ATATÜRK CHP’LİLERİN GÖSTERMEK İSTEDİĞİ GİBİ RAKI-BALIK DEĞİLDİR…

ATATÜRK CHP’LİLERİN GÖSTERMEK İSTEDİĞİ GİBİ RAKI-BALIK DEĞİLDİR…

10 Kasım geliyor.. Atatürk'ün çizgisine düşman milyonlarca CHP'li ve başka partilerden Atatürkçü kutlama yapacak.. Evet, KUTLAMA yapacak.. Çünkü Atatürk yaşasa topuna dersini verirdi.. Ben de bu görsel sunumda Atatürk ne değildir ve nedir.. gerçeğini anlatmaya çalıştım.. 7 dakika.. İZLEMEK İÇİN:

https://www.youtube.com/watch?v=XuIBdXh-m0U

 

ATATÜRK’ÜN SESİNDEN 10. Yıl nutku fonda olmak üzere yeni video: Atatürk ne değildir, nedir? CHP tabanını ve zamane solcuları ikna etmeye çalışıyoruz: Liderleriniz, kanaat önderleriniz ajanlaşmış, satılmış! Bunun için kuvvetli kanıtlar ileri sürüyoruz, tabii kendimizce “kuvvetli”. Ama hepsi elimizde patlıyor..

“Bunlar su katılmamış Amerikancı” diyoruz tabana. Ne olmuş, pek güzel, diyorlar.. Neredeyse hepsi Avrupa, Amerika budalası kesilmiş… “Bunlar” diyoruz, “Sevr güçleri, Atatürk’ün partisini HDP’ye teslim etmişler..” Tayyip gitsin de kime teslim ederlerse etsinler, diyorlar. Ülkeyi zaten bölmüşler çoktan kafalarında. Biraz daha vicdanlıları “Falanca da Apo’ya çiçek verdi” diyor, “Filanca da onları Habur’da resmi törenle karşıladı…” Onlar yanlıştı, doğruydu.. Bugün kim ne yapıyor, bugün ülkenin hali ne olacak? diye soruyoruz… “İmamlar başımızdan gitsin de ne olursa olsun” diyorlar.. İç savaş? Boş versene, komplo teorisi, öyle bir şey olursa kaçarız.. Bu ülkede zaten yaşanmaz, diyorlar..

Düzenin tüm nimetlerinden aç gözlüce, arsızca yararlanıyorsunuz. Rantı AKP ile birlikte pek güzel yiyorsunuz.. diyoruz. Yerken, eğlenirken, gezerken hiç muhalif değilsiniz. Sen de ye, diyorlar, hep takunyalılara mı bırakacağız pastayı, afiyet olsun diyorlar. Muhalefet adına neredeyse hiçbir etkin işiniz, hayırlı icraatınız yok… Diyoruz.. Televizyonlarını, gazetelerini, sosyal medya hesaplarını gösteriyorlar! Biz memnunuz kendimizden, kıskanma, sen de gel aramıza, diyorlar…

Atatürk çizgisi sizinki değil, aslı budur diyoruz.. İçmeden sarhoşlar daha.. “Şerefe.. yarasın..” diye kadeh kaldırıyorlar..

ARKA PLANDA ATATÜRK’ÜN SESİNDEN 10. YIL NUTKU İLE YENİ VİDEO… “Atatürk” diyemeyen bir kripto HDP’li CHP’yi yönetiyor. Oraya tek başına gelmedi. Yönetici kadronun büyük çoğunluğu onun çetesinden. Vaktiyle “CHP kapatılsın” diyenler, “Altı Ok” ile dalga geçenler CHP’nin başında. Ama birkaç gün sonra 10 Kasım’da hiç sıkılmadan Atatürk Atatürk diye sahte çığlıklar atacaklar…       

YENİ VİDEO.. Atatürk ne değildir, nedir? Türkiye’de muhalif olmak çok kolay, çok eğlenceli.. Sistemin tüm nimetlerinden alabildiğine yararlan.. Vurguna, talana sonuna kadar ortak ol.. Atatürk ne yapmışsa, tam tersini yap.. Ama bir yandan da hiçbir şeyden sorumlu olma.. Her şeyi alaya al, iktidarı yerden yere çal, kusursuz insan rollerinin çılgınca tadını çıkar..

Not: Yukarıdakiler Atatürk ve 10 Kasım ile ilgili yeni videomuzun değişik face paylaşımları..

 

ATATÜRK’ÜN CUMHURİYET’İ EMANET ETTİĞİ GENÇLİK BUGÜNKÜ “ATATÜRKÇÜLERİN” ÇOCUKLARI, TORUNLARI DEĞİL.. Atatürk Cumhuriyet’in geleceğini gençliğe emanet etmişti ya… Başta CHP’liler olmak üzere milyonlarca rakı-balık Atatürkçüsü bu gençliğin kendi çocuklarından, torunlarından oluştuğunu düşünüyor.. Alakası yok! Çoğu tuzu kuru ailelerin, el bebek gül bebek, prensesler prensler gibi büyütülmüş çocuklarının hiçbir şey umrunda değil. Ülkeymiş, vatanmış, insanlık sorumluluğuymuş.. Arada az oranda pırıltılı olanlar çıkmıyor değil, ancak kahir ekseriyeti topluma hiçbir şey vermeden dünyadan en çok alma derdinde… İyi eğitim görüyorlar, iyi kariyer yapıyorlar, akademisyen, bilmem ne oluyorlar da… Halka hiçbir faydaları yok, genelde bilime de faydaları yok…

