ve ios sürümleriyle, 4 adet megapiksel kameralı yüz tanımalı, evrensel ölçekte IoT teknolojisiyle buzdolabı dahil her noktaya anlık bağlantılı 5G ve sonraki 8.. 9G smart fonlarıyla,

yeni çıkacak vidyo ve sosyal medya portalları, mevcutların altyapısında geliştirilen ve insanların ilgi tepki, zihinsel altyapısını yönlendirebilen yapay zekâ algoritmalı aplikâsyonlar ile 2035 yılı insan aklı işletim sistemi ‘Hu Man 20.35 ’ sürümüne intikâl edecek. 

Bim, a101, migros, karfur .. şok’tan alıp yeyip içtiği hibrid tohumlu, kimyasal gübreli, GDO'lu mısır şurubu ağırlıklı besinler ile genetik mutasyonu da çok hızlanacak !

Soya sosundan yapılmış köfteye benzeyen hamburgerler, antibiyotikle hızlı büyütülen piliçlerden müteşekkil chikenburger ve tavuk dönerler yerken.. mayonez kıvamına gelecek olan beyin yapılarıyla,

son kalan ..3 kuruşluk  merhamet vijdan iyilik akıl mantık.. gibi değerleri de formatlayarak,

smart telefonların android işlemcisinin ön belleği üzerinden, internet bulutuna yükledikleri bilinçleri .. ‘cehalet mutluluktur’ atasözümüzün de belirttiği gibi kapitalizmin matrix boyutunda alçaktan uçacak.

Ayakların başa geçerek başların ayağa inmesi, kurtların kuzu postuna bürünmesi, uyanık geçinen çok bilmiş yalayıp yutmuş entellerin kapitalizme tam entegrasyonu ve sistemin ayakçısı olma aşaması tamamlanarak,

İnsanlığın ezici çoğunluğu her dönemdeki gibi bu dönemde de olmakta olanları ‘nasılsa değiştirme kapasitem yok ! hiç olmazsa zevkini çıkarayım’ diyerek metanetle kabullenecek.

Beyinlerinin amigdala bölgesinde sigorta vazifesi görmekte olan, ‘’idrâk edemediklerini .. inkâr et’’ mekanizması herzamanki gibi devreye girerek, duydukları veya okudukları gerçekleri çözemediklerinde, sorgulayıp araştırmak yerine ? ? inkâr edip, görmemezliğe gelip yok sayacak.

Mevcut köhnemiş kokuşmuş fahişeleşmiş sisteme itaâtlerinin utancını.. kendilerine beyin adlı yapıyla bahşedilmiş olan yeryüzündeki halife olma sıfatını açığa çıkaramayışlarının keder ve yetmezlik duygularını ..

sistemin onlara dayattığı değer yargılarına boyun eğerek,  insanlık öz değerlerine aykırı varsayımları kabullenerek .. ördükleri kozalarının içindeki sahte sanal dünyalarına daha çok gömülerek, burunlarının uçlarındaki ekranlarına kitlenerek bastırmaya çalışacaklar.

Tabiidir ki her dönem olduğu gibi.. bu 15 yıllık dönemde de kapitalizmin nimetlerine nankörlük edenler, sisteme entegre olmayıp arıza çıkaranlar da eksik olmayacak.

Nuh’un, İbrahim’in dönemlerindeki gibi yaklaşmakta olan tufan için uyaranlar, küresel kapitalist emperalist firavunlara biât etmeyip, onların boyunduruğuna başkaldıranlar,

Musevi İsevi Muhammedi dönemlerdeki gibi malın, mülkün, gücün, imparatorun, kralın, sarayın, saltanatın değerlerini alaşağı edenler.. atalarının kabilesinin mabedindeki tapındıkları kutsal  putları ! yerlere çalıp paramparça edenler de çıkacak.

Erişilmez yenilmez zannedilen yeni çağın evangelist siyonist firavunlarının camdan köşklerine, güney Lübnan Yemen Gazze Irak Suriye İrandan olduğu gibi füzeler fırlatanlar da eksik olmayacak.

İnsanlığın milyonda bir oran da olsa.. çok küçük bir kesiti için son 15 yılda ‘’olumlu’’ değişimler de olacaktır !

Bunlar da, bilim ve teknolojinin son geleceği seviye ile yeni keşfedilmekte olan bir matematik algoritmayla tamamen çözülecek olan ‘ insan gen haritası (genom) ve insan beyin haritası (connectom)’ olacak. 

Bu matematik algoritmayla şifreleri çözülen insan gen yapısı ve zihin yapısı ile.. aynı bir tespih ipinin kopmasındaki gibi, sırlar keşifler .. tespih taneleri gibi ard arda dökülecek.

Dökülen bu taneleri toplayıp çözümleyenler de yine bu milyonda bir kesimin küçük bir azınlığı olacak.

Nasıl ki yüzyıllar boyunca insanlığa iletilen öz kaynaklardan gelen bilgi, evrensel sistem kullanma kılavuzları, metafor sembol alegori gibi örtüler ile  örtünüp gelmiş ise ?

