Komünist haber sitelerinde tuhaf reklamlar

HTKP’nin yayın organı İleri Haber’in ön-ana sayfasında “penis büyütme” reklamını gördükten sonra öteki reklamlara da dikkat kesildik. KP’nin yayın organı soL Haber Portalı’nda da benzeri “alternatif tıp” reklamlarına hemen her sayfada bolca yer veriliyor.

Kapitalizmin sağlıkta nasıl ölümlere, skandallara yol açtığını anlatan bir haberin içinde kocaman “Maranki” ilaçları reklamı gibi.

Şu anda favori durumda “barsak temizliği” ilacı reklamı var. Bu reklama göre o ilacı alır, barsaklarımızı boşaltırsak birçok sağlık sorunumuz ortadan kalkarmış.

Kredi kartı ve tüketime teşvik edici reklamlara sol-sosyalist-komünist yayınlarda tam alışmıştık ki, şarlatan tıp reklamları da işin içine girince renk tamamen değişti. Daha fazla yorum yapmayalım ve dostları uyarmakla yetinelim.  

Facebook
yorumlar ... ( 55 )
03-03-2015
03-03-2015 10:42 (1)
google reklamıdır o. adblock kullanın görmezsiniz. tkp tayfasını eleştirecek bin tane şey var. keşke tek sorun bu olsa. bir de o reklamlar kişiye özel çıkıyor benim bildiğim. mesela siz cinsellikle ilgili siteleri çok sık ziyaret ediyorsanız google size cinsel ürün reklamı çıkarıyor. mesela çizgi roman sitelerini sık ziyaret ediyorsanız, bir sonraki sayfada, diyelim ki sol'un sayfasında karşınıza çizgi roman reklamı çıkıyor. aslında faydalı bir hizmet olabilir mi bu? müdüriyet ne düşünüyor bu konuda?
03-03-2015 10:43 (2)
Bildiğim kadarıyla bu sayfalar maddi destek amacıyla sayfalarının bir bölümünü reklam ajanslarına kiralıyor. Kendileri "doğrudan" reklam almıyorlar. Artık teknoloji gelişti. Reklam ajansının elinde reklamlar ve bu reklamlar için "anahtar sözcükler" var. Bu işlem dijital ortamda otomatik oluyor, yazılım site içinde bu anahtar sözcük varsa hemen yandaki boşluğa ilgili reklamı otomatik koyuyor. Aynı durum siz arama motorunda bir şey aradığınızda da oluyor. Bazen komiklikler de oluyor, geçen haftalarda bir sitede "enfeksiyon zinciri" yazmıştım, yazılık "zincir" sözcüğünü görür görmez yazımın içine hemen bir otomobil lastiği zinciri reklamı koymuştu. Yine soL Portal'da sağlık yazıyorum. Bu alternatif tıp reklamlarında "sağlık" anahtar sözcük olduğundan çoğu yazımın yanında bu reklamlar beliriyor. TEK ÇÖZÜM okurun siteyi anında uyarması, bu durumda site reklam ajansını uyarıp reklamın yazı ile ilgisi olmadığını bildirebiliyor ve reklam değişiyor. AA.
03-03-2015 10:49 (3)
1 Numara kabahati neredeyse bizim siteye yüklemiş :)) Biz site editörleri olarak onlarca ayrı bilgisayardan giriyoruz internete, bu birçok bilgisayarda görülmüş. Benim şahsen girdiğim ve şimdi şu anda kullandığım bilgisayardan mesela, hiçbir porno veya erotik yayına girilmemiştir, garanti ederim, tövbe tövbe :))) Ama bundan da görüldü dün akşam, Nihat Ateş'in yazısını okumaya girdiydim, başka fotoğraflar da çıktı, imkanımız olmadığından tek foto koyabiliyoruz. Neyse :)) Kaan Ars.
03-03-2015 10:58 (4)
Sevgili AA, çok "palyatif" bir çözüm önermişsin. Reklam almaya başladın mı bunun sonu gelmez, hepsini nasıl denetleyeceksin? Bizim reklam parasına ihtiyacımız yok mu sanki? Niye Google reklamı almıyoruz? İşte bundan. Face sayfamıza da koydurtmuyoruz. Olmuyor böyle. Reklamın yazı ile ilgisi? Sağlık haberinin altında da var bunlardan, ana sayfalarda da. Ana sayfaya konunca galiba daha çok para alınıyor. Komünist-sosyalist yayın organı banka, inşaat şirketi, uyduruk ilaç reklamı yapabilir mi yapamaz mı, buna net cevap verelim. Aslında sadece yayın reklamı yapabilir denir, ama o bile sakat. Çoğu yayın ideolojiye ters çünkü. K.A.
03-03-2015 12:25 (5)
Canlılar içinde insandaki yıkıcılığın temelini oluşturan kan,süt ve üremenin devamını sağlayan sperm : Bu üç unsur diğer canlılarda da görüldüğü halde amacına uygun kulanamayan sadece insan denen canlı türüdür.Nedeni düşünme yetisindeki sapkın yaklaşımlardır.İlk toplumdan günümüzün medeni(kişiye göre değişir medeni anlayış)toplumların toplum olmalarını ve kendilerini yönetme anlayışlarındaki oluşturmuş oldukları sistem kurumlarının içini dolduran davranış biçimlerinin sonucudur. Bu anlayışlar hangi sistemde olu ise olsun temelini fayda teorisi şekillendirir.İnsanı insan yapan da bu noktada başlar;Duygu ve düşüncelerimizi ne derece eğitip sapkınlıklardan uzak kalabilir kendine istediğini olumlu,olmsuz başka canlılar için de isteyebilme anlayışı içinde oluşan insan topluluğu her alanda gelişmiş topluluk durumuna gelir.h.aslan ocal 3.3.2015 ankara
03-03-2015 13:54 (6)
Sorun HTKP'de veya KP'de değil, internette... Google kapitalistse partiler internet sitesi kurmasın mı?
