Seçimler

Seçimler

YETER !.. SÖZ PARANINDIR !.. Türkiye’de demokrasi bitti… Hukuk artık bitmiştir… Laiklik sona ermiştir… Cumhuriyet yıkılmıştır… Seçim adaleti hiç kalmamıştır… En “muhalif” dönemlerimde bile bunları söylemedim. Ama beş yıl öncesine dek bunları diyenleri heyecanla destekledim. Hukuk her gün yeniden bitiyordu. Laiklik her gün sona eriyordu. Akşam geç vakitlerde yeniden kuruluyor, sabahki siyasi söylemlerde yeniden yıkılıyordu. Her ay her şey yeniden bitiyor, ertesi ay tekrar bitiyor, sonraki ay yeniden bitiyordu. Cumhuriyet yıkılıyor, ertesi yıl yeniden yıkılıyor, sonra yeniden yıkılıyordu... Medyası, sosyal medyası, alayı “Türkiye BİTMİŞ” bandını çalıyordu.

Ve bunları söyleyenler, durmadan söyleyenler… Hiçbir seçimi kaçırmıyordu. Belediyelerden, milletvekilliklerinden asla vazgeçmiyordu. Medyaları gittikçe büyüyordu. Zenginlikleri artıyordu. Pastanın en büyük parçalarını yemeye devam ediyorlardı... Bu bir iktidar paylaşımıdır, rant paylaşımıdır demeye başladım. Şimdi de aynısını söylüyorum. Keskin iktidar söylemleri de keskin muhalefet söylemleri de büyük pasta partisinin caz müziğidir. Genel seçimlerde hakikaten bir BEKA sorunu, ülkenin dirliği sorunu biraz öne çıkıyordu. Fakat belediye seçimleri tam bir “demokratik” pasta paylaşım şölenidir.

Şu korkunç seçim harcamaları!.. Oluşan müthiş kirlilik ve israf. Şu yapay zeka teknoloji çağında hala bir metrelik kağıt oy pusulaları… Kimse birbirine güvenmiyor, yapay zeka insana hiç güvenmiyor. Bu seçim masraflarıyla ülkenin tüm yoksulları iki ay tıka basa doyar. Hani seçim propagandasında herkes pahalılıktan, açlıktan yakınıyordu! Veya yoksulun yanındaydı!.. Siyasetin iğrendiren samimiyetsizliği…

 

HULUSİ ELÇİ… Bir meslektaşımızı kaybettik… Dr. Hulusi Elçi şehit oldu Pençe-Kilit bölgesinde. Vatan için zorunlu askerliğini yapmakta olan hekimimiz, terhisine bir hafta kala gönüllü besleme profesyonel teröristlerce katledildi. Saygıyla anıyoruz. Ruhu şad olsun.

Hiç merek etmeyin. Yakında yine tabip odaları seçimleri var. CHP yancısı hekimlerimiz 40 yıldır yaptıkları gibi HDP ile ortak liste çıkarıp Türk Tabipleri Birliğini alacaklar. Oradan PKK desteğine devam edecekler. Atatürkçülüğü, cumhuriyetçiliği de asla kimselere bırakmayacaklar… 

Kafalar böyleyken ne şiddet duracak ne sağlıkta şiddet duracak… Pek çok arkadaşımız, dostumuz on yıllardır türlü bahanelerle “onu şeytanlaştırmayalım”, “bunu şeytanlaştırmayalım” deyip duruyor, gözümüzün önünde şeytana dönüşüyor…

 

BU SEÇİM iktidarla sözde muhalefet arasındaki rant ve iktidar paylaşımının artık pek açık biçimde görüldüğü bir seçim olacak. Karşılıklı STOCKHOLM sendromu yaşanacak. Yani kendini rehin alanlara bağımlılık durumu. Başta ekonomi olmak üzere ülkeyi birçok alanda kötü yöneten hükümetle belediyeleri kazanç kapısı gören, belediyelerde berbat bir yönetim gösteren CHP yarışacak. Milyonlarca CHP'li şehirleri daha berbat hale gelsin diye CHP'li adaylara oy yetiştirecek.

 

BELEDİYE SEÇİMLERİ “Çalıyorlar ama çalışıyorlar” zihniyetiyle, “Çalışmıyorlar, ama bizimkiler daha çok çalsın” zihniyeti arasındaki yarış gibi geçecek. Tüm partilerde dürüst adaylar da var kuşkusuz, fakat bu genel tabloyu değiştirmiyor. Örneğin Düzce Belediye başkanı Faruk Özlü hem çalışkan, hem dürüst. Ona oy verebilirdim belki. (Yanlış anlaşılmasın, şehre yararı var, ama bir yazar olarak bana hiçbir yararı olmamıştır. Beni tanımaz bile. Türkiye böyle bir ülke işte!).

Fakat bu seçimde nepotizm (akraba kayırmacılık) yapacağım, oyumu VP adayı kuzenim Fethi SÖNMEZ'e atacağım. “Nepotizm” işin şakası, Fethi abi seçilse, eminim ki Düzce’yi herkesten iyi yönetecektir. Öte yandan geçen seçimde olduğu gibi bu seçimde de hiçbir partiyi desteklemeyeceğim.

Kaan Arslanoğlu
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...