Sen de Düşüncelerini Paylaş!


Son Yorumlar

 • Fethi Sönmez

  Fethi Sönmez 31.01.2023 - 22:33:41

  DERSİMLİ KEMAL, DEVLET DÜŞMANLIĞI ve BİTMEYEN VEDA…

  1978 de TİKKO nun Ümraniye'de 5 işçiyi faşist diye işkenceyle klatledişi var. O zaman da sözde devrimci arkadaşların bu katliamı ''Devrimci şiddet'' diye hararetle savunduklarını bilirim. Sanırım 1989 Tuzla katliamı ve arkasından Engin Kaya cinayeti.Burada devsol adına yargılama ve cinayet. Bu örgütler bırakalım emperyalizme tavır almayı, siyasi düşünceden yoksun cinayet şebekeleri haline gelmişlerdi. Tamamiyle istihbarat örgütlerinin kontrolünde uyuşturucu ticareti yapmalarına da göz yumuldu.Bu ilkel feodal örgütlerin varacağı yer, onların daha organizesi PKK nın kucağı oldu.İşin ilginci Tunceli'de TDKP lileri PKK çay içerken infaz yapıyor. Levent Tüzel de bunlardan milletvekili oluyor.

 • Yavan Nisanyan

  Yavan Nisanyan 28.01.2023 - 22:36:32

  1000 temel sözcük üstünden Türkçe-Sanskritçe-İngilizce uyumunun karşılaştırması

  Kanayak (kanayk) Ermenicede kadın demek. Jinekolojideki jineko ile bağlantısına girmek istemiyorum bile. Bay Calikoglu'na selam olsun.

 • Mehmet Büker

  Mehmet Büker 28.01.2023 - 16:22:20

  Batı dillerindeki Türkçe köklü sözcükler SÖZLÜĞÜ

  Kaan Bey, tepee (Amerikan İngilizcesi) Kızıldirili çadırı, çadır Türkçe "tepe" kelimesinden geliyor, zaten kızılderili çadırı da tepeye benziyor.

 • Neo Paladyum

  Neo Paladyum 27.01.2023 - 14:22:54

  DERSİMLİ KEMAL, DEVLET DÜŞMANLIĞI ve BİTMEYEN VEDA…

  yazı girişinde bahsedilen dönemlerde ( 75 .. 80 ) ben de İ.T.Ü. de öğrenciydim. öğrenci topluluğu içindeki ezici çoğunluk sol kitle olarak ..her yöreden, her soydan boydan bi arada hep beraberdik. her kesimin farklı siyaseti vardı .. ama ?? etnik kökencilik/ mezhepçilik/ dersim'cilik/ hemşericilik/ bölgecilik .. gibi şeylerden bahsetmek bile ayıptı ! gericilik, ırkçılık, feodalite, yavşaklık, LeGe bete'cilik.. gibi bişeydi ! 80'lerden sonra bizim uyanık geçinen sola, liberâl entele, son dönemde de chp'ye ..bu argümanlar siyaset aracı, muhalefet malzemesi, politik değer olarak kakalanıp pazarlandı ! bizim ilkellik, feodalite, gericilik dediğimiz bu paçozluklar ..chp, hdp, tmmob, kesk, ttb ..v.b. kitle örgütleri içinde siyaset sosyetesinin rakı viski garnatürleri, çerezleri oldu.

