AKP korkma! Bu muhalefetle sırtın yere gelmez…

AKP korkma! Bu muhalefetle sırtın yere gelmez…

Ağızlarından çıkan her “AKP” lafı AKP’nin desteğini bin kişi artırıyor. Dua edin fazla muhalefet etmesinler. Bunlar muhalefet etmeyince “Gezi” olmuştu, dikkatinizi kulağından çekerim. Türkiye solu başarısızdır diyenler halt etmiş. Türkiye solu çoğunluğuyla gerici, faşizan işlevinde son derece başarılı. AKP’ye destek olsa da böyle, karşı çıksa da böyle. 13 yıl sonra çok açık: AKP’nin varlık nedeni bu sol, bu muhalefet, balık kadar hafızası-mantığı olmayan bu vasat.


Şaka değil! Tabipler Birliği seçimini yeniden kazanan grup kendilerine karşı olan herkesi “yandaş”lıkla suçlamıştı. Binlerce hekim sırf AKP kazanmasın diye o gruba oy vermişti.

Sonuçta kim yönetime geldi! Raşit Tükel ve ekibi... Ananaanaaan!  Raşit Tükel kimdir? Yetmez Ama Evetçilerin cankası. Ergenekon operasyonu derinleştirilsin, insan avı “darbecilerin” inlerine kadar sürdürülsün diye hükümetten recacı olan 300 kişilik “aydın” grubu içinde Raşit bey de vardı.  Suçladıkları içinde Türkan Saylan da vardı.  

O imzacılar (Aydın Engin vs.) Gezi’ye kadar “AK Partiyi” desteklemişti. Tabipler Birliği’ndeki (ve tabii tüm sözde demokratik sözde kitle örgütlerindeki) malum grup üç ana bileşenden oluşur. Yetmez Ama Evetçi liberaller, HDPciler, sözde sosyalistler. Sözde sosyalistler dışındakiler ki, çoğunluk bunlardadır, Gezi’ye kadar AK Particiydiler. Gezi’de aralarında ufak bir çatlak açıldı. Yetmez Ama Evetçiler “artık yetti” diyerek muhalefete katılmış, en kalabalık kanadı oluşturan HDPlilerse “Gezi darbedir” demişlerdi. 17-25’e de darbe dediler. Bir süre sonra “süreç” çökünce muhalif oldular, “biz darbe demedik, derbi dedik” dediler.

Ne var ki, bu gerçek hiç yokmuş, olmamış gibi, bir tek biz vardık AKP karşıtı, bizden başka da kimse yok deyü, tabip seçimlerinde çok güzel yalan kıvırmışlardı.

Sonra ne oldu? Daha düne kadar Ergenekon’a balyoz vuran ekip dizginleri tamamen alıverdi, bomba gibi listelerle, rakiplerini paramparça ettiler!

Türkiye hekimlerinin yüzde onundan azının desteği ile şimdi daha cesur PKK yanlısı bir yönetimi var doktorgillerin. Sadece tabip ortamı mı, bütün ülkede muhalefetin dizginleri bu AKP’den dönme şebekenin elinde.

Seçimlere gelmeyenlere ters olsun, seçime gelip de bunlara oy atan CHP’lilere,  ulusalcılara ve cümle kullara, hayrına ve şerrine yüz olsun.

Bunların antiAKAPELİĞİ Kandilden gelen, İmralı’dan sızan yeni emre kadardır. Bundan sonraki listeleri de her zaman olduğu gibi Amerikan Başkanlık seçimlerinin sonuçlarına bağlıdır. Zaten bugünkü çizgileri de AKP’ye taze kan vermektir.     

Böylece burada bir hocamızın “hekimler solucan beyinlidir” iddiası da çürütüldü. Hekimler insan beyinlidir. Hiçbir solucan ateşe doğru sürünmez. Ama insan, o ateşin ateş değil de şenlik alevi olduğuna muazzam zekası sayesinde kolayca ikna edilir.

İşte de burada çok önceleri Raşit beyle ilgili yaptığım haber (Türkiye siyaseti fazlasıyla komiktir. Ulusal Kanal, Aydınlık, Sözcü, Raşit bey rektör olsun diye Sabahat Tuncel hanımla birlikte kampanya yapmışlardı.. Noliy, Yalçın Hoca mı haklı çıkiy.. ) : http://www.insanbu.com/eski/a_haber203a.html?nosu=1747

Şimdi bundan sonra solcular ve solcu olmayan sosyalistler, cumhuriyeti, birgünü, ogünü, ilerisi, berisi, sendikası, evrencisi sağlık sorunlarının Kandil, İmralı, ABD üçgeni içinde nasıl çözüleceğini daha rahat tartışsınlar. Kürt gençleri kışkırtıp on binlercesini öldürtsünler, sonra arkalarından ağlasınlar, rahat şehirlerinde mağdur siyaseti yapsınlar.