03-03-2015 13:56 (7)
Sayın 6 nolu kardeşim. Google'dan reklam almak veya almamak site yönetiminin kararında. Ya bir şey bilmiyorsun, ya bizi kandırıyorsun. Bu sitede niye Google reklamı yok? K.A.
03-03-2015 15:39 (8)
Ben sizden tek bir şey rica ediyorum: Bu haberi ve altındaki yorumları silmeyin, değiştirmeyin. Değiştirmeyin de şu komediyi herkes görsün.
03-03-2015 15:40 (9)
Komedi tabii çokbilmiş İnsanBu editörünün eseri.
03-03-2015 16:31 (10)
Nasıl bir komedi yapmışız anlayamadım. Bu işin kompetanı değilim, ama az çok anlarım. Şimdi bu Google bazı sitelere, onların izni olmaksızın, zorla ve para vermeden reklam koyabiliyor mu? Veya böyle bir alan ayrılmaksızın, o sitenin bilgisi dışında, tamamen kendimize özel bazı reklamlarla mı görüyoruz belli sitelerin içinde? Bu reklamları niye bazı sitelerde görüyoruz, bazılarında göremiyoruz. İnsan BU'da mesela bazıları bizim isteğimiz dışında reklamlar görüyor mu? Buna evet diye yanıt veren kişi beni ikna edebilirse hemen özür dileyeyim yüz kez. Kaan A.
03-03-2015 21:33 (11)
Kaan hocam, örneğin google chrome, kullanıyorsanız link veren sitelerde reklam çıkıyor. Reklam engelleyici programları yüklerseniz görmezsiniz, sinirleriniz yıpranmaz.
03-03-2015 21:33 (12)
8 numaralı ricacı, emrin olur paşam. Ama sen de bir yol anlatıver bakalım, nesi komediymiş yazı-yorumların.
03-03-2015 21:33 (13)
K. Arslanoğlu'nun uyarısı yerinde bence. Geçenlerde "Cehenneme giden yol..." konuşmaları vardı sitede. İşte bu reklamlar da, o yolu döşeyen küçük taşlar olabilir. İlkesel tutarsızlığının yanı sıra, bu gün küçük sanal reklamlar, yarın reddedemeyeceğiniz örneğin, yüksek meblağlı sponsorluklar olarak karşınıza çıkabilir. mh
03-03-2015 21:34 (14)
Adblock plus kullanın,,,
03-03-2015 21:43 (15)
11 ve 14 nolu arkadaşlar, sorun benim görüp görmemem değil. Bu site medya eleştirisi, takibi sitesi. GÖRMEMEK DEĞİL, ÖZELLİKLE GÖRMEMİZ LAZIM. Kim ne yapıyor, niye yapıyor diye. Dikkat ederseniz "HABER GRUBUMUZ: REKLAM" Böyle bir ana haber grubu yaptık, reklam almak için değil, medyadaki reklam mantığını eleştirmek için. Problem, solculara bunu anlatamamamız. Sanat Cephesi'ni çıkarırken (TKP'nin) böyle bir sahte reklam bölümü koymuştuk, reklam mantığını eleştirmek için. Komünist okurlarımızın büyük çoğunluğu bunu anlamadı, gerçek reklam sandı. Yani Müslüman mahallesinde salyangoz satıyoruz, ama mahallenin ismi çok solcu... K. A.
04-03-2015 08:12 (16)
Aydinlikgazete.com'a girdim, altta üstte idefix reklamı. Newyork times'a girdim, unnado ana kucağı reklamı. Giren kişinin ilgi alanına göre google adsense penceresi açılıyor. Htkp'nin sitesinde görmedim. Kaldırmışlar herhalde.
04-03-2015 08:14 (17)
Hadi diyelim ki Penis büyütücü reklamının sol yayınlardan kaldırılmasını sağladınız sayın müdüriyet, peki bu arkadaşların "bu roman o kız okusun diye yazıldı" gibi şeylerin reklamını yapmalarına nasıl mani olacaksınız? Bu konuda senelerdir bir arpa boyu yol alamadık farkındaysanız. Sanat Cephesi'ni çıkaran kadrodan, siz hariç, bugün bu meselelerle ilgilenen kaç kişi kaldı? Her şey neden böyle daha kötüye gidiyor?
04-03-2015 09:41 (18)
Kapitalizm zaferini ekonomide değil, kafalarda da ilan etti, biz kabullenmek istemiyoruz sayın 17 numara. "Bizden" diye bildiklerimiz sosyalistler, komünistler kapitalist kafalı artık. Her saniye bunu gösteriyorlar. Biz de öyleyiz zaar. Kimseyi suçlamak için veya düşmanlığımdan söylemiyorum. Sosyalizm hezimete uğradı. Peki ne yapmak gerek. Bunu sonra tartışırız. Kaan Ars.
