Tek yapmanız gereken başınızı dik tutmak! Gerisi Gelir!

Tek yapmanız gereken başınızı dik tutmak! Gerisi Gelir!

Duruş bozuklukları çok yaygın ve sık rastlanan bir sağlık problemi. Omurga, bel sorunları yaratmakla kalmıyor; tüm iskelette, eklemlerde ve kaslarda başka bozukluklara yol açıyor. Ayrıca metabolizmayı ve solunumu dolaylı olarak olumsuz etkiliyor.

Düzgün durmayan çirkin ve olduğundan yaşlı görünür. Sağlıksız ve kendine güvensiz görünür. Bozuk duruş çalışma verimini düşürür. İster kafa işi yapın, ister beden işi. Düzgün durmayan çabuk yorulur.

Alexander Tekniği,  duruş bozukluğunu düzeltmek için son derece pratik, kolay bir yoldur. Tek yapmanız gereken, birkaç ilkeyi, hatta sadece bir ilkeyi akıldan çıkarmamak. Bu ilke de şu: Başınızı dik tutun. Ne arkaya atın, fazlaca kasılın; ne de başınızı öne eğin. Dik! Yere 90 derece. Ne fazla ne eksik. Bedenin geri kalanı ona ayak uydurur.

Alexander Tekniği ile ilgili biraz daha fazla bilgi edinmek için bunu öğrendiğimiz esas makaleyi okumalısınız:  http://www.beslenmebulteni.com/alexander-teknigi-ile-durusunuzu-duzeltin/

BESLENME BÜLTENİ’nde sağlık, tıp ve beslenme konusunda, daha başka, birbirinden ilginç ve yararlı yazılar, resimler, videolar bulacaksınız: http://www.beslenmebulteni.com/


 • İNAN

  İNAN 31.01.2018

  Merhaba. Bu tekniği evde ara ara uygularım. Baş altına üç kalın kitap koyup yerde sırt üstü sert zeminde uzanmalı. Süre olarak en az otuz dakika böyle kalıyorum. İşe yarıyor.

 • arif yavuz aksoy

  arif yavuz aksoy 31.01.2018

  Sonuç? Diklenmeden dik mi duralım? 🤔 Bu slogan biyerlerden tanıdık geliyo diycem ama... 🤣🤣🤣

 • Gül T.

  Gül T. 31.01.2018

  Süre olarak net bir şey diyemiyorum Kaan hocam ama bahsedilen şekilde yürümeye çalışıyorum. O yatış şeklini hiç uygulamadım.Hep o şekilde oturmak vs alışkanlık haline gelmedi ne yazık ki.

 • Gül T.

  Gül T. 31.01.2018

  Sanırım bunu sürekli yapmalı. Düzelen iskelet tekrar o yamuk şekle geri dönüyor. Benim tabi ki hiç bir bilgim yok kendimden yola çıkarak sallıyorum belki de şuan.

 • Kaan Arslanoğlu

  Kaan Arslanoğlu 31.01.2018

  Ne kadar süreyle denediniz Sevgili Gül T? Bilmemiz lazım. Bu deneyim sonuçlarını toparlamamız lazım. Birkaç gün aklımdan çıkarmadım, sanki bende işe yaradı gibi?

 • Gül T.

  Gül T. 31.01.2018

  Denedim beyler bayanlar işe yaramiğğ :) sülük yapığştırın ateşlere atılan ama kırılmayan bardağk vardı Hacamat. Hah insan neden maymun olmuyor derslerin de değinelim artık!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan www.insanbu.com sorumlu tutulamaz.