"hiç komik değil tivi" haberleri - ikinci bölüm

HİÇ KOMİK DEĞİL TiVİ - 4

SORU: “CHP adına yaptığınız eblehçe konuşmalar AKP’ye daha da güç veriyor. Zaten amaç muhalefeti lafazanlığa boğmak, gaz almak” deniyor. Bir de sizin DSP hükumetini yıkıp AKP’ye yol açan üçlü çetenin en güvendiği bürokrat olduğunuz söyleniyor. Büyük ekonomik kriz sırasında ve sonrasında ekonominin başındaydınız. Kemal Derviş beyin de en has adamı…

Öztrak CEVAP: Bak aslanım. Sen ne kadar kafa bulandırmaya çalışırsan çalış, bizim geniş tabanın kafası bulanmaz. Sen havladığınla kalırsın. Şimdi sana bir dizi itirafta bulunacağım. Bunları aynen yaz ve dene… Okuyanlar buna rağmen benim peşimden mi gelecek, yoksa sana mı inanacak.

Dedem Faik Öztrak vaktiyle devletin tapusunu almış, millet meclisinden devre mülk çıkartmış. Bizim sülale biz istemesek de o yüzden hep baştadır. İnsan tapulu malına, devre mülküne canı çekmese bile ara ara gider oturur. Erdoğan’ın damadına laf ederim, bize gelince liyakat derim… Aynen yaz… Faik, Orhan, tekrar Faik, sonra yine Orhan.. Arada Adnan, İlhan.. öyle gidecek.. sizler de hasedinizden çatlayacaksınız. Yaz: Hem Dersim sürgünü edebiyatı yaparız, hem o sürgünü idare eden dedemim torunu olmakla mevki kaparız. Hem Deniz Gezmiş’in devrimci şanından yararlanır, hem de onu asarız. Bize mecbursunuz. İdama evet diyen babam Güven Partisi’ne geçip CHP’yi satmışken Ecevit onu bakan yapar. Filmde görseniz ne saçma der, inanmaz, gerçeğini ise yutarsınız. Biz on binlerce kişilik renkli bir aileyiz. Hepiniz bize çalışırsınız. Babam sayesinde en üst ekonomi bürokratı olurum, idama evet dediği hatırlatıldığında “beni babamla yargılayamazsınız” derim, yine ben haklı çıkarım… Denemesi bedava.. dene gör…

Taban dediğiniz ne ki! Okumuş sürü… AKP’ye karşı çık, istersen boynuzlu iblis ol, seni severler… Zaten hiçbir özveri potansiyelleri, militan güçleri yok… Bir tek HDP’de var. Kara kaşları için değil, bunun için ona mecburlar… AKP’nin başbakanı ol, terör estir… Sonra çık oradan, bir saat sonra AKP şöyle kötüdür de, bokunda boncuk bulacak milyonlarca solcu bulursun.

SORU: Böylece yayınlayacağım ama?

Öztrak CEVAP: Yaz aynen yaz.. Alnında yazıyor zaten, aptalsınız siz… Her zaman böyle aptallar çıkar, ezilir gidersiniz. Gerçekmiş, şuymuş buymuş… Kim istiyor gerçeği? En büyük gerçek menfaat ve karaktersizlik. Bunun üstünde gerçek mi var. Yaz aynen yaz…

Kripto AKP’liymişim… İftiraya bak.. Hiç olmadım.. Ben sadece İngilizce konuşan dostlarımı bilirim. Sadece İngilizceye güvenirim. AKP’nin önü mü açılacak, İngilizce derlerse yaparım; AKP’ye karşı mı durulacak, onu yaparım; durulur gibi mi yapılacak.. o zaman onu yaparım… Biyografimden belli.. Açık, seçik.. Yaz bakalım.. Kim inanacak… En iyi arkadaşların okuyacak .. okumamış gibi yapacak.. Akılları karışacak.. Akıllarını karıştırdığın için senden kaçacak..

Sevimsiz, çirkin, haset kişiler olarak görüleceksiniz. Zaten öylesiniz. Sıkıcısınız. Çok sıkıcı. Kendinizi bile sıkacak kadar sıkıcı. Ve bir şey daha diyeyim: Hiç komik değilsiniz.

YSHA – (Yalan Söyleyenin Haber Ajansı)

 

HİÇ KOMİK DEĞİL TiVİ - 5

BU RÖPORTAJ KARAKOLDA BİTTİ: İşe yarıyor. Yepyeni bir profilimiz var. Artık görmediğimiz insanlardan da küfür yiyebiliyoruz.. feyz buk sayesinde... Yok.. haber bu değildi, karıştı.. Hah, esası şu: Bu fotoğraf yeni çekildi. Kuzey Marmara Otoyolu kenarında daha taze açılmış bin dönümden fazla orman alanının bir kısmını gösteriyor.. Kargalı mevkii. Orman falan kalmamış tabii. İki hafta önceki kim bilir kaç yıllık ağaçlık şimdi taş, toprak yığını. Bakalım oraya ne yapacaklar? Otoyol dinlenme tesisi mi, yoksa bir otel mi, site mi? Perişanlığı, ismini artık açıklayamayacağımız bir ormancılık uzmanına sorduk.

SORU: AKP'nin bu ağaç düşmanlığını, orman düşmanlığını neye bağlıyorsunuz?

CEVAP: İktidarda orman düşmanlığı, ağaç düşmanlığı yok. Sadece parayı ve bu düzeni ormandan çok daha fazla seviyorlar. Bu yaşam tarzı için, para için, sistem yürüsün diye yapıyorlar bunları. Hepimiz bu çarkın içindeyiz. Hepimiz doğrularımızdan çok çıkarlarımız için, keyfimiz için yaşıyoruz. Sonuç da işte böyle oluyor.