04-03-2015 10:20 (19)
Sn. KA 18, bundan sonrasını yayan gidicez artık. Herkes bulunduğu yerde ne iş yapıyorsa artık, o işini azami ölçüde iyi yapmaya, düzgün-dürüst olmaya çalışacak. Olan biteni seyredicez. Yapacak Bir Şey Yok! mh
04-03-2015 16:35 (20)
Site yönetimi isterse reklamlari ya da bazi reklam kategorilerini engelleme imkanina sahip: Giyim, İnternet, Emlak ve Taşıtlar gibi genel kategorilerdeki reklamları engelleyebilirsiniz. Genel kategori engelleme, sitenin dilinden bağımsız olarak sınırlı bir dil grubundaki reklamlar için kullanılabilmektedir. Hassas reklam kategorisi Din, Politika ve Cinsel İlişki ve Cinselliğe Atıfta Bulunma gibi hassas konularla ilgili kategorilerdeki reklamları engelleyebilirsiniz. Google Reklam Yardim Sayfasi Emre
04-03-2015 16:31 (21)
Bu reklam konusundaki ikiyüzlülük her alanda mevcut. ODTÜ'deki devrimci gencler üniversite harclarina karsidir, ama kendi okulalrinin Kibris'ta özel üniversite acmasina ses cikarmazlar, cünü bu kampüsten gelen para ile kendileri daha rahat ögrencilik yapma imkanina sahiptirler. ODTÜ'nün Kibris kampüsünde T.C vatandaslari 13800 TL (%25 burslu), KKTC ve TC vatandaslari haric diger ögrenciler 9000 Dolar ödeme yapiyor. Sosyalist akademisyenler özel üniversitelerde kadrolu ya da partime ders verir. Kimse sen hem sosyalizm diyorsun hem de özel üniversitede ne yapiyorsun demez. Sosyalist doktorlar özel muayenehane hakki icin eylem yapar. Sosyalist sanatcilar reklamlarda boy gösterir. HTKP google reklami almis cok mu diyebilirsiniz... Emre
04-03-2015 16:32 (22)
Kapitalist algıya sadece burjuvazi sahip değil kapitalist algı tüm sınıflara sirayet etmiş durumda . ileri haber değil ama sol haber portalı google reklamlarından iyi gelir elde ediyordur. bu sosyalist anlayışa ne kadar uyar orası tartışılır. tıklanmayı arttırmak için daha çok gelir etmek için diğer haber sitelerindeki hilelere rağmen sol portal daha çok takip ediliyor. o hilelere başvurmuyor. (odatv,aydınlık,cumhuriyet başvuruyor). (alexa verilerine arada bakıyorum) sosyalist bir avukatın ya da doktorun sekreteri ile ilişkisi de (çok azı dışında) kapitalist bakış açısına sahip olanlardan bir farkı yok. geçmiş olsun haberinin altına paylaşımda bulunmak doğru gelmedi yeni bursa gazetesine bakayım dedim fotoğraf galerisi bazı haberler için diyecek bir şey bulamıyorum. ç.
05-03-2015 01:51 (23)
Dinazorlar bu gezegende 150 milyon yıl yaşamış.İşçi sınıfı ideolojisi 150 yıl. Tamam; kapitalizm ve kapitalist ahlaksızlık "reklam alma" ile ölçülebilir. Bu aslında, bardağı taşıran damla değil mi? Tüm bu gerçekliğin altında yatanı itiraf etmenin zamanı gelmedi mi? İşçi Sınıfı'na dayalı sosyalizm ideolojisinin gömülme zamanı geldiğinin... Reel sosyalist muhalefet, bu durumda "kadrolu muhalefet" tanımına da girer mi? Anımsayın; "gerçek muhalefet" Gezi İsyanı olduğuna göre! ogürsel
05-03-2015 01:54 (24)
21'e... kendimi hiç sosyalist olarak tariflemedim. özel muayenehane hakkı için eylem de yapmadım. kastettiğiniz kamuda halihazırda çalışırken özel muayenehane açmayı talep etme yüzsüzlüğüyse buna benim de diyeceğim bişey yok. ama o yasa o yüzden çıkartılmadı. haberiniz olsun. bunu başka bi vakit tartışmıştık. isteyen arşive bakar. yine de bazı şeylere değinmek isterim. beyaz yakalı diğer emmiler için işyeri açma kriterlerinde fiziki şartlar altbaşlığında kapı eninin 110cm olması, rampanın 7 dereceden daha dik olmaması falan var mı? parasentez iğnesi nedir? kimin muayenehanesinde olmak zorundadır? bunları da bana bi zahmet açıklayın ama, olur mu?!
