Dünyada.. Türkiye’de.. başka yerde bulamayacağınız: İnsan BU

Dünyada.. Türkiye’de.. başka yerde bulamayacağınız: İnsan BU

Dünyada.. Türkiye’de.. başka yerde bulamayacağınız: İnsan BU  

Alışılmamış görüş penceresi… Titreşen fikir zembereği…

Başka yerde okuyamayacağınız incelemeler… Başka yerde bulamayacağınız görüşler… Başka yerde rastlayamayacağınız sorgulamalar, hesaplaşmalar… Başka yerde yayımlanmayacak haberler… Başka yerde sansürlenecek tartışmalar… 

Başka yerde orasından burasından muhakkak bir çıkar hesabı, bir hatır bağlantısı, bir fikirsel cesaret eksikliği nedeniyle kırpılacak gerçekler…

Hesapsız, gözden çıkarılırım kaygısız… Kendini hiçleme, yok sayılma, suskunluğa kurban gitme… gibi doğal sonuçları baştan göze alarak bir yayın çıkarmak…

2013 18 Mart’ında yayına başlarken en önemli amacımız buydu. Yoksa “küçük olsun bizim olsun” hevesi değil.

Üç yıldan fazla bir zamandır bunu başardığımızı düşünüyoruz. Yukarıda belirttiğimiz “BAŞKA BİR YERDE BULAMAYACAĞINIZ” birçok şeyi yayınımızda gerçekleştirerek.

Ortalama 2 binin üstünde devamlı okur olmak üzere neredeyse 100 bin ayrı birey tarafından ziyaret edildik. Birçok okur yorumlarıyla, bazıları en azından sürekli takipleriyle dayanışma gösterdi.

100’e yakın yazar, şair ürünleriyle katkıda bulundu. Birçok “dost site”yle birlikte çalıştık, dayanışma gerçekleştirdik. Bazı dostlarla kavga ettik, ayrıldık. Yeni dostlar bulduk yolumuzda. Birçok dost, arkadaş yeterince dayanışma göstermedi; bu olsaydı gerçeğin sesi daha yüksek duyulurdu, olmadı, sitem ettik, ama sonra fazla kafaya takmadık.

İşte şimdi yeni yüzümüzle karşınızdayız. Tebdili mekanda hayır vardır. Buna umarım yüzümüz vardır J

Eski İnsan BU’ya sol yandaki baş düğmeden yine ulaşabilecek, oradaki tüm yazıları görebileceksiniz. Ama eski site aktif çalışmayacak artık. Yorum yazamayacaksınız.

Yeni sitede, daha doğrusu sitenin yeni yüzünde yorumlara devam… Ama dört yıllık deneyim sonucu okurlarımızın ve siz değerli dostlarımızın birçoğunun yorum yazma konusunda tamamen keyfi ve rahat davrandığını görünce yorum onaylayıcı editörler olarak bizler de daha rahat ve keyfi davranmaya karar verdik.

Böylece çıkan kavgalardan, küfürlerden, seviye düştü yakınmalarından gına getirmiş olan biz editörler onay işinde hiçbir kurala bağlı kalmamanın ortama daha uygun düştüğünde karar kıldık. Bir süre uyguladığımız yorumlara gerçek ad ve soyad yazma zorunluluğunu da bu yüzden kaldırdık. O da deliniyordu çünkü. Şimdi yine de gerçek ad ve soyadınızı yazsanız çok iyi olur, ama şart değil.

Yeni yayın döneminde de önceki gibi desteği olandan destek, kösteği olandan köstek bekliyoruz. Saygılar, sevgiler, selamlar herkese.

Kaan Arslanoğlu   Taylan Kara   Nihat Ateş    


Yorumlar

Maximum : 1000 Karakter / Karakter Sayısı: 
0
Yorumlara gerçek ad ve soyadınızı yazmanız onay kolaylığı sağlar.
Mail adresinizi yazmanız keyfinize kalmıştır. Yorumlarınızın onaylanması da
editörlerin tamamen keyfine bağlıdır. 4 yıllık deneyim sonucu bu bizde böyle.
 • arif yavuz aksoy

  arif yavuz aksoy 05.05.2016

  Selamun aleyküm. Tülay Yılmaz hocamıza bakmıştım. Bu yeni sayfa düzeninizde ona ulaşmak zor, evrenin derinliklerinde kaybolmak kolay olmuş. Evren kız ismi olmamalıymış. Ankara'dan abim gelmiş. Neyse... Sayın hocam (şair burada Tülay hocasına seslenmekte), türkçede kümese ya da guş cinsinin tünediği küçük mesafelere PİN denir. Uçaklarda bal, tereyağı, peynir falan konulan o baş seviyesi üzerindeki boşluğa da BIN denir. Çöp tenekesi falan anlamında da sonradan kullanmıştır kafirun taifesi bu sözü. Hocam sizce de bu Güneş Dil Kuramı'nın yaşayan kanıtlarından değil midir? Ya da bana yattığım yerden mi öyle geliyor? Muhterem hocam, size hususi selam ederim. Mesajlarımızın He-man'e ve kainatın efendilerine değil de doğrudan size ulaşmasını nasıl sağlayacak site müdüriyeti, merak ederim. a.y.a. İskeletor'a da hürmetsss

 • Deniz Can

  Deniz Can 01.05.2016

  Sayfa evrim geçirmiş mi desem, sayfada devrim yapmışsınız mı? :) Neyse, hayırlı uğurlu olsun, milyonlara erişmenize vesile olsun, ‘İnsan Bu’nun ışığı daim olsun. Ana sayfa da psikoloji de olsa hatta sosyoloji, insanı ve toplumu anlamak önemli, bu konuda çok eksik olduğumuzu düşünüyorum. Uzaylılar şaşkın dünyadan hiç bu kadar pozitif mesaj almamışlar, umarım düşüncelerini uzaylılarla paylaş sorunu çözülmüştür. Saygıyla Can Veyn di E.T. oldu.

 • Mine M.

  Mine M. 24.04.2016

  Evet öyle olmuş aynen :)))) Neyse, nihayet mesajlar yolunu buldu....

 • arif yavuz aksoy

  arif yavuz aksoy 23.04.2016

  Sayın miskioğlu, o benim de başıma geldi. Sanırım siz de son yorumlar sekmesindeki yorum bracket'ının içine yazıp gönder tuşuna bastınız. O zaman işte uzayın derinliklerine gidiyor mesaj. Evrene mesaj göndermiş oluyorsunuz. O zaman zaten yönetici onayı ibaresi çıkmıyor. Mutlaka konu başlığı altına girmek gerek. Ben de yeni aydım. a.y.a. aysss ve evrene pozitif mesaj göndermeye karşı dursss

 • Mine M.

  Mine M. 22.04.2016

  Defalardır yeni site hayırlı olsun demeye çalışıyorum, bakalım bu defa başaracam mı? İlk gün epey yadırgadım; bakalım alışacak mıyız, kullanışlı olacak mı? Olur umarım... Selamlar.

 • Gül T.

  Gül T. 21.04.2016

  Yenilenen ama sağlamlığından kaybetmeden devam eden İnsanbu.com ilerici ve tabi ki birçoklarının alışık olmadığı samimiyeti ve bizi yine düşünmeye iten fikirlerle yazılarla geliyor. Görünce garipsedim biraz göz alışkanlığı ama mutluym yenilik iyidir ki çok değerli bilgiler var.Umarım daha fazla ziyaret edeni olur olacakta.Başka bir bakış açısna ihtiyacımız var farklı ,daha makul ,katlanılır ortamlar lazım."İnsan bu" ya malesef hipnotize olmaya meyilli , varsa bile zekasına güvenmemeyi biliyor.Neyse ki dile getirenler kagida dokenler var.Yıkmaya çalışıyorlar ezberleri.Ayrıca trollük yapacak sabote edecek heryerde her şekilde bulur yolunu yine yapar bundan dolayı ,hakaret ve belden aşağı sözcükler ve cümleler barındırmadığı sürece mümkünse yorumlar onayda beklemese hatta kişi geriye dönüp yazdıklarından yazılanlardan iyi kötü ne varsa kendisi çıkarsn yapabiliyorsa ,bazen boş tartşmalar dönsede nacizane... Buraya özveri gösteren ve emek veren herkese teşekkürler sevgilerle...

 • Caner Ercan

  Caner Ercan 21.04.2016

  Epey değişik bir tasarım olmuş sayın editörlerim.Yazılar,yorumlara daha koyu bir yazı karakteri özelliği katmakta yarar var sanki.Mesela,yorumlara gerçek ad ve soyadınız yazmanız uyarısı onay kolaylığı sağlar ile başlayan gönder kutucuğundaki yazının koyuluğu...Hayırlı olsun,sürekli olsun.Saygılar.

 • Özgür Coşar

  Özgür Coşar 20.04.2016

  hayırlı olsun Kaan hocam. Eskisine alışmıştık. Yenisine de alışırız. Daha kullanışlı olmuş mu derseniz çok emin değilim. Hayırlı olsun.

 • Derya Turgay

  Derya Turgay 20.04.2016

  Eski site ile tanıştığımda şaşırmış, internet mağazalarıyla rekabete dayanamayarak kapanan Radio Shack’ in eski web sitesini hatırlamış, bu çağrışımı Kaan Arslanoğlu’ na yazarak, Wordpess altyapısı ile yeni site önerisi yapmıştım. Kaan Bey mevcut tasarımı övmüştü. Haklıydı, sitenin özgünlüğü hoştu, insan gözü zamanla alışıyordu. Şimdi Wordpress veya muadiline geçilmiş her halde, daha kullanışlı, işlevsel olmuş olabilir, ama eski halinin görselliğinden uzakta, Umarım zaman içinde yeni site de yine özgün hale getirilir. Zaten çeki düzen gereken eksikliler göze çarpıyor. Zamanla oturur. Uğraşanların emeklerine sağlık, hepimize hayırlı olsun.

 • Fatih Torun

  Fatih Torun 20.04.2016

  İnsan Bu'yu bir seneden fazladır dikkatle izliyorum. Gerçekten de, kendimi rahat ve yakın hissettiğim bir ortam olduğunu söylemeliyim. Bunun nedeni, düzeyli bir ifade biçimi, düzeyli bir tartışma ortamı ve en önemlisi tartışmaların ufuk açıcı olması. Bir çok konuda kendimi gözden geçirmemi ve bir çok farklı şeyi öğrenmemi sağladınız. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Sitedeki yenileşmenin daha çok insanı çekmesini diliyorum. Ama bence şekil yerine öz, daha değerli. Her türlü yorumu sansürüz yayınlama düşünceniz son derece güzel ama ne kadar gerçekçi bilemiyorum. Trollerin kontrolsüz bırakılması siteyi ülkemize çevirir. Küçük bir hatırlatma; keşke eski sitedeki Kemal, Karl ve Cemalettin Konuşuyor resimli romanı ana sayfada yer alsa. Çabalarınız için sonsuz teşekkürler.

 • umut kemal

  umut kemal 20.04.2016

  hocam hayırlı olsun deneme değil :)

 • Uzeyfe

  Uzeyfe 20.04.2016

  İdare eder. ......

 • Kaan Arslanoğlu

  Kaan Arslanoğlu 20.04.2016

  hayırlı olsun! deneme deneme K.A.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan www.insanbu.com sorumlu tutulamaz.