SORU: Peki hocam bu söylem asıl suçlu olanı, bu işi yapanı kurtarmıyor mu? Suçu genelleştirerek asıl faili gizlemiyor mu? “Biz.. biz” diyorsunuz da.. şahsen benim bir kabahatim yok bu işte.

CEVAP: Hadi yahu! Senin kabahatin yok mu? O otoyolu en başta senin gibiler kullanacak. O istasyonlarda, o otellerde siz para dökeceksiniz. O kadar verip veriştiriyorsunuz iktidara.. “biraz tüketmeyelim de gücümüzü gösterelim” dediniz mi hiç. Harcamadınız mı ölürsünüz! Yiyici takımı sizi…

SORU: Fakat hocam benim kim olduğumu nereden biliyorsunuz. Genelleme yapıyorsunuz açıkça. Bu ülkede solcusu var, sosyalisti, komünisti var. Düzeni en başta onlar eleştiriyor.

CEVAP: O solcuların, sosyalistlerin.. bilmem kimin var ya.. (…) En başta onlar sistem yalakası. Reklamcısı, enteli, danteli hepsi yiyici sınıfın pazarcısı. PKK orman yakıp duruyor, haber bile yapmıyorlar. PKK işçi öldürüp duruyor, bahis bile açmıyorlar. Partilerinde taciz skandalı. Ses yok. HDP’de kadın dövme.. Ses yok. Tecavüz… Ses yok. Zaten dağlarda harem kurmuşlar.. Karşı tarafta tecavüz olunca dünyayı ayağa kaldır, tabii Ensar… Senin milletvekilin tecavüz edince: Pensar.

SORU: Pensar ne hocam?

CEVAP: İspanyolca “düşünmek” demek. Dut yemiş bülbül gibi düşünmek. İspanyolca söyleyince limbik sistemden devrimci oluyorsun otomatik. Hamas sera vensido… Buradaki Hamas dinci Hamas değil. Asla demek. Vensido da “ven, yen” yani yenmek.

SORU: İyi de üstat, bunun konuyla ne ilgisi var. İftira ediyorsunuz.

CEVAP: Ulan dümbük. Neyi iftira ediyormuşum. Sizin partinizin harfleri bile birbirini taciz ediyor. “He” de P! P “he” demezse? Ne olacak o zaman, tecavüz mü edecek?

SORU: Dümbük mümbük olmuyor böyle.. Ben HDP’li değilim Terbiyenizi takının.

CEVAP: Terbiyeyi senden mi öğreneceğim. CHP HDP farkı mı kaldı! Soru mu soracaksın adam gibi, yoksa bu faşistleri mi savunacaksın, karar ver.

SORU: Manyak manyak konuşma ulan.

CEVAP: Sen kime manyak diyorsun.. (…)

SORU: Al o zaman bunu sen istedin.

CEVAP: Ahh.. Ulan bittin oğlum sen… Acıma yok artık.

Soru: Uhh..

(YSHA – Yalan Söyleyenin Haber Ajansı)

 

EK: Başakşehir’in şampiyonluğunu kutluyoruz.

İki sarı lacivertli takıma da geçmiş olsun. Başakşehir’in şampiyonluğu kutlu olsun.. Geçen sene de şampiyonluğu hak etmişlerdi… AKP’nin seçim operasyonuna kurban gittiler. Bu sene de hak ettiler. Trabzon’a da geçmiş olsun.

Bu vesileyle aklımıza yine KOÇ Ailesi geldi. ABD’de bir KOÇ ailesi var… Ahtapot gibiler maşallah, el atmadıkları alan yok. Endüstri, ticaret, siyaset, insani yardım! , vakıflar, eğitim, sağlık… her bir şey… Bizdeki de öyle… Baba Beşiktaşlı, oğullar Fenerbahçeli, damat derin Galatasaray… Türk kasaba geleneğidir. Zengin ailelerin her güçlü partide birkaç adamı bulunmalıdır. Ülkeye verdikleri faydaya gelince. Ali Koç'un Fener'e verdiği fayda kadardır.

Futbolumuz da öyle yarı oligarşik, yarı feodal, yarı emek, çeyrek şaibe… yuvarlanıp gidiyor. Bu sene ötekilere göre şaibe çok daha azdı. Ona da sevinelim bari…

Kaan Arslanoğlu


Yorumlar

Maximum : 1000 Karakter / Karakter Sayısı: 
0
Yorumlara gerçek ad ve soyadınızı yazmanız onay kolayllığı sağlar.
Mail adresinizi yazmanız keyfinize kalmıştır. Yorumlarınızın onaylanması da
editörlerin tamamen keyfine bağlıdır. Yılların deneyimi sonucu bu bizde böyle.
  • kaan arslanoğlu

    kaan arslanoğlu 27.07.2020

    Adını yazmayı unutan son yorumcu arkadaşım.. Bu haberin kategorisi en üstte yazdığı gibi "MİZAH".. "Hiç Komik Değil TiVİ" dizisinden yayımlanıyor. Haberi veren de "Yalan Söyleyenin Haber Ajansı".. Her ne kadar bu haber mizah olsa da ciddi haberlerden çok daha gerçektir.. Bir de işin böyle yanı var.. :)

  • 25.07.2020

    Sizi geçen sene çok kısa bir süre gecirdigim ama kıymetli bir abi önermişti fakat daha bugün okumaya baslayabildim. Bu röportajlar tamamen gerçek mi ? İnanılır gibi değil. Birinci röportaj özelinde konuşuyorum, tanıyıp güvendiğimden değil de "yuh artık bu kadar da olur mu" diye soruyorum bu soruyu aslında. İyi çalışmalar.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan www.insanbu.com sorumlu tutulamaz.