06-03-2015 10:07 (25)
24'e...Dünyanın hangi ülkesinde eğitim ve araştırma hastanelerinde görev yapan profesör, doçent gibi ünvanlı hekimler muayenahane açmaktadır? Tabipler odası eğitim ve araştırma hastanelerinde görev yapan profesör, doçent gibi ünvanlı hekimlerin muayenehane açmasını yasaklayacak yasanın çıkması için şimdiye kadar ne yapmıştır? Herkes biliyor ki hekimler AKPnin yasasına hem devlette hem de kendi hesaplarına çalışmalarına izin verilemeyeceği için karşı çıktılar. Gerisi ıvır zıvır. İş yeri açma düzenlemelerine hakim değilim ama belirttiğiniz kriterler sanırım sedyenin kolaylıkla kapıdan geçmesi için. Parasentez iğnesi ile işim olmadı hiç, google dan baktım... Almanyada Hausarzt dediğimiz aile hekimleri de muayenehanelerinde kullanıyormus. Bazı durumlarda da hastanelere sevk yapılıyormus. Emre
06-03-2015 11:50 (26)
ıvır zıvır? bu söyledikleriniz de laf-ı güzaf öyleyse. 24'te ben ne demişim? "kastettiğiniz kamuda halihazırda çalışırken özel muayenehane açmayı talep etme yüzsüzlüğüyse buna benim de diyeceğim bişey yok." profesörü, doçenti karıştıran sizsiniz. öyleyse ben de size bu yoldan bikaç şey soriym. aynen sizin mantığınızla devam ediyoruz. dünyanın hangi ülkesinde devlet üniversitesinin hukuk fakültesinde ceza hukuku profesörü olan adam başka bi şehirdeki mafya babasının bambaşka bi şehirde yürütülen davasında avukatlık yapar? dünyanın hangi ülkesinde devlet üniversitesindeki inşaat mühendisliği fakültesinde concrete dersi veren doçentin 1000 km ötede özel sektöre ait baraj projesinde yer alması normdur? örnekleri arttırayım mı? dünyanın hangi ülkesinde kamu fonuyla okutulmamış bir insan grubu için (ama yalnızca onlar için!) anayasa ihlal edilip (anayasa önünde herkes eşit değil miydi?) kamu hizmeti (ortalaması 1,5 yıl - erkeksen bi de uzun dönem askerlik! gacırt) mecburiyeti getirilir? +++
06-03-2015 11:51 (27)
+++ yemin ediyorum, buradaki bazı yorumcu zevatın doktor düşmanlığı aktrollerin bile ötesinde. ben sedyeli hasta bakmayacağım belki sevgili kardeşim. laf mı yani bu şimdi? tekerlekli sandalyedeki adam avukatlık bürosuna çıkmıyo mu? proje çizdirmeye makine mühendisi, inşaat mühendisi ya da mimar ofisine gitmiyo mu? bana zorunlu da onlara niye değil? biz harranlıyız diye mi? dünyadan bihabersiniz. bu kanun sadece ama sadece yabancı büyük fonlar tarafından işletilmesi ta 1990'larda kararlaştırılmış hastane zincirlerinin UCUZ işgücü bulabilmesi için çıkartıldı. ben sgk anlaşmalı biryerde çalışmıyorum. bana salçalanacak olanlara peşinen duyuruyorum. yiğidin malı meydanda. mesleğimi serbest olarak icra ediyorum. vergimi veriyorum. bi grup adi insan kamuda çalışırken muayenehanecilik yapıp milleti sömürdü. aksini iddia etmedim hiç. ama doktorlar bu memleketteki başka meslek gruplarından ya da altkümelerden daha kötü değiller. evrensel kümemiz bu. örneklem de istatistiğe uymak durumunda. +++
06-03-2015 11:51 (28)
+++ beni denetlemeye gelen ilerizekalı da bana "parasentez iğneniz nerde?" diye sordu. beyler, ağalar, istanbul'a nasıl gidilir? parasentez iğnesi diye bişey kaçınız duydu? türkiye'de satılıyo mu? hayır! parasentez neyle yapılır bana mı öğreteceksiniz? binlerce kez yaptım. hala yapıyorum. ona özel bi iğne olmaz. hastanın pek çok özelliğine göre değişik malzemeler kullanabilirsiniz. böyle dangozca yönetmelik çıkartılmaz. aldım elime spinal iğnesini. arkasına "parasentez iğnesi" yazdım. "oldu mu?" diye sordum. suratıma baktı aval aval. ne olduğu hakkında onun da bi fikri yok. adam doktor değil çünkü! oha! hatta OHA! benim hastam tuvalete işemeye gidiyo da, avukatın müşterisi gitmiyo mu? onun bürosunda hela zorunluluğu var mı? yok. ona engelli tuvaleti eklemeyi mecburi kılıyo mu bu devlet? cıks! adamı mübarek cuma günü sinir etmeyin piliğz. hakkında fikir sahibi olmadığınız konularda da hausarzt falan demeyin! biber sürerim valla! Dr. Arif Yavuz Aksoy! ilk kez Dr. yazdım. uyuz oldum çünkü
06-03-2015 11:52 (29)