 • fahri kumbul

  fahri kumbul 26.01.2023 - 14:20:50

  Gündemin Son Konuları

  Yalnızca suyla ilgili sorun hakkında yazayım: Ölçümlere göre; Dünya genelinde 2030 yılına kadar var olan sürdürülebilir su kaynakları yüzde 40 oranında azalacak; ihtiyaç duyulan suyun yalnızca yüzde 60'ı karşılanacak. Türkiye’nin ortalama yağış miktarı, dünya ortalamasının epey altında. Sakarya, Susurluk, Kuzey Ege ve Asi Havzaları ‘kıtlık’; Marmara, Akarçay, Gediz, Burdur ve Küçük Menderes ‘kesin kıtlık’ çekiyor. Nüfus artışı, göçler, ekonomik büyüme arayışı, azalan su kaynakları ve kirlilik sorunu cabası. Gelişmiş ülkelerde su tedarikini iyileştirecek şirketler çoğaldı. Depolama tankları, içme suyu ve atık su arıtma tesisi, deniz suyu veya acı sudan tuz ve diğer minerallerin uzaklaştırılmasına kadar, su döngüsünün tüm aşamalarında çalışıyorlar. Bu yönlerin tüm boyutlarıyla Türkiye olarak acil ve kapsamlı bir şekilde ele alınmasını isteklendirmek ve özendirmek gerekiyor.

 • Mete Demirtürk

  Mete Demirtürk 25.01.2023 - 22:33:05

  En Yeni Gece

  Sn. F. Kumbul ve Hocam Arslanoğlu'nun uyarasıyla tekrar tekrar okudum. Evet haklılar, daha kısa olmalıydı. Sn. Kumbul günümüz insanının dikkat süresinin kısalığından söz ediyor. İzniyle, ben onu bir adım daha öteye taşımak istiyorum. Yalnızca beslenmesi fast food değil. Düşüncesiyle, eylemiyle, hayâlleriyle, hemen her şeyiyle fast food yaşıyor. Artık yaşam biçimi olmuş. Sığ ve özensiz... Yüreklendirici hoş sözleri için değerli dostlarımıza teşekkür ederim...

 • Muhsin Araç

  Muhsin Araç 23.01.2023 - 07:44:07

  Accumulate

  Kooperatif = accumulate Birde akümülatör var. Çok mu. Uçtum.

 • yurdakul çalıkoğlu

  yurdakul çalıkoğlu 22.01.2023 - 23:08:15

  1000 temel sözcük üstünden Türkçe-Sanskritçe-İngilizce uyumunun karşılaştırması

  SİLİFKE'DE KIZ ÇOCUĞA "KANAYAK" DERLER, "KANYAKA" GİBİ YİNE SİLİFKE'DE "ANİÇİ" ŞEKLİNDE BİR SÖZCÜK KULLANILIR "HAA ANLADIM ŞİMDİ" ANLAMINDA

 • kaan arslanoğlu

  kaan arslanoğlu 21.01.2023 - 11:16:58

  En Yeni Gece

  Evet, Fahri bey, teşekkürler, ben de gayet güzel buldum. Ve de tek eleştirim uzunluğuna... :)

 • fahri kumbul

  fahri kumbul 21.01.2023 - 11:07:03

  En Yeni Gece

  Bana, Comte de Lautréamont’un Maldoror'un Şarkıları’nı anımsattı ve bir yandan da kitaplı din ayetlerini çağrıştırdı. Büyük emek verilmiş; buna derin saygı... Öneri ve/veya eleştiri olarak ileteceklerim ise; dikkat süresi çok kısalmış günümüz okur tipinin ilgisine göre (ve biraz da tekrarlarla) hayli uzun tutulmuş bir deneme. İlgiyi sonuna kadar diri tutmak gerçekten zor. Belki de şair şiirini geleceğe yazmıştır. Kutlar ve başarılar dilerim.

 • mete demirtürk

  mete demirtürk 21.01.2023 - 01:38:20

  En Yeni Gece

  Ne kadar zarif ve alçakgönüllüsünüz İlknur Hocam. Çok teşekkür ederim...

