İNSAN BU OKUR YAZAR BULUŞMASI

İNSAN BU OKUR YAZAR BULUŞMASI

Değerli yazarımız, okurumuz Mehmet Harma hocanın fikri ve emeği sonucu ilk kez geniş kapsamlı olarak İnsan Bu yazar-okur buluşması yapıyoruz. Duyurusu fotoğraftadır. Bekleriz, aramızda görürsek seviniriz. Gelebilecekler (şimdiye dek bize bildirmeyenler) alta yorum yazarak katılacaklarını söylerlerse kaç kişi olacağını daha iyi tahmin edebilir, ona göre organizasyon yaparız. Saygılar. İnsan BU


Yorumlar

Maximum : 1000 Karakter / Karakter Sayısı: 
0
Yorumlara gerçek ad ve soyadınızı yazmanız onay kolayllığı sağlar.
Mail adresinizi yazmanız keyfinize kalmıştır. Yorumlarınızın onaylanması da
editörlerin tamamen keyfine bağlıdır. Yılların deneyimi sonucu bu bizde böyle.
 • Mehmet Harma

  Mehmet Harma 02.01.2017

  Değerli dostlar, yaya gelecekler için greenpark taksim hotelin adresi şöyle; taksim meydanındaki simit sarayı ile yapı kredinin arasındaki yola girin, burayı kesen ikinci sokaktan sola dönün, soldaki üçüncü otel . arabayla gelecekler için; taksimdeki habertürkün veya bitişiğindeki bedaşın yanındaki kapalı otoparklara bir dakika yürüme mesafesindedir. Gelirken getireceğiniz bağış kitaplarınızı tekrar hatırlatıyorum, sayısı size kalmış, kütüphane temizliği için bulunmaz bir fırsat :) gelenlere: Can Ertan, Alişan Çapan, Mert'i (1/2), fifti fiftiye: Lale'yi ekledim. selamlar.

 • Mete Demirtürk

  Mete Demirtürk 31.12.2016

  Ah, unuttum, bütün dostlara mutlu yıllar...

 • Mete Demirtürk

  Mete Demirtürk 31.12.2016

  Derdimizi anlatmak gibi bir sorunumuz olmadığına göre, belki de, farkında olmadığımız, unuttuğumuz güzelliğimizdir çocuksu kırılganlığımız, çocuksu muhteşem hallerimiz! Ki bu yetkinlik de bile... Yeni pabuçlarımızla bayram yerine gideceğiz derken, niye ki bu küçük... Boş verin serzenişleri! Neşemiz daim olsun!

 • Kaan Arslanoğlu

  Kaan Arslanoğlu 30.12.2016

  Sevgili Mehmet Hocam, benim yorumumu bir kez daha okuyun lütfen. Burada kızmak, öfkelenmek nerede? Ne müthiş bir yeteneksiniz bende illa bir kızma, öfkelenme bulma konusunda :) Sakın yansıtma denen psikolojik düzenek olmasın. Tekrar soruyorum, alttaki yorumda nerede var kızmak? Ne menfaatiniz var bende illa bir kızma gösterme konusunda :) Sakın otoriter hocalık damarınızdan kaynaklı bir yüksek beklenti olmasın? Neyse, bu işe çok emek veriyorsunuz, bana da ikide bir soru geliyor ister istemez, bir iki şey söyleme gereği duydum. Ama hiç söylememem, susmam sanırım daha iyi. Orada ne diyeceğim. Burada ne yazmışsam bugüne dek onu diyeceğim. Yani sır falan yok. Gerçeği, yalın gerçeğimizi aktaracağım. Ona da kızmak denmezse tabii. Doğruyu söylediğiniz her durumda kızdığınız zannı uyanıyor. Tuhaf ama gerçek. Her şeye rağmen saygı sevgi bizden de ne demek. Onu da anlamadım. Benden her durumda saygı sevgi.

 • Mehmet Harma

  Mehmet Harma 30.12.2016

  Değerli Kaan hocam, sen yine kız ama bi dinle. Sadakat, güneş dil şeysine göre ne demek bilmem ama, benim anladığım güçlü, samimi bağlılıktır. Bu toplantı esasen İnsanBu site toplantısı olduğuna göre, bu bağlılığı hissedenler gelmeyecek midir toplantıya? Ve bu site, bir avuç, içten bağlı insanla yürüdüğüne göre bunu vurgulamak abes değildir, neticede intihar komandosu olmayı değil gönüllü sahiplenmeyi vurguluyorum. Niye kızıyorsun ki? Sayı takıntım evet var. Yeterli büyüklükte salon ayarlamaya çalışıyorum. Açık duyuru yapıyoruz ama kişilerin isimlerini de istiyoruz kestirimde bulunmak için. Ve kimseyi Fidelle filan da kıyaslamıyorum. Sen şimdi "bize hiç uymayan şeyler, durumumuz tamamen farklı" falan diyince, yapacağın deklarasyonu da merak ettim; "herkes yoluna, hadi dağılın şimdi" mi diyeceksin, nedir? Neymiş tamamen farklı olan durumumuz? Nedir bu gizem? Yazındaki ton bana bunları hissettirdi doğrusu. Saygı sevgi bizden, her şeye rağmen.