Sn Emre 25 arkadaşım, dünyanın hangi ülkelerini gördün de yazıyorsun bilmiyorum ama yanıldığını söyliyim kısaca. Doktora muayenehane açma yasağı, sağlık sistemini düzelteceği iddiasıyla yapılmıştı. Sonuç? hiç bir düzelme yok! Bakanlık açık olan birkaç yüz mua'ya dalıyor, sonuçta onlar da kapanacak ama ben de dahil vatandaş iyi hizmet alamayacak yine. Ha, mua.lar açıkken sağlık sistemi çok mu iyiydi? Kesinlikle hayır, bir soygun düzeni vardı kabul ama şimdi de o sistem bir kaç büyük hastane zincirinin eline geçti o kadar. Bu arada Türkiye'de doktorlar zannettiğiniz kadar kötü değildir, hala bir çoğu idealisttir Dur hemen itiraz etme, içinde çok sayıda o.ç. olduğunu ben de biliyorum. Bildiğim için yazıyorum, basit bir menopoz kontrolü için Fransa'da 6 ay sonraya, İngiltere'de rahim kanseri şüphesi olan hastaya biyopsi için 6 ay sonraya randevu veriyorlar. ne biz tam kötüyüz ne onlar tam iyi, durum böyle. Daha çok konuşuruz, hayırlı cumalar. mh
06-03-2015 13:16 (30)
a.y.a. 26, 27, 28'de herşeyi açıklamış ki. Oturduğunuz apartmana avukat ve diş hekimi (doğrusu dişçi/dentist) size hiç sormadan ofis açar da, doktor mua. açmak için bütün komşulardan onay/imza alacak var mı böyle garabet! Parasentez iğne örneği gibi ben de diyim; sağlık müdürlüğünden denetime geldikleri her seferinde mua'nın merdiven basamağı yüksekliklerini tekrar ölçüyorlar. Kardeşim bu taş merdiven be, ne uzar ne kısalır. İnce düşünüşlü bakanlık, kadın doğum mua'sı içine, zorunlu emzirme odası koymuş. Başka mua.larda yok, memlekette bu "incelik" başka kurumlarda da olsa ya. Sanki bütün emzirenler birleşip kadın doğumcunun mua.sına gidecek. Burada itiraz ceberrutluğa, çifte standart hatta standartsızlığadır. Dur ben de Dr. yazıyım a.y.a. gibi, eksik kalmıyım. Dr. Mehmet Harma. (bu arada, benim mua.m yoktur ha!, benimki genel itiraz kategorisinde)
06-03-2015 16:03 (31)
a.y.a bu müdahale sizi emekçi sınıf haline getirme çabası. Bugün diğer mesleklerde de aynı durumlar var. Bir örnekte ben vereyim Ziya Gökalp araştırması için bugünkü parayla ATO'dan 50 bin tl maliyet gösterip bütçe alan akademisyenleri biliyorum. Üç kitap okumanın 50 bin TL maliyeti nasıl olabilir ben de bilmiyorum. İdealden bahsediyorsak muayenehane olmamalı doktorlar 6 saat çalışmalı iyi eğitim almalı. (8 saat olsun en kötüsü) Ama bugün iktidarın amaçladığı o değil hastane zincirlerinde en az 12 saat çalışacak ben yine saat konusunda iyimserim maaşlarını da azaltabilecekleri bir sistemin oluşması. Sınıfsal açıdan bakarsan küçük burjuvaziyi yok ederek bu işi burjuvaziye devretme işi. Hatta uluslararası sermaye gruplarına. İyi eğitim konusunda sadece doktorlarda değil tüm mesleklerde sorun var. Ne yazık ki şu anki üniversite eğitimiyle nitelik sağlanamıyor. Şu anki durumda o kişinin kendini yetiştirmesi gerekiyor. ç.
06-03-2015 16:04 (32)
Son olarak öğretmenlerden sınava girmeyenler Ağustos'ta olsun diye diğerleri Nisan olsun diye birbirini suçluyor. Daha çok atama talebinde bulunacaklarına birbirlerini eleştiriyorlar. Şu anki doktor eleştirisi de sistem eleştirisi taşımayınca muayenehaneler kapatılır. Sağlığın niteliği azalırken ödenilen muayenehane ücretleri artar. Bugün eğitim sistemine bakarlarsa 10-15 yıl sonraki sağlık sistemini görürler. Öğretmenlerin maaşı düşerken eğitim paralı hale geldi. Eğitimin niteliği berbat durumda. Her yere kolej,özel üniversite açıldı. Yeni üniversitelerden mezunlar her alanda vasıf kazanmasını geçtim kendi alanını bilmeden mezun oluyor. Tüm düz liseleri Anadolu Lisesi yaptılar. Anadolu liselerinin nitelikli eğitim verme özelliği yok edilerek özele yöneltmek amaçlanıyor dershaneler kapatılması da bundan. Özelde binanın tanıtımı yapılıyor yemekhane tanıtımı yapılıyor en az önem verdiği şey eğitimin niteliği. Sağlık sisteminde de amaçlanan bu durum. Hastane zincirleri olmasıç.(drdeğilim)
06-03-2015 17:45 (33)