 • İlknur Arslanoğlu

  İlknur Arslanoğlu 20.01.2023 - 20:49:39

  En Yeni Gece

  Çok anladığımı söyleyemem ama bir Schiller tadı aldım Gerçekten saygı duydum Ama beni aştı

 • Nedim Pala

  Nedim Pala 19.01.2023 - 10:21:12

  Shield

  Shield, shielded / ŞİLTE (Türkçe'de kullanılan örtü, örtme, kalkan olma, üstündekini koruma ..v.b.) işleviyle aynı. Şhielded cable / Şilteli kablo (dünya çapında kullanılan ortak teknik terim); etrafında örgü, zırh ile iç kısmı korunan kablo.

 • Fatih Torun

  Fatih Torun 18.01.2023 - 14:13:58

  YAKIN TARİHİN EN BÜYÜK SİYASİ YALANLARI

  Bu yazı hala güncelliğini koruyor. İyi ki, tekrar paylaştınız.

 • Muhsin Araç

  Muhsin Araç 18.01.2023 - 10:46:04

  Hall

  Hall=avlu

 • irfan hatip

  irfan hatip 18.01.2023 - 08:51:49

  Türkçenin Batı dillerinin kökü olduğunu kanıtlayan sözlük yayınlandı

  Tarihi yerlebir eden çalışmalar. Çalışmalarının devamı dileğiyle selamlar.

 • Muhsin araö

  Muhsin araö 18.01.2023 - 02:38:00

  Garden, garten

  Gardiyan da koruyan olabilir.

 • KAAN

  KAAN 13.01.2023 - 16:29:59

  PENGUEN KUMPASÇILARI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

  Kurtuluş Partners firması kanundaki açığı kullanarak onbinlerce kişiye dava açıp uzlaştırma ile milyonlarca dolar haksız kazanç elde ediyor. 2017 yılına kadar uyar-kaldır zorunluluğu varken her ne hikmetse 2017 yılında bu zorunluluk kaldırılarak direk suç duyurusu ve dava açma hakkı veriliyor. Bu durumdan dolayı binlerce mağdur var ama bu konuda meclis gündemine getirilemiyor.Bu mağduriyetin giderilmesi, uyar-kaldır sisteminin geri getirilmesi gerekir.

 • Özcan Tekin

  Özcan Tekin 10.01.2023 - 17:59:09

  Academia edu adlı yayında çıkan makalem bir hayli uluslararası tepki aldı

  Emeğinize yüreğinize sağlık

 • kaan arslanoğlu

  kaan arslanoğlu 12.12.2022 - 10:01:52

  İki Temel Konuda Ağır Sansür

  Teşekkürler Değerli Ali Ünal, yorumunuz ve desteğiniz için. Sevgiler, saygılarımla.

 • Ali Ünal

  Ali Ünal 10.12.2022 - 19:39:58

  İki Temel Konuda Ağır Sansür

  Kaan Arslanoğlu değerli bir Türk aydını olduğunuzu düşünüyorum. Sizi uzun süredir takip ediyorum. Attila İlhan:"Türk aydını, Batı'nın manevi ajanıdır.'' der. Gerçekten bizde hem sağ hem de solda tanzimatci aydın kafası hakim. Yalnız kalma endişesiyle fikir üretilmiyor.

 • fahri kumbul

  fahri kumbul 29.11.2022 - 11:06:23

  PENGUEN KUMPASÇILARI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

  İnternette bunlara benzer bir çok haber var. Örneğin …. Mahkemesi’nin aynı kişinin açtığı benzer nitelikteki bir davayı ret ettiğine dair emsal karar, bir Belediyenin “Karikatür Kursu açılıyor" afişinde karikatürünü kullandığı gerekçesiyle 'belediyeye telif hakkı' uyarısı haberi gibi.... Anlaşılan, avukatlar, uzlaşma avukatları ve hak sahibi iddiasındaki kişilerden oluşmuş ekipler, “Telif” üzerinden para kazanma davaları açmayı sistemleştirmişler. Aynı şey, Cumhurbaşkanına hakaret davaları üzerinden de yapılıyormuş. Kolay gelsin.