Ucuz ham demirin kürekle toprağın kazılıp kolayca elde edilmesine karşın, çok nadir bulunan değerli incinin derin deniz diplerindeki istiridyenin kabuklarının içinde saklanması örneğindeki gibi ..

Yeni dönemin bu tür bilgileri de sıradan kalabalıkların, popüler cahillerin ağızlarında eğrilip bükülmesin, ayağa düşmesin diye; yeni bilimsel terimler, metafor ve sembollerle örtülü gelerek insan yaşamına girecek.

Dönem sonu değerlendirme notlarına gelince ?

Toplumu uyarması, aydınlatması, yönlendirmesi gereken mühendis mimar, doktor, hukukçu, eğitimci, akademisyenlerin meslek odaları,  yöneticileri ve buralarda her dönem çoğunluğa sahip ışığı sönmüş aydın,  entel kesime..  toplumun bu derece yalın olarak zombileştirildiği, koyunlaştırıldığı, köleleştirildiği dönemde..

halâ batının kültür, medya mânüplasyonlarından kurtulamayıp, bıraktığımız yerde otlayıp sazan gibi yemlendikleri için - Oturun yerinize SIFIR ! diyorum.

Bölgemizde uygulanmakta olan stratejik oyunları, vekâlet savaşlarını gören, buna uygun savunma teknolojileri geliştirip üreten, güney cephemiz ve doğu Akdeniz’deki çevreleme ketenperelerine aktif olarak cevap verebilen başta Mehmetçiğimiz ve savunma kurumlarımızın yönetici ve teknokratlarına da on üzerinden 8 puan veriyorum. 

Küresel düzeydeki insanlık değerlerinde de, Emperyalizmin her türlü işgâl, terör, ambargo, orantısız silah tahahkümüne rağmen yeni çağın firavunlaşan egemenlerine boyun eğmeyen..

çoğunluk işbirliği, yancılık yapıp olan biteni dilsiz şeytan gibi susup izlerken,

onlara anladıkları dilde ‘öyle saça böyle tarak’ diyerek kafalarına füzeler fırlatarak cevap veren !

biât etmeyen Ortadoğu direniş eksenine..

Ve savaşlardan beslenen küresel silah sanayicisi terörist şirketlerin savunma silah sektöründeki tekelini tröstlerini kıran;

Rus savunma teknolojisine..

Kuru lâf, üfürükten felsefe, ideoloji demagoji .. değil de !

iş, ürün ve teknoloji üreterek, evrensel üretim atölyesi haline gelerek.. insanlığı  dolar swift prangası, batı ticari hegemonyasından kurtarma aşamasına getirmekte olan Çin’in üretim gücü başarısına da 9 point ! diyorum.


 • Nedim Pala

  Nedim Pala 24.01.2022

  İlker kardeş .. Finans, medya, sosyal medyaya yön veren ve küresel medikâl karteller üzerinden insanları hack'leyen, iyneleyen ve artık kendilerini yeni çağın tanrısal firavunları zanneden küresel oligarşi; artık iyice deşifre oldu. Yüksek öz güven, ego ve güçten dolayı fazla aşırıya kaçarak açık vermeye başladı. Tabii ki insanlarda o kadar salak deyil? 4. doz, hatırlatma dozu .. Sino+ Biyo+ Türco .. felân derken ?? iynelerin, pcr'ların, kapanma ve maskelerin ..hiç bi moka yaramadığı ap açık ortaya döküldü. Bunların ..çok bulaşıcı, aşırı öldürücü pandemi dediklerinin; biz insanların binlerce yıldır tanışık olduğu mevsimsel grip, soğuk algınlığı, bronşit .. gibi bir hastalık olduğu ! sıradan insanlarca anlaşıldı. takke düştü, kel göründü ! Hak görünüp .. batıl zâil olmaya başladı. Abartı, yalan, üçkağat, ketenperelerin de ..beli bi yedirme süresi var. Tezgâhlarının sonuna gelindi. Tabii ki bunlarda cinlik, şeytanlık bitmez. Ama bu tezgahın vidaları artık yalama oldu.

 • İlker Yakut

  İlker Yakut 19.01.2022

  Nedim biraderim yine cezalıyım feyste, ipne dediğim için sadece, hakaret te yok oysa, tanımlamaydı 😁 o nedenle buradan ses vereyim dedim, iletişim şart zafer havası estirmişsin son paylaşımında, hava olumlu ama pcr testi istenmemesi dışında bir kazanımımız yok henüz, bilmediğim bir gelişme mi oldu yoksa temenni ve motivasyon mu maksat sevgiler

 • Sabri baş

  Sabri baş 27.01.2020

  Özellikle "ışığı sönmüş aydın" tiplemesini çok beğendim. Görünen köy kılavuz istemez şeklinde öngörmüşsünüz.
  Aydınlatıcı bir deneme olmuş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan www.insanbu.com sorumlu tutulamaz.