Konferans Duyurusu

Konferans Duyurusu


 • Derya Turgay

  Derya Turgay 21.05.2016

  Afişte Toplumcu Hekim logosu var. Fakat konferansa Toplumcu Hekimlerden gelen olmadı. Anladım ki bildik doktorların kişiliklerinin içinde yer alan başkasını çekememezlik, küçümseyici olmak gibi meziyetleri Toplumcu Hekimler de taşımaktalar. Toplumcu Hekim bana sosyal, bilgiye açık, halk dostu kişilikler çağrıştırıyordu. Artık Toplumcu Hekim denince kafamda ayrı bir yere koymayacağım, bir etiket olarak kalacak. Bu arada, önceki başkanlardan George Bush gibi, şimdiki adaylardan Trumph' un da Lyme hastası olabileceğini düşünen var mı?

 • arif yavuz aksoy

  arif yavuz aksoy 10.05.2016

  Bu Lyme meselesi de kirece bağlayacak. Herşeyi açıklayan omnipotent kötülük kaynağı Lyme... Ama ben size bi tüyo veriym. O iş öyle değil. 2006 yılında Ankara'daki bi tıp fakültesinde bi uzmanlık tezi çıktı. Spesimenler İsveç'e gittiydi. Göya varisin ve venöz yetmezliğin altında da nanobakteri tayfası vardı. Dış mihrak gibi anliicaanız. Ama nooldu? Tıs. Ben nerden mi biliyorum. E çalışmayı tasarlayan sipperzekaların iletişim için 5 gram ingilizceleri yoktu. Bilimsel çalışmada istatistik ve metodoloji dersi de nanay olduğu için profesyonel yardım talep ettilerdi. E zıçarken aklına çalışma gelirse öyle olur. Neyse. Para almadan yardım ettimdi. Sırf birinin hatrı için. Verileri biliyorum. Tısss diyorum. a.y.a. tısss

 • Derya Turgay

  Derya Turgay 10.05.2016

  Öyle becerikli bir bakteri ki, insan öğrendikçe şaşırıyor. Buz adam Ötzi fosilinde bile bulundu. Taklit ettiği hastalıklar yüzünden bir çok insan yanlış tedavilere yöneltiliyor. Glüten duyarlılığı gibi, ama ondan çok daha ciddi ve geniş kapsamlı. Üstelik hayvanların vücutlarında da yaşayabiliyor, örneğin evde beslediğimiz köpeğe geçmişse, köpeğin salyasından ev ahalisine bulaşabiliyor. Barbaros Çetin Bey çok özverili bir gayret içinde. Emeklerine sağlık. 10-11 Haziran' de Finlandiya Helsinki' de düzenlenecek uluslararası Lyme konferansına ülkemizden davetli kişi.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan www.insanbu.com sorumlu tutulamaz.