 • fahri kumbul

  fahri kumbul 1.11.2022 - 14:13:10

  Şebnem Fincancı Olayı ve Tabipler Birliği'nin Hainlikleri

  Taciz, istismar, nefret söylemi, çocuk istismarı gibi aşağılık söylemlerin denetimi elbette önemli. Ciddi veya tekrarlayan ihlaller için askıya alma ve yasaklamalar getirebilir. Fakat bireylerin konuşmasını tamamen engelleyen katı engeller konulamaz. “Güç, vatandaşlara kısıtlamalar dayatmaktan çok, bir tür düzenlenmiş özgürlüğe sahip olabilecek vatandaşlar 'oluşturmak' meselesidir.” Sansür, güç ilişkilerinin önemli bir parçasıdır ve yeni kurumsal, toplumsal otorite biçimlerine yol açar. Sansürden kaçma veya bozma girişimlerinin ortaya çıkması kaçınılmazdır. Güç odağının hoşuna gitmeyenleri kırparak ahlak denetimi yapmak, kendine uymayan sesleri bastırmaksa amaç… Sansür,/Ne sen sor /Ne ben söyleyeyim./Varsa Sansür/Olurum teessür.

 • kaan arslanoğlu

  kaan arslanoğlu 1.11.2022 - 11:32:59

  Şebnem Fincancı Olayı ve Tabipler Birliği'nin Hainlikleri

  Yok hayır, isimsiz arkadaşım. Olguları göz göre göre böyle çarpıtıyorlar işte. Bu son olayda da lafı çevirip "kimyasal kullanılmış olabilir, incelensin" dediğini iddia ediyorlar, savunmak için. Oysa kendi kulağımızla duyduk. "Kullanılmış" dedi. O eski olayda gönderdiği raporda ne dedi tam bilmiyorum. Fakat ne dediyse dedi, o rapor resmi bir tıbbi rapordur ve itirafçılık süresinin dolmasına iki gün kala alel acele yetiştirilmiş ve davanın tüm seyrini değiştirmiştir. Orada da sanıkları görmeden, sanıkların bu yönde savcılığa bir talebi olmadan rapor gönderdi. Bu bakkal Mehmet efendinin dilekçesi değil, tıbbi rapor hüviyetindeydi. Bir kere niye müdahil oldu, onu kim nereden buldu? Niye son dakikada olaya müdahil oldu? Sonraki asıl rapor da Fincancı'nın iddiasını çürüttü. Ergenekon davasında da müdahil oldu, ne sıfatla? Onca müracaatçı içinde onunki niye kabul edildi? Tüm bunlar NATO görevi.. vs.. derin ilişkileri kanıtlamak için yeter de artar bile. Sahte rapor meselesi de gayet açık.

 • 1.11.2022 - 10:39:39

  Şebnem Fincancı Olayı ve Tabipler Birliği'nin Hainlikleri

  Hocam mumcu davasında verdiği raporla ilgili C. mumcu tarafından hakkında şikayette bulunulmuş. İÜ Nur Serter başkanlığında bu şikayeti incelemiş ve hakkında cezai işlem yapılmasına gerek olmadığına hüküm vermiş. Ayrıca fincancı mumcu davasında sanık avukatlarının başvuru üzerine ve onların anlatımı üzerine işkence konusunda detaylı inceleme yapılması gerektiğini yazmış raporunda. Yani işkence var dememiş. Basında yazılanlar kasıtlı bir çarpıtma olduğu izlenimi yaratıyor. Kimyasal silah iddiaları ise ayrı bir konu ve detaylı bilmiyorum o kanalda söylenenleri. Ama o kanala beyan vermesi bile sorunlu bence...

 • Bekir Kayik

  Bekir Kayik 31.10.2022 - 10:01:40

  İki Temel Konuda Ağır Sansür

  Ekrem ve KK ya ben de asla oy vermeyeceğim, Mansur Yavaş ise çok ketum ve sinsi bir kişilik! 6+1 masaya ise hiç güvenmiyorum!