“Yoldaşları” bir yandan seri katliamlar yapsın, bunlar gidip kendi suç mahallerinde kınasınlar. Bunu halkın fark etmediğini sansınlar. Bir kısmı halk özellikle fark etsin diye yapsın ki yedi kuşak millet soldan nefret etsin. Amin.

Ağızlarından çıkan her “AKP” lafı AKP’nin desteğini bin kişi artırıyor. Dua edin fazla muhalefet etmesinler. Bunlar muhalefet etmeyince “Gezi” olmuştu, dikkatinizi kulağından çekerim.   

Türkiye solu başarısızdır diyenler halt etmiş. Türkiye solu çoğunluğuyla gerici, faşizan işlevinde son derece başarılı. AKP’ye destek olsa da böyle, karşı çıksa da böyle. 13 yıl sonra çok açık: AKP’nin varlık nedeni bu sol, bu muhalefet, balık kadar hafızası-mantığı olmayan bu vasat.

T. Fikri


Yorumlar

Maximum : 1000 Karakter / Karakter Sayısı: 
0
Yorumlara gerçek ad ve soyadınızı yazmanız onay kolayllığı sağlar.
Mail adresinizi yazmanız keyfinize kalmıştır. Yorumlarınızın onaylanması da
editörlerin tamamen keyfine bağlıdır. Yılların deneyimi sonucu bu bizde böyle.
 • arif yavuz aksoy

  arif yavuz aksoy 24.06.2016

  ++ A) burada anüste yabancı cisim olgusundan bahsediliyo. B) hasta mahremiyeti ihlal edilmiş. C) bu çok ağır bi suç. 5. Eğer tabip odası diye bi kurum meslek ahlakının da savunucusu olduğu iddiasında ise bu olayda taraftır ve hemen suç duyurusunda bulunup davaya müdahil olmalıdır. 6. Bu insanın afişe edilip mağdur edilmesinde dahli olan kim varsa (doktor, hemşire, hastane idari personeli, adli makamların yazışma veya soruşturma aşamasında en yetkili ve en yetkisiz memurlar dahil) gereğince muhakeme edilmeli ve ceza almalıdır. 7. TTB bunun da takipçisi olmayacaksa kendilerine Conan'ın ünlü duasında Crom'a ettiği küfrü zarf içine koymadan göndereceğim. a.y.a. her daim mazlumun yanında durmayı bir borç bilsss ve asla mazlum edebiyatından hazetmesss

 • arif yavuz aksoy

  arif yavuz aksoy 24.06.2016

  (Bkz: Ziyaret Et) --- bu habere dikkat çekmek istiyorum. bu haber, eğer doğruysa, çok ciddi bi suç duyurusudur. teknik detaya girmeden, sade vatandaş ağzıyla konuşalım. 1. bi adamın imam olması onun cinsi yönelimleri konusunda bize kesin bilgi vermez. ama zaten tıbbi hizmetlerde bazı çok özel haller dışında kişinin cinsi yönelimini sorgulamak da anlamsız, gereksiz ve hatta meslek ahlakına aykırı bi haldir. 2. kişilerin tıbbi kayıtları (tanısal amaçlı yapılan tüm işlemler ve tedavi girişimleri ve reçeteler dahil) mahremiyet kapsamındadır. başka şahıs ya da kurumlarca sorgulanamaz. ilgili adli makamdan yazılı talep gelmeden böyle bi bildirim yapılamaz. 3. velev ki böyle bi bildirim adli makamın yazılı talebi üzerine yapıldı, bundan sonraki aşamada da bu bilginin saklanması ve adli soruşturma ve muhakeme sürecinde mahremiyete ayrıca özen gösterilmesi şarttır. 4. tüm bu gerçekler dikkate alındığında, bu habere konu olan olayı ele alırsak ++

 • Müdüriyet

  Müdüriyet 23.06.2016

  Facebook sayfamızda bu konuda hayli yoğun yorum ve tartışma akışı oldu. Hepsini buraya aktarmamız zor. Biz duyuralım, merak eden facebook'tan izleyebilir. Müdüriyet

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan www.insanbu.com sorumlu tutulamaz.