Bana cevap verenlerin cogu sanirim doktor...Hangi ülkeyi gördügüm sorulmus, Almanya'da yasiyorum. Türkiye'de yapilan düzenleme takip ettigim kadari ile doktorlarin muayenehane acmasini engellemiyor, normalde kamuda doktorluk yapan ya da üniversitede görevli doktorlarin ayrica özel hasta bakmasini önlüyor. Yani normalde olmasi gereken bu durum nedense doktorlarin itirazi ile karsilaniyor. Verdiginiz örnekler avukat, mühendis vs. var diye doktorlar da bu kötü örnekleri taklit etmek zorunda mi? Avukatlar mafya babalarinin avukatligini yapiyor ne var doktorlar da ahlaki normlara uymasa ne olur mu diyecegiz? Organ kacakciligi da yapsin o zaman doktorlar acik acik madem diger mesleklerde de ahlaki normlara uyulmuyorsa. Sanirim itiraz edilen seyi anlamadiniz ya da anlamak istemiyorsunuz, hem toplum icin saglik mücadelesi yapiyorum dedikten sonra tam gün yasasina da karsi cikarim, solculugu da kimseye birakmayan doktorlarin samimi olmadigina inaniyorum. Emre
06-03-2015 17:46 (34)
Üniversitede ders veren ya da kamu hastanesinde calisan kisi özel hasta bakmasin itirazina "ama sistem iyiye gitmeyecek ki, her yeri özel hastaneler saracak" argümani ile karsi cikmak mantikli mi? Muayenehane de hastane de özel isletme, birinin sahibinin bir sirket degil kisi olmasi onu daha masum hale sokmuyor. Emre
06-03-2015 17:53 (35)
Sevgili Emre Ertem, dediklerinize tamamen katılıyorum. Yalnız konuyu bildiğimden bir şeyi açıklayayım. Bu iktidar sadece özel muayenehane çalıştırmayı da tuhaf ve abartılı ölçülerde kısıtlamaya çalışıyor. İki yerde birden çalışmayıp sadece özel muayenehanesinde çalışanlara cidden saygım var. Ama hükümet bunu da zorlaştırıyor. Doktor yorumcu arkadaşların anlatmak istediği bu. Bunun nedeni de açık. Sağlık sektörü büyük ölçüde yandaş büyük sermayenin eline geçti. Bu büyük sermaye, yani hastane zincirleri marketlerin bakkal istemediği gibi tek tek çalışan özel doktor da istemiyor. Bunun bakkallardan farkı yasal olarak bakkal işletmekten (kendi standardı içinde) çok daha zor hale getiriliyor özel muayenehanecilik. Oysa özel muayehanecilik örneğin psikiyatri branşı için neredeyse vazgeçilmez bir şey Türkiye'de. Olay budur. Saygılar, sevgiler. Kaan A.
06-03-2015 18:34 (36)
editörü saymazsak size cevap veren 2 kişi doktor (çoğu ne oliy?). "Türkiye'de yapilan düzenleme takip ettigim kadari ile doktorlarin muayenehane acmasini engellemiyor, normalde kamuda doktorluk yapan ya da üniversitede görevli doktorlarin ayrica özel hasta bakmasini önlüyor." buyurmuşsunuz. eğer ağır disleksi yoksa ne benim, ne de Mehmet Harma'nın zaten doktorlar kamuda da çalışsın, muayenehanesi de olsun, bir eli yağda, bir eli balda olsun demediği görülecektir. "Verdiginiz örnekler avukat, mühendis vs. var diye doktorlar da bu kötü örnekleri taklit etmek zorunda mi?" diye de eklemişsiniz. tipik aktrol manevrası bile daha iyi bundan. yahu müslüman, ben de soramaz mıyım? onlar sendikalı da ben harranlıyım diye mi oluyo bu işler? nerede kaldı anayasal eşitlik? avukatla mühendis anadolu-çocuuu. tamam. onu anladık. biz neyiz peki? organ kaçakçılığı demişsiniz. bakın yine 9 kusurlu hareketten biri! ben sizi yukarıda ikaz ettim. hakkında fikir sahibi olmadığınız konularda yorum yapmayın! ++
06-03-2015 18:36 (37)
++ organ naklinde organ kaçakçılığı falan diye bişey olmaz. olamaz. o anca amarihan zırva sinemasında adamın buz dolu küvette uyandığı ve en son barda tanıştığı karıyla içki içtiğini hatırladığı saçmalarda mümkündür. kayıp çocukların ardında da organ mafyası yoktur. o da olamaz. yahu arkadaş, senelerce içinde olduğum işleri bana öğretmeye kalkmayın diyorum. sizin saçmalıklara iman edip bunları da bana doktrin diye sunmanız beni iyice zıvanadan çıkartıyo. yapmayın bunu! lütfen! gelelim "Sanirim itiraz edilen seyi anlamadiniz ya da anlamak istemiyorsunuz, hem toplum icin saglik mücadelesi yapiyorum dedikten sonra tam gün yasasina da karsi cikarim, solculugu da kimseye birakmayan doktorlarin samimi olmadigina inaniyorum." şeklindeki cümlenize (türkçe dilbilgisinden geçer not alamaz. ayrı bi konu!). ben 24 numaralı yoruma nasıl girmişim? "21'e... kendimi hiç sosyalist olarak tariflemedim. özel muayenehane hakkı için eylem de yapmadım."... yani pes! ben disleksi diyince viklenmesin sonra! +
