KAAN ARSLANOĞLU’NUN YENİ ROMANI ÇIKIYOR: YÜZÜ SİLİNENLER

KAAN ARSLANOĞLU’NUN YENİ ROMANI ÇIKIYOR: YÜZÜ SİLİNENLER

YÜZÜ SİLİNENLER – DARBE GÜNLÜKLERİ

Daha önce “Karabasan ve Uyanış” adıyla burada üçte birini yayımladığımız roman 10 Şubat’ta matbaadan çıkıyor. İnternet satış siparişleri başladı. Sonraki birkaç gün içinde kitapçılarda da olur.

Kitabın adında olduğu gibi içinde de birçok değişiklik yapıldı.

Arka kapak yazısı şöyle:  

“İşte bu bir internet romanı. Çağımız iletişiminin, çağımız insanının güncel romanı diyebiliriz. Evet, bir bölümünüz bu biçimi, biçemi yadırgayacaktır. Hepimiz derin bir yabancılaşma ve yadırgama içinde değil miyiz zaten! İnsan özde değişmedi ama, yüzleri, yansımaları dönemlere göre çok değişebiliyor. İnsanın bu anlamda hızla değiştiği ve değişim hızını yakalayamadığımız zamanlardayız.” 
Kaan Arslanoğlu

“Batılı insan yüzlerinde ruh boşalmış diyor. Ruh çekilmiş. Apaçık belli. Suretler hep aynı. Görmüyor musun, diyor bana. Nasıl yani diye sordum. Sovyetler Birliği döneminden insan fotoğraflarına takmış bir zaman. Yüzlere odaklanmış. Binlercesi üstünde çalışmış. Aylarca. Ortak olan ne? İfadesizlik. Amerikan porno filmlerindeki, manken fotoğraflarındaki yüzler… Bir süre de onlara takmış. Reklamcılık açısından incelemiş bunları. Sonra manyaklığı olmuş. Ortak özellik şu, bu yüzlerde: Ruhları çekilmiş, başka bir ruh girmiş içlerine. Aynı ruh. Aynı ruh, aynı ifadeyi veriyormuş. Boşluk. Avrupa'daki yüzler, Batılı yüzler, her geçen gün aynı hissi veriyormuş...”

Kaan Arslanoğlu bu yeni kitabında, önceki romanlarının ve düşünce eserlerinin geçtiği yolu izleyerek, güncel ve güncel kalmaya aday olguları, insanlık hallerini sorguluyor.

Teşekkür

Arkadaşlar, Kitabın sonunda da bir teşekkür bölümü var. 37 ad sıralanıyor. İnternette yayımlanan parçaların altına yorum yazan ve face sayfalarında en az bir kez yayını paylaşanların listesi.

Ezel Parsa, Mete Demirtürk, Duygu Kara, Mustafa Yücel, Arif Yavuz Aksoy, Mehmet Harma, Deniz Can, Gürsel Özkan, Yusuf Bodur, Ateş Benli, Pelin, Fatih Torun, Ç. , Akif Akalın, Acar Özdemir, Rasim, İnan Sabırcan, Aziz Hatman, Miyase Aytaç Yılmaz, Özgür Keşaplı Didrickson, Süleyman Sırrı Kazdal, Nihat Ateş, Rüştü Sungur, Çağrı Çağhan, Özlem Güzelküçük Çam, Lale Kalpakçıoğlu, Emre Ertem, Adil Yılmaz, Muharrem Söker, Sabih Sorucu, Recai Kulaksız, Ahmet Yıldız, Turabi Yerli, Fahri Kumbul, Gül T.,İsmail Şen, Dilşad Gündoğan…

Eksik bıraktığımız ad varsa şimdiden özür dileriz. Kendilerini de anımsatabilirler.

Burada adı geçen dostlar bize adreslerini gönderirlerse onlara kargoyla kitaptan birer adet hediye edeceğiz. Adres yurt dışıysa sanırım bunu yapamayacağız. Ama ülkeye geldiklerinde yine kendilerine teslim edebiliriz.


 • Fatih Torun

  Fatih Torun 12.03.2017

  Kitabınızda adımı geçirmenizden onur duydum. Umarım siz güzel eserler üretmeye devam edersiniz biz de sizi mutlulukla ve arzuyla okumaya devam ederiz.

 • Ateş Benli

  Ateş Benli 09.02.2017

  Teşekkür bölümünde anıldığım için ben teşekkür ederim en kısa sürede okumak isterim. Saygılarımla.

 • Mete Demirtürk

  Mete Demirtürk 08.02.2017

  Değerli hocam, sevgili dostumuz Ç.- benim de söylemek istediğimi dile getirmiş. Yalnız kitabı sizden özür dileyerek almayacağım... Çünkü en büyük zevkim ve gururum, sevdiğim yazarın eserini satın almak için zaman yaratıp kitapçıya gitmektir. O an benim için tarifsiz bir mutluluktur. Diğer yazarlarla sevişmek, kâğıt denen şeyin kokusunu almak, yazarın adını söyleyerek, heyecanla kitabını elimde tutmak, işte bu değerli sanatçı benim dostum demenin tuhaf coşkusuyla dalgalanmak isterim. Yok, sevgili Kaan da olsa hayır derim, o hoş anı yaşamak ister ve hiçbir şeye değişmem. İnsan Bu işte! Garip garip huylar... Saygılar...

 • Deniz Can

  Deniz Can 08.02.2017

  Yorum değil teşekkür mesajıydı. Kaan Bey, yeni kitabınızın pek çok bilince katkıda bulunmasını diliyorum ve çok teşekkür ediyorum.

 • mehmet harma

  mehmet harma 08.02.2017

  Değerli Kaan hocam, göndermek için zahmet etme benimkini almaya Düzce'ye geliyorum 10'unda.

 • editör

  editör 08.02.2017

  Değerli Deniz Can, yorumunuzu onaylarken yanlışlıkla silindi. Kusura bakmayın. Saygılar.

 • Ç.

  Ç. 08.02.2017

  İnsanbu'da romanınızı bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Teşekkür bölümü ve kitap gönderme inceliğiniz için ayrıca teşekkür ederim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan www.insanbu.com sorumlu tutulamaz.