 • Kaan Arslanoğlu

  Kaan Arslanoğlu 30.12.2016

  Sevgili Harma Hocam, Fidelle falan kıyaslama, sadakat şu bu... bize hiç uymayan şeyler... Lütfen abartmayalım.. Orada da açıklayacağım zaten, durumumuz tamamen farklı. Bir de sayı tespit etmede çok mu takıntıya düştünüz. 50 çok bile. Can Ertan gelecek, Alişan Çapan gelecek, Lale gelebilir, Mert yanında bir ya da iki kişi getirecek. Bir de duyuru yapıp duruyoruz, belki Taylan takipçilerinden gelenler olur. Bizi izleyip de geleceğim demeyenler gelir. 100 olursa ne olacak? Yani şunu demek istiyorum, açık çağrı duyuru yapılan yerde sayı nasıl tahmin edilebilir? Neyse umarım siz haklı çıkarsınız. Saygılar, sevgiler.

 • Mehmet Harma

  Mehmet Harma 30.12.2016

  Sayın Müdüriyet, site antikomünistlik yapıyor, Fidel'in soyadını kabul etmiyor. Ben bunu ancak son parçada çözebildim, o yüzden parça parça oldu. Siz isterseniz hepsini bir kutuda birleştirebilirsiniz. Ya da dağınık kalsın. selamlar.

 • Mehmet Harma

  Mehmet Harma 30.12.2016

  diyor, Fidel.

 • Mehmet Harma

  Mehmet Harma 30.12.2016

  “Devrim hareketine 82 kişiyle başladım. Eğer bunu tekrar yapmak zorunda kalsaydım yanıma 10 ya da 15 sadık insan alırdım. Eğer sadıksanız ve harekat planınız varsa ne kadar küçük olduğunuzun hiçbir önemi yoktur.”

 • Mehmet Harma

  Mehmet Harma 30.12.2016

  Katılım 36 veya 50 oldu. Bu az mıdır, çok mudur?

 • Mehmet Harma

  Mehmet Harma 30.12.2016

  36, an itibariyle geleceklerin sayısıdır. Birkaç kişi de refakatte gelir ve bir kaçı da sürpriz/fifti fifti listesinden gelirse 50 civarında oluruz gibi gözüküyor.

 • Mehmet Harma

  Mehmet Harma 30.12.2016

  Yıl sonu yoklaması alıyoruz. gelenler; 1. Ubeydullah Günel, Yusuf Bodur, Recai Kulaksız, İlknur Arslanoğlu, Mehmet Harma, Mete Demirtürk, Gül T., Turabi Yerli, Su Harma, Müge Harma, Atilla, Hürriyet, Hasan ve Mert, Anıl, Tuba, Selen, Sadun, Güven, AYA, Çağrı Erhan, Rahşan ve Veysel, Yavuz Dizdar, TK takipçilerinden Büşra Ay, Veysel Boyacı ve Çiçek Mesut, Haydar Ali Albayrak, Kerem Cankoçak (2 kişi), Turgay Fişekçi ve Sabih, Derya Turgay ve Doğan bey, SA takipçilerinden Müjgan Kozan, 36. Akif Akalın.

 • arif yavuz aksoy

  arif yavuz aksoy 30.12.2016

  Canım Akif Abim, o solportal arayüzünü mobiller için hazırlayan ulu zata benden selam söyleyin. Siz ana yazarlar listesinde gözükmüyosunuz. Blog yazarları arasında bulmak da kabus. Desktop'ta ya da laptop'ta bakmayınca göremiyorum sizin yazıları. Yoksa takipteyim. a.y.a. abisine hürmetsss

 • Akif Akalın

  Akif Akalın 30.12.2016

  Sevgili AYA. Biz "solcular" olayları "öncesi" ile birlikte değerlendiririz. Buna tarihsel maddecilik de diyorlar. Çünkü tekil olaylar ancak bu bakışla anlam kazanır. Vakaya gelirsek, daha "önce" Kaan hocam bana bir e-posta atarak toplantıya katılıp katılamayacağımı sorduğunda, "ayarlayabilirsem" geleceğimi söylemiştim. Bunun üzerine beni fifti fifti kategorisine aldılar. Sonra ayarladım ve handrıd pörsent kategorisine geçebilmek için "geliyorum" yazdım. Olay bundan ibarettir. Fakat ben senden asıl kanser aşısıyla ilgili bu hafta yayınlanan son yazım üzerine yorum bekliyordum, bu mesaj beklemediğim yerden geldi. Görüşmek üzere.

 • arif yavuz aksoy

  arif yavuz aksoy 29.12.2016

  Heyyt beğ, Akif Abim'e bakın hele! Adeta bir solculu filmin Tarık Akan'lı sahnesinde tok sesli seslendirmecinin tınısı ile söylemiş. Tek kelimelik cümle... "Geliyorum"! Abim benim, şu karizma bende yok işte. a.y.a. Türk filmlerini 3'e ayırsss: konusuz film, konulu film, solculu film

 • yusuf bodur

  yusuf bodur 29.12.2016

  Yollar kapanırsa yürüyerek yine gelirim..

 • Mehmet Harma

  Mehmet Harma 29.12.2016

  Değerli dostlar, gelirken getireceğiniz kitap bağışlarınız memnuniyetle kabul edilecektir. Kitapların sayısı size kalmıştır, 1 de olur 10 da. Oradan da köy okullarına ve kitap kulüplerine bağışlarız.

 • mehmet yalçın

  mehmet yalçın 29.12.2016

  Mutlaka gelmek istiyorum.

 • Akif Akalın

  Akif Akalın 29.12.2016

  Geliyorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan www.insanbu.com sorumlu tutulamaz.