Siyasal Analiz Çok Ucuzladı.. Buyurun Sofraya Birlikte Yiyelim..

Siyasal Analiz Çok Ucuzladı.. Buyurun Sofraya Birlikte Yiyelim..

AKP 14 yıl önce ülkeyi normalleştireceği sözüyle iktidara geldi. Hep mağdurdu ve hep “normalleşme” hamlesi yaptı 14 yıl boyunca.

Sonunda bu hale geldik. Olağanüstü halimiz tescillendi.

Darbeler darbeleri, karşı darbeler karşı darbeleri kovaladı ve “normalleştik.”

En sonunda FETO caniyane bir darbe girişimi yaptı ve tam tüy dikti. Şimdi on binler yargılanacak. Bakalım onun eski şefleri, ortakları da yargılanacak mı?

40 SATIR mı, 40 KATIR MI... Muhalefette, solda kimi diyor ki malum gaddar darbe girişimi çakmaydı, kimi diyor çok gerçekti. Kimi diyor ki Erdoğan çok güçlendi, kimi diyor çok zayıfladı! Hatta biri vardı, Cumhurbaşkanlığı seçiminde boykotu savunuyordu ve “Çıksın Köşk’e Erdoğan, orada yapayalnız, kimsesiz kalsın, bırakın öyle kalsın” diyordu. O dahi siyasal analizlerine başarıyla devam ediyor… İstihza yok, bazen en doğru şeyleri o söylüyor. Durum o derece yani… Siyasetten herkes çok anlıyor, kimse anlamıyor… Ama analiz yapmak çok ucuz.

Ne diyorduk: Kimi diyor durum çok iyi, kimi diyor çok kötü... Kimi sevinçten çığlık atıyor, kimi kahrından ölüyor. Doğrusu ne peki? Bakıyorsunuz herkesin söylediğinde bir haklılık var, bir daha bakıyorsunuz herkesin söylediğinde saçmalık bol. O halde. Bence herkesin söylediğini artı ve eksileriyle toplayın, abartıları düşmek için ikiye bölün. Bizim gibi hariçten gazel okuyan, ama zaman zaman ceremeye de katlananların payına ve aslında tüm ülkenin payına düşen 10 satır ve 10 katır.

Bir de video size, Binali en başta, Erdoğan.. kim ararsan var, Kamer Genç en sonda.. Bunları uyarıyor. Bunlar ne yapıyor? Küfür ediyor…

İştedir: http://odatv.com/vid_video.php?id=8E62C

T. Fikri


Yorumlar

Maximum : 1000 Karakter / Karakter Sayısı: 
0
Yorumlara gerçek ad ve soyadınızı yazmanız onay kolayllığı sağlar.
Mail adresinizi yazmanız keyfinize kalmıştır. Yorumlarınızın onaylanması da
editörlerin tamamen keyfine bağlıdır. Yılların deneyimi sonucu bu bizde böyle.
  • Ç.

    Ç. 24.07.2016

    Bu süreçte ulusalcıların( Vatan partisi, Odatv vs.),liberallerin (yetmez ama evetçi çevreler,dsip vs.) totaliter olarak tanımladıkları iktidarla işbirliğine(iktidarla işbirliğinde de ittifak olmaz iltihak olur) hevesli olduklarını gözlemledik. HTKP gibi özneler CHP,HDP,DİSK,KESK,TTB'yi desteklerken bu öznelerin sistemin bir parçası olduğunu söylemiyorlar. Kendi yapısı içinde bulunanları da sistemin parçası (sistem içi çözümler arar) haline getiriyorlar. KP'nin siyasal hatası ise iktidarın herhangi bir iktidardan farksız görmesi. Yeni proje hazır restorasyon başlıyor saptamalarında bulunması.

  • Ç.

    Ç. 24.07.2016

    Girişim hakkında yorum yapmayacağım. Girişimden sonrası siyasal tabloya ilişkin düşüncelerimi paylaşacağım. Öncelikle iktidarı anlamamız gerekiyor. 1 Mayıs'ı Taksim'de değil Kadıköy'de kutladığı için TKP'yi bile övebilecek siyasal anlayıştan söz ediyoruz. Günlük çıkarlarına göre siyasal duruşunu belirliyorlar. Uçak düşürme de NATO'yu göreve çağırırken bugün NATO tartışabiliyor. CHP,HDP konusunda görüşlerimi seçim zamanında da belirtmiştim. İki yapı da iktidarla işbirliği içine girebilir. İktidar ise günlük çıkarına uygun ise kısa dönemli işbirliği kurabilir. Bu iki öznenin desteklenmesini savunanlar da bu durumu ortaya koymalı. Özneleri sistem karşıtı öznelermiş gibi göstermekten kaçınmalıdır. (Bu iki özneyi yönlendirebileceklerini zannediyorlarsa yanılıyorlar. Bu öznelerle işbirliğinde ittifaktan değil iltihaktan söz edebiliriz.)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan www.insanbu.com sorumlu tutulamaz.