İstanbul Tabip Odası Seçimine Doğru

İstanbul Tabip Odası Seçimine Doğru

İki yıl geçti, “Toplumcu Hekimler” olarak boyumuzun ölçüsünü aldığımız son seçimden beri.

Cumhuriyetçi Hekimler grubu on yıllardır tabip odalarını teslim almış anlayışı değiştirmekte yine iddialı gözüküyor. Listelerinde başta İrfan Gökçay olmak üzere çok iyi insanlar, iyi hekimler var. Gerçi içlerindeki ağırlıklı grubun son yıllardaki siyasi çizgisini pek tuttuğum söylenemez. Yine de şimdiki yönetimden birkaç tık daha olumlular. Zaten eğer yönetime gelirlerse daha az siyaset yapacaklarını, daha çok iyi hekimlik, halk için sağlık anlayışı doğrultusunda çalışacaklarını umut ediyorum.

Mevcut TTB çizgisindeki DKG içinde de tanıdığım birçok iyi insan, iyi hekim var. Ne var ki bu grup halk için sağlık anlayışından çok uzak ve tabip odalarını yalnızca siyaset yapmak için kullanıyor. Ve yaptıkları siyaset de abartısız olarak felaket. Üstelik tam da AKP’nin arayıp da bulduğu ve tepe tepe kullandığı ibretlik bir muhalif çizgi bu. Seçim için bir bildiri yayınlamışlar. Başlığı: “Bu Ülkeye Borcumuz Var! İyi Hekimlikte Israrcı Olmalıyız!”

Aman borç morç ödemeye kalkmayın! Kendinizi de iptal edin! Ülkeye ve sağlığa en hayırlısı bu. “İyi Hekimlik”ten ne anladığınızı on yıllardır belgeli, kanıtlı yayınlayıp duruyoruz.

İyisi mi bu yazıyı kısa keseyim. Geçen seçimden sonra birçok hekim arkadaşımla ilişiğimi sonlandırdım. Kalanlarla da papaz olmayayım. Ciddiyetten maraz doğuyor, biz işin mizahına bakalım…

Aşağıda şahsımın hazırladığı bazı gülmece örnekleri. Espriler benden, çizimler dış kaynaklardan çalıntı. Gülüneceeek! Gül!

Kaan Arslanoğlu


 • gülistan ataş

  gülistan ataş 23.04.2018

  Sayın Kaan hocam gülmek iyidir hele iyi esprilere. bayadır bakamıyorum yeni gördüm. karikatürlere ve bilhassa aşağıdaki yoruma iyi güldüm düşüyordum sandalyeden :)))

 • Songül Acartürk

  Songül Acartürk 04.04.2018

  Merhaba hocam..Eskisehir de yasiyorum ..yaklasık 4 yıl once OGÜ tıp fakultesinde ki bir patologun raporu sonucunda( pat diye oyle bir rapor yamis ki bana😑) daha kendime gelemedim..peşpeşe saglik sorunlari yasadim..Cok sukur iyi sayilirim.tedavim devam ediyor..ilaclar..kontroller.. Ama doktorlara ve tıpa guvenim cok buyuk oran da sarsıldı.yazinizdan ve ozellikle karikaturlerden cok etkilendim..icler acisi..Ülkemizin sizin gibi iyi hekimlere cok ama cok ihtiyaci var..iyi ki varsınız.saygı ve sevgılerimle...🤗🤗 Bu arada Esk de aşiyan sahafa geldiginiz de gorusmustuk(kardeşim sayesinde) O zaman sapasaglam bir bireyken şu an işimi bile yapmakta zorlanan bir birey haline getirilildim..ulkemizde ki dr lar ve uygulanan yalniş tani ve tedavi yontemlerinden dolayi..

 • AHMET CEMAL ÇOBANDEDE

  AHMET CEMAL ÇOBANDEDE 04.04.2018

  sağlık sistemi ile ilgili büyük problemler var. istanbul olmuş simsarbul. hasta trafiğini simsarlar sağlıyor. kendine daha fazla para veren doktora götürüyor hastayı. yani etik problem doktorda başlıyor. bu gidişle hepimizi çarpacak valla hipokrat. benden söylemesi. dert büyük derman vicdan ama o da yok. tabip odası bu konu üzerine kafa yorması lazım. 8 aydır istanbul da özel hastanedeyim. vaziyet şu: pazarlık sünnet, üçkağıt farz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan www.insanbu.com sorumlu tutulamaz.