06-03-2015 18:57 (38)
+ benim zaten solcu olduğum yönünde bi iddiam yok. ne burası? solcuların tapulu malı mı? istemiyosanız benim gibi solcu olmayan insanları, kibarca sigigid deyiverin. biz de burada kendimizi yormayalım. kendi kendinize çelik çomak oynarsınız artık. "Muayenehane de hastane de özel isletme, birinin sahibinin bir sirket degil kisi olmasi onu daha masum hale sokmuyor." buyurmuşsunuz. yani buna mental eklips sebep oldu herhalde. ben mesleğimi icra etmeye ve bi yandan hayatta kalmaya çalışıyorum (yani para kazanmaya). herkes pret-a-porter giymek zorunda mı? ben haute couture'cüyüm. benim yaptığım işi, bana mahkum / mecbur olandan gayri ahlaki bi düzenekte para söğüşlemeye çalışarak icra etmiyorum ki. adam geliyo. bana soruyo: "kaça yaparsınız?". ben adama "gel vatandaş, indirime gel" mi demişim? acil işlemden para mı talep etmişim? kamuda mı çalışıyorum? oradan hasta mı tırtıklıyorum? yapmayın! lütfen! sol söylem saçmalamayı özgür kılmaz. ayıbediyosunuz. zincir hastaneci kamu fonu söğüşlüyo +
06-03-2015 18:57 (39)
+ a beyefendi. ben devletle ne gibi bi para ilişkisi içindeyim? devletin benden vergi almasından başka!!! ama o zincir hastanelerin istanbul'un kenar semtlerindeki hastaneciklerinden 1 ayda SGK'ya kesilen ortalama fatura 1,5 milyon YTL. eski parayla trilyon. büyükbaşlardaki durumu varın siz hesabedin. bilmiyosunuz dümeni. farkında bile değilsiniz nasıl ütüldüğünüzün. sonra da çıkıp aktrol ağzıyla (bi de solcu postunda) bana laf yetiştirmeye çalışıyosunuz. beni bağlasalar, bağrımı dağlasalar nafile. ben böyle saçmalamalara karşı her zaman bas bas bağırıcam! "BÜTÜN X'LER KÖTÜDÜR, BAŞLARINA NE GELDİYSE HAKETMİŞLERDİR!" mantığı aslında bi genetik haslettir. tedavisi yoktur. aynen böyle devam edebilirsiniz. ama ben tek kişi bile kalsam bağırmaya devam ederim. susturamazsınız. aha buraya yazıyorum: MUAYENEHANELERİ KAPATMA MANEVRASININ ALTINDA YALNIZCA UZMAN HEKİMLERİ UCUZ İŞGÜCÜ YAPMA HEVESİ VARDI VE HALA AYNISI VAR! NOKTA! bundan sonra hep Dr. Arif Yavuz AKSOY! oldu mu?!
06-03-2015 19:08 (40)
Durun siz kardeşsiniz desem ne kadar etkili olur Sevgili aya :)) Bunu ben izah ettim, muayenehane işini. aktrol lafı iyi olmamış. Organ kaçakçılığı da var. Bu konuda kırmızı bültenle aranan doktorlar da var. Arananlardan ikisini şahsen tanırım. Yani bu işleri neden kişisel algılıyoruz ki, o zaman öfke doğuyor, öfke doğunca da yanlış şeyler söyleniyor. Sakinlik lütfen. Mesela ben maçlarda bile kavga çıkarmamayı 55 yaşında öğrendim. Amaç sadece ve sadece iyi iletişim. Bu uyarım da bunun için. Yoksa hürmetz size karşı bizde daha çok. Sevgiler. Kaan A.
06-03-2015 19:14 (41)
organ ticareti yoktur demedim! organ kaçakçılığı yoktur. ben 2002'den beri böbrek ve karaciğer nakli piyasasını iyi kötü bilirim. Arnavutluk'ta, Kuzey Irak'ta, Ukrayna'da ameliyata girmişliğim var. bunlar yasadışı değil! ticaret başka. simsar çok! ahlaki bulup bulmamak ayrı, "kaçakçılık" demek apayrı! hürmetz milz
06-03-2015 21:10 (42)
a.y.a söylediklerinizin çoğuna hak verdiğim halde ifade ediş biçiminizi doğru bulmuyorum. Emre Ertem biri küçük burjuvazi diğeri uluslararası burjuvazi birbirinin aynı olamaz. Bu durum orta sınıfları emekçileştirme ucuz iş gücü haline getirme süreci. Kamuda üniversite hastanesinde çalışıp da (12 saat-13 saat ) üstüne muayehaneden de para kazanmak isteyen doktorları söylüyorsanız, bu algıyı savunacak halim yok. (bu durumda olan az sayıda doktor da değil) Muayenehaneleri de savunmuyorum ben idealimi söyledim muayehanelerin özel hastanelerin olmadığı kamuda 6 saat çalışacak nitelikli doktorların olduğu sistem. Ama şu an yaşadığımız şey sağlığın hastane zincirlerine bırakılması. Hasta yani biz siz açısından da sorunlu bir durum. Doktorlar ucuz iş gücü haline gelince tedavinin niteliği de daha kötü olacak. ç.
06-03-2015 21:11 (43)
Arabayı servise götürür faturaya itiraz etmezsin, evde boya yaptırmak için iyi boyacı ararsın, musluk tamir ettirmeye iyi usta olsun deyip paraya kıyarsın, sıra doktora gelince "bakmak zorunda, ama bu sağlık" dersin. Doktor bir nevi esnaftır ve Türkiye'de işini en az kötü yapan esnaf grubundadır. Mua. kapatma projesi sadece özelleştirme değil doktor milletinin eleştirel, itirazcı, özgüvenli tutumundan dolayıdır. DİNCİLERİN, ZEKAYA SAVAŞ AÇMALARINDAN DOLAYIDIR. Yoksa bir dertleri oldu mu en iyi doktoru aramayı çok iyi bilirler. mh
06-03-2015 21:11 (44)
Önceki sağlık bakanı karısı için mua.sı olan doktoru, önceki başbakan kendisi için, özelde çalışan doktoru bulup, diğer hastaların yararlanamayacağı sağlık hizmetini yasaya aykırı olarak almışlardır. Almanya'da böyle bir şeyin yapılıp yapılamayacağını bi zahmet araştırıver Emre kardeşim. Ayrıca üniversitede öğretim üyesinin özel hasta bakmasının yolu kapalı değil, hasta fark ücreti verip muayene de oluyor, ameliyat da oluyor. slm. mh
07-03-2015 12:20 (45)
29'da geçtiği gibi o.ç şeklinde örtük biçimde olsa da bu ve benzeri, cinsiyetçi ve bir kesime haksızlık içeren söylemlerden dilimizi, yazımızı, zihinlerimizi temizlemeyi ve buna şimdi burada da başlanmasını öneriyorum. Okşan
07-03-2015 12:31 (46)
O.Ç. cinsiyetçi bi içerik taşımaz. Bir kesime haksızlık içerip içermediği de epey tartışılır. Cool water mıydı? Bakın o cinsiyetçi söylemin dibidir misal. Hürmetz
07-03-2015 14:45 (47)
46, siz böyle düşünüyor, böyle diyorsunuz diye içerik ve insanlarda oluşan etki değişmez. Okşan
07-03-2015 16:14 (48)
Okşan, sizi dokunmalı-değinmeli söylemlerinizden temizlenmiş gördüm. Uzun yazılışı kısaltılınca, o.ç. artık yeni bir kavram olmuştur ve zihinlerimizde bir insan tipini tanımlar. Burada meselemiz kişinin kendisidir. Yabancı dillerde de karşılığı vardır (ör. SOB). Yarınki dünya gününüzü de şimdiden kutlarım. slm
07-03-2015 21:12 (49)
48, o.ç. artık yeni bir kavram olmamıştır, sadece eskisinin örtülmüş/örtünmüş halidir; sizi, düşünmek ve rahatsız olmak zahmetinden kurtarır, zihninizi ve vicdanınız tırmalanmaz böylece. Söylemim için "temizlenmiş" fiilini kullanmışsınız, pek tutmadım doğrusu. Ancak, yaşamsal sorunlara değinmek, dokunmak da yetmiyor işte, böylesi ortamlarda bile, ne yazık ki. Keşke yarınki dünya günü, sizin de gününüz olabilseydi, herkesin günü olsaydı da böyle ayrı bir gün yapmak gerekmeseydi.slm bilmukabele. Okşan
07-03-2015 22:08 (50)
Bizi 'söylem temizliğine' davet eden yorumu ilk olarak 45'de siz yaparken iyi de, sizin 'söylem temizliğinizin olduğu' tespitini biz 48'de yapınca mı kötü oldu? Değinmek-dokunmanın da çok masum olduğunu söylemeyin şimdi bana. (14 Şubat herkesin günü olabilir, katılırım ona). slm
07-03-2015 22:42 (51)
Yapılan demagoji, o.ç. vb söylemlerden arınma önerimi geçersiz/haksız kılmıyor. Okşan
08-03-2015 09:34 (52)
https://www.youtube.com/watch?v=0Mq9Ri8CjMg. mikroskobik bi zaman... oğlumu çok özledim. sana dokanır mı? ben adi ve pis bi alkoliğim. sana dokanır mı? dokanır mı sana? dokanmasın sana. o kan gibi akmasın asla. sen korkunun ne olduğunu bilmezsin. bilme. aman ki ne aman. bilme. gırtlağın sana oyunlar oynamasın. siyah kan iğrençtir. başkalarının çekemeyeceğine imanın olmasın. o haller ki tastamam haller. geberelim. değil mi? boşver. Polonyalıya hak ver. içki bütün kötülüklerin anasıdır. okşan'a
08-03-2015 09:35 (53)
M.H. Ece Temelkuran'ın son romanı hakkında çok kıymetli bir edebiyat yazısı kaleme aldı. Şimdi Ececiler, M.H.'ye cinsiyetçi diye saldırabilirler ve haklı da olabilirler ve roman eleştirisi gölgelenebilir. Buna üzülüyorum. Öte yandan bilmem farkında mısınız, soru cevap sayfasında Kaan Arslanoğlu gene çok aykırı şeyler söyledi. Herkes Yaşar Kemal'in ölümünden sonra ağıt yakarken Arslanoğlu kıyasıya eleştiriyor. Ben gazeteci, dergici olsam, K.A.'nın dediklerini hemen manşet yapardım. Ama kimse ilgilenmiyor o konuyla. O başlıkta çok daha verimli bir polemik dönebilir. Aslında AYA hocam bir el atsa hemen hareketlenir o sayfa. Maalesef pek ilgilenmiyor edebiyatla, politikayla.
08-03-2015 12:14 (54)
Kimin sözüydü şimdi anımsayamadım, Yalçın Küçük olabilir: Aydınlarını özgürleştiremeyen bir toplum özgür olamaz. Buradan maddi bağımsızlığı kastediyordu. Bir aydının yazdığı kitap satın alınacak ki, geçimini sağlayabilsin, yenisini yazabilsin, kalemini satmak zorunda kalmasın. Aynısı sol siteler için de geçerli. Bu siteleri özgürleştirmenin bir yolu bulunmalı. Solcular akıllı insanlar, bu işin üzerinde biraz düşünülse bir yol bulunabilir. Gavur ne yapıyor bakmak lazım. AA.
08-03-2015 17:31 (55)
okuyucularından kredi kartı ile bağış alan yabancı siteler var, ki artık ülkemizde de rastlanıyor.dbo
DOST SİTELER
Toplam Giriş Sayısı : 2210632
Arama

İmzasız yazı yayımlanmaz. Yazıların sorumluluğu öncelikle yazarına aittir.