Gençlik genel olarak dar ve yetersiz bir çerçeve dışında okumuyor, araştırmıyor, sorgulamıyor. Az buçuk okuyanlar zamanın ruhu, emperyalizmin tezgahı sonucu liberal çöplüğün leşlerinden besleniyor. Okumasalar çok daha iyi… Solcu çocuklarının da büyük bölümü babaları anaları kadar berbat durumda.. Kendilerini bir matah sanan, kapitalist ideolojinin zavallı köleleri…

Madem gençlik okumuyor, sorgulamıyor, düşünmüyor… Madem sosyalizm düşlerimiz bu gençlikle Kaf dağının arkasında… O halde başka bir gençliğe gözümüzü çevireceğiz… Hiç değilse işine, emeğine saygılı, iyicil bir çaba içinde başkalarına karşı sorumluluk hisseden, vatanına, halkına karşı şu veya bu ölçüde, şu veya bu şekilde şekilde sorumluluk hisseden gençlik.. Yaptıkları işlerle bir şeylere faydası dokunan gençlik… İşte Atatürk’ün geleceği emanet ettiği gençlik bu emekçi gençliktir… Bu vatan ve halk gençliğidir… Benim de giderek daha fazla sevdiğim gençlik budur…

Tüm alanları, meslekleri, işleri sayamam… Her kanattan gençlik… İlk aklıma gelenler işçi gençler, paramedik, hemşire gençler, kurtarma görevlileri, öğretmenler, garsonlar, genç doktorlar, çöpçüler, toplayıcılar, kuryeler, kargocular, dağdaki çobanlar, sağlık çalışanları, zor ve riskli işlerin görevlileri, gönüllüleri… Ve tabii bu toplumun gece gündüz arkasını toplayan, her zorlukta en öne sürülen, hain kurşunlara kendilerini siper eden genç polisler, jandarmalar, askerler… Toplumsal sorumluluk duygusu, vatan aşkıyla okuyan öğrenciler…Ve dediğim gibi başka birçok kesimden.. Batı budalası, HDP yancısı olmayan, doğru yaşayıp doğru çalışan çocuklar, ergenler, civanlar. Bu toplumun kahrını çekip fazla da bir şey istemeyen fedakar evlatlar.. Hepsine sevgiyle selam olsun! Umut varsa onlardan var…

Kaan Arslanoğlu


 • kaan arslanoğlu

  kaan arslanoğlu 09.11.2020

  Estağfurullah ve yorumunuz için teşekkürler değerli Fahri Kumbul.. Elbette bu iyi ve örnek gençlerin içinde rakı-balık Atatürkçülerinin çocukları da var. Ama çok daha az oranda.. Kısa yazıda olabildiğince her şeyi açık yazmaya çalıştım.. Bunları nerelerden biliyoruz, yüzlerce, belki binlerce aileyi tanıdığımız için biliyoruz. Zaten yüz binlerce genç yurt dışında okuyor ve çoğu geri de gelmiyor. Rakı-balıkçılar (tuzu kuru, zengin Atatürkçüler) içinde çocuğunu askere gönderen de pek az artık.. Askerlik için zaten torpil veya AKP'li olmak gerekmiyor. Keza 112 görevlisi, AFAD gönüllüsü, hastabakıcı olmak için de.. Bunlar genellikle yoksul veya alt orta sınıf ailelerinin çocukları. Yani rakı-balıkçı çocukları değil.. :( Saygılar..

 • Fahri Kumbul

  Fahri Kumbul 09.11.2020

  Şımarmış olmaktan çekiniyorum ama bir ek daha yapayım izninizle: Sevgiyle selamlayıp umut bağladığınız gençlerin içinde “rakı-balıkçı Atatürkçülerin” çocukları da olmalı mutlaka. Emniyettekiler belki öyledir ama iş bulanın hepsi cumhur ittifakından olacak değil ya! O kadar da olamaz zaten. İş bulan şanslılar, her işi yapacak düzeyde bugün. Ama demek istediğiniz; “ben o görüş bu görüşe bakmıyorum; çalışan, üreten ve halka dokunan gençliği severim” diyorsunuz… diye anlıyoruz.

 • Fahri Kumbul

  Fahri Kumbul 09.11.2020

  Videonun altındaki, “AKP Atatürk'e CHP'den Daha Yakın” şeklindeki ayrıksı cümleniz; İdris Küçükömer’in “Bu ülkede 'Sol', aslında sağdır” savını (kimine göre saptamasını) çağrıştırıyor. Sağ, "üretici güçleri geliştirdiği" içinmiş.. İyi tanımıyorum, ama Küçükömer sözde bir komünistmiş. Bu sözüne alıntı yapıldığını çok gördüm. Buradan sizi Küçükömer'in yerine koyduğum çıkarılmasın lütfen:) Saygılar.

 • kaan arslanoğlu

  kaan arslanoğlu 09.11.2020

  Teşekkürler Recai kardeşim.. :)

 • Recai kulaksız

  Recai kulaksız 08.11.2020

  Mükemmel bir video sunumu olmuş. Belki binlerce yazı, sözden daha etkileyici ve çarpıcı. Atatürkçülük ancak bu kadar güzel anlatılabilir. Öldürülen Kemalist Aydınlar'da tam bu açıdan hedefe kondu ve öldürüldüler. Kemalizmi en iyi anlayan ve anlatan aydınlardı. Ben de ilk kez bir videoda uzun zamandır böyle bir anlatıya şahit olmadım. Tekrar Başta Kaan Arslanoğlu' olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederim. Ha bu arada Kaan Arslanoğlu Kemalist olmamasına rağmen bence Kemalizmi en iyi anlayan ve anlatanlar arasına girmiştir. Saygılar.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan www.insanbu.com sorumlu tutulamaz.