 • Bekir Kayik

  Bekir Kayik 31.10.2022 - 09:50:54

  İki Temel Konuda Ağır Sansür

  Doğrucu ve gerçekçi olmak insanı yalnızlığa istiyorsa da varsın itsin! Biz yolumuzdan donmeyiz! Donenlere uğurlar olsun...

 • Yusuf COŞAR

  Yusuf COŞAR 23.10.2022 - 21:50:37

  ESRA

  Esra'nin babasının şivesini ve kızına yaptığı öneriler çok güzel anlatmışsın. Öykünün devamını bekleyeceğim.Yeni ve başarılı bir yazar ,kendini geliştirerek edebiyat dünyasına giriyor. Kutluyorum.

 • Metin

  Metin 23.10.2022 - 07:28:18

  ESRA

  Akıcı olmuş Özgürüm , okutturuyor kendini, tebrikler.

 • Nedim PALA

  Nedim PALA 20.10.2022 - 12:25:18

  akp Türkiye düşmanı muhalifleri neden besliyor?

  Babamın ve oğlumun yaptığı iş gereği .. okumayı öğrendiğim 7 yaşından günümüze kadar olan süreçte, kitaplar gazeteler dergiler içinde yüzdüm ! her türlü kitap, elimin altındaydı. üstelik bu 60 yıla yayılan uzun süreç içerisinde, herhangi bi önyargım, takıntım yoktu ! tam tersi, bazen o dönem dünya görüşüme aykırı, ters olan yazarları da ne yazıyolar, ne anlatıyolar diye merak eder okurdum. ama bu yazıda bahsi geçen.. yazarların kitaplarına bi türlü konsantre olup, baştan sona ..akıcı bi şekilde okuyup bitiremedim. dönemin modası gereği ? ben de.. bi O.Pamuk kitabı okayayım yaa Hu ! dedim ( İstanbul ' romanı ) 15 günlük süreçte, ıkınıp sıkınıp, zorlayarak ..sadece pes etmeyip kitabı bitirmek amacıyla okuyabildim. hatta bu yazarların içlerinden biri.. arkadaşım da olan meslekdaşımın kızıydı (soyadı Erdoğan olan), üstelik o dönem ödül de.. almıştı. çok zorladım olmadı ! bunların yazdıkları, zihin kozalarının içinde üretikleri trişkadan EdebiYAT lar, boş beleş kurmacalar ..samimi, içten, dürüst değil, vakit kaybı .. en önemli organımız beyine püskürtülen negatif elektro manyetik radyasyonlu bir dalgaydı.

 • kaan arslanoğlu

  kaan arslanoğlu 30.09.2022 - 15:00:05

  Son 6 facebook paylaşımı Eylül 2022

  Değerli Dicle Ekinci, teşekkür ederim, sağolun. Saygılar, sevgiler...

 • Dicle Ekinci

  Dicle Ekinci 30.09.2022 - 10:24:37

  Son 6 facebook paylaşımı Eylül 2022

  Yine muhteşem yazılar, hep doğru tespitler! Dediklerinizin her bir kelimesine katılıyorum. Kaleminize yüreğinize sağlık.

 • Murat Demir

  Murat Demir 27.09.2022 - 10:41:24

  GÜNEŞ-DİL SÖZLÜĞÜ.. TÜRKÇENİN KÖK DİL OLDUĞUNU GÖSTERİR YÜZLERCE KANIT..

  Absorb abs- kokunun arapca "Habs" kokunden geldigini dusunuyorum. Absorb aslinda birseyi "emmek" degil bir seyin icinde "hapsolmak" gibi dusunulebilir. -orb kismi belki turkce etkiler tasiyabilir. Bu da "delmek burmak boru" kelimelerinin degismis hali olabilir. Latin dillerinde turkce boru bur buruk gibi bir cok kok olmus kelimeler oldugu aciktir. ( "bore" "burg" "borg" "birg" ..gibi) Bunlar icin bir kaynak veremem tamamen sahsi fikrimdir.

 • Ercan Sarı

  Ercan Sarı 19.09.2022 - 17:08:16

  Bilim ile ALDATMAK

  Muhteşem anlatım. Yüreğinize sağlık ✌

 • Nedim Pala

  Nedim Pala 19.09.2022 - 11:38:30

  Bilim ile ALDATMAK

  Netice olarak ..! Evrensel İlim/ Bilim'in 'karanlık olmadan, ışık algılanamaz' veya 'batıl, kötü, yalan.. vücud bulmadan .. doğru, haklı, iyi, hakikât bilinmez !' temel algoritması ile ; son 2,5 yıl boyunca yaşadığımız sağlık sektörümüzdeki batıl, karartma, manüplâsyon, yalan dolan ile.. bizler de, hakikâti iyiyi doğruyu görmüş olduk ! çok azınlık ta olsa ? (sistem daima böyle çalışır.. hakikât doğru, iyi.. toplama göre daima çok azınlıkda olacak) gerçeği fark ederek, Bir avuçta olsa? gerçek hekimlerin seslerini duyup, haklı iyi doğruya eriştik. Bu sitedeki 'Tıp Bu Değil' yazılarının kıymetini bildik. Hiç alâkamız olmadığı halde ? sağlıklı beslenme, vücud bağışıklığı, insan metabolizmasında doğal D vitamin üretmenin sistemini fark ettik. Küresel kapitâlin ticaret kârHanesi'ne evrilmiş medikâl sektör ve onun pazarlamacısı olmuş Dr. bozuntularıyla .. 'insan' sağlığını eksen edinmiş gerçek hekimlerin farkını, inkâr kolaycılığına düşmeden .. idrak etme yüceliğine eriştik. 'her şerr'den bir hayır çıkar' kuralının çalıştığını da.. teyid ettik.

 • kaan arslanoğlu

  kaan arslanoğlu 18.09.2022 - 15:30:04

  Latin alfabesi eski bir Türk alfabesidir

  Teşekkürler değerli Fahri Kumbul ve Çetin Kayaoğlu. Fahri bey pacific sözcüğünü düzelttim, sağ olun. Saygılar, sevgilerimle.

 • fahri kumbul

  fahri kumbul 16.09.2022 - 13:29:33

  Latin alfabesi eski bir Türk alfabesidir

  Kaan Bey kutlarım. Onur duyduk. Umar ve dilerim etkisi büyük olur. İngilizceyi kesinlikle sizden az bilmeme karşın yine de dayanamayıp cüret ettiğim küçük ve önemsiz bir düzeltme için beni bağışlayın. Şöyle ki; "İngilizcede “Pasific Ocean” ismindeki üç ‘c’ de ayrı seslerle okunur." cümlenizde verdiğiniz örnekte iki "c" var:):); doğrusu 'Pacific' olan sözcük, yanlışlıkla, (dalgınlıkla) Pasific yazılmış olsa gerek. Saygılarımla.

 • H.Çetin Kayaoğlu

  H.Çetin Kayaoğlu 13.09.2022 - 11:55:51

  Latin alfabesi eski bir Türk alfabesidir

  KAAN BEYİN SÖYLEDİKLERİ DOĞRUDUR BU KONUDA DETAYLI BİLGİ MERHUM KAZIM MİRŞANIN "YAZI İŞARETLERİ" , "PROTO TÜRKÇE HAKKINDA KONFERANS" ,"BUGÜNKÜ AVRUPA DİLLERİNDE ETRÜSKÇE İZLERİ" , " PRO-TÜRKÇE YAZITLAR" ," ERKEN TÜRKLERİN SKANDİNAVYA YAZITLARI" ,"BOLBOLLAR" , "ERKEN- TÜRK DEVLETLERİ VE TÜRÜK BİL" , "ALFABETİK YAZI BAŞLANGICI" , " BUGÜNKÜ AVRUPA DİLLERİNDE PROTOTÜRKÇE İZLERİ" ,"HİEROGLİFLER" ,"ERKEN TÜRKLERİN ANADOLU YAZITLARI" , " PRA-MISIR HİEROGLİFLERİ" , "ETRÜSKLER" ADLI KİTAPLARINDA ÇOK DETAYLI ANLATILMIŞTIR. KAAN BEYE DE BU KONUYA DEĞİNDİĞİ İÇİN TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM. H.ÇETİN KAYAOĞLU E-MAİL ADRESİM heceka@gmail.com

 • inanç özgen

  inanç özgen 5.09.2022 - 23:55:28

  HASTANE ÖNÜ İNCİR AĞACI

  Kaleminize sağlık

 • Nedim Pala

  Nedim Pala 2.09.2022 - 21:19:55

  İki Temel Konuda Ağır Sansür

  Evimdeki yüzlerce kitap arasında.. Atatürk'ün ölümü sonrası hemen kurulan Celal Bayar hükümetinin Marif Vekili Hasan A. Yücel'in devlet eliyle çevrilip bastırılan kitapları da.. var. Kitapların son sayfalarında bu kitapların listesi bulunuyor. Tam ; 241 kitap tercüme edilip bastırılıp dağıtılmış. Aman yaârebbim ! ( ; - çoğunluğu üfürükten teyyâre, selam sööle o yâre.. İngiliz eserleri //.. Kral IV. Henry, V. Henry .. VI. Henry ! Kral 8. Henry // 4. Henry'nin 2 kitabı, 6. Henry'nin 3 kitabı, 2. Richard'lar.. Windsor'un Şen Kadınları .. daha neler neler ! Zannedersin ki ?? ingiliz ırkçıları bastırmış !!? Ne bu Laââayynn !? bu mudur laayyn Türk Marif vekilliği ? bi de.. Köy enistütülerini kurdu diye bunu göklere çıkaran, ilerici devrimci Türkçe'ci diye bize yutturmaya çalışan angutlar var ! oturun yerinize ..SIFIR ! gölge etmeyin başka ihsan istemezz ! bu adam ilerici devrimci Atatürkçüyse ?? ben de Ugandalı museviyim !

 • kaan arslanoğlu

  kaan arslanoğlu 1.09.2022 - 13:38:57

  İki Temel Konuda Ağır Sansür

  Teşekkürler Değerli yorumcu arkadaşlar, Bekir Kayık ve Dicle... Bekir Bey, Yakınca için "gitgide AKP görüşlerine yaklaşma" ifadesi eksik kalır ne yazık ki... :) :( Sevgiler, selamlar..

 • kaan arslanoğlu

  kaan arslanoğlu 1.09.2022 - 13:35:43

  ATATÜRK’Ü ÖLDÜREN KİNİN 2020’de KAÇ BİN KİŞİ ÖLDÜRDÜ?

  Değerli Özgür Arkadaşım, O sadık okurum o kadar da sadık değilmiş. :) :) Basılı roman artık belki de yazmam. Ama internet romanı yazdım birkaç tane. Sonuncusu Dil Efendim... Dil.. adlı tefrikaydı. Bence romandı ve bence öteki kitaplarımdan eksiği yok fazlası vardı. Teşekkürler, sevgiler..

 • Özgür Coşar

  Özgür Coşar 1.09.2022 - 06:17:16

  ATATÜRK’Ü ÖLDÜREN KİNİN 2020’de KAÇ BİN KİŞİ ÖLDÜRDÜ?

  Kaan Hocam, Sadık okurlarınızdan birisiyle geçen gün konuşurken Kaan Hoca yeni roman yazmayacