PKK Katliamı'nı kınamadan sendikacı, oda başkanı, demokratik kitle örgütü önderi olunmaz!
Oysa PKK kuruluşundan beri kandan şiddetten beslenmiş önce bölgedeki solcuları öldürerek işe başlamış, örgüt içinde de binlerce infaz yapmıştı. Bu kanlı geçmişin solda üstü örtüldü. PKK terörü devrimcilik gibi sunuldu. PKK’nın ABD ile ittifakı da sessizlikle
CAN ERTAN
okunma sayısı : 507

Samimiyet krizi... Derlemeler
Sunu: Baktık ki Sevgili Can Ertan dostumuzdan bize özel yazı gelmiyor, facebook sayfasındaki yazılarından kısa bir derleme yaptık. İlginize sunulur. Editörlük.
CAN ERTAN
okunma sayısı : 498

Kalın kafalı Mehmet Ali
Korkutmak istemişler ama korkutamamışlar Mehmet Ali Yılmaz’ı. Ne sesinin tınısında ne yüzündeki mimiklerinde korkudan iz yok. Bir parça şaşkın. Şaşkın çünkü elinde sadece kalemi olan gazeteci pusu kurmaz, cümle kurar ve herkesin önünde mertçe kurar cümlelerini.
CAN ERTAN
okunma sayısı : 1177

İhsan Orak’ın öz eleştirisi ve solun halka ulaşması
ÇGD’de yazar Kaan Arslanoğlu’nu izleyen sevgili dostum İhsan Orak bir ileti yollamış bana şöyle diyor iletide Orak: ‘’Arslanoğlu anlatırken, iç dünyamda öz eleştiri yaptım. Kendini solcu, sosyalist, devrimci olarak tanımlayanlar; kapitalist hayat tarzıyla yaşadığı sürece, düşüncesindeki dünyayı gerçekleştirmesi imkansız.
CAN ERTAN
okunma sayısı : 876

Ah şu Norveçli hakem!
Real Madrid Galatasaray maçını İhsaniye metro istasyonu yakınlarındaki, daha çok Balkan göçmenlerinin müdavimi olduğu bir restoranda, genç arkadaşlarım Ufuk Yüksel, Ferruh Orbay, Umut Hilaloğulları ve Ceyhun Yenilmiş’le izledim. Özlemişim ev dışında
CAN ERTAN
okunma sayısı : 1219

DOST SİTELER
Toplam Giriş Sayısı : 2210186
Arama

SAYFA 1
İmzasız yazı yayımlanmaz. Yazıların sorumluluğu öncelikle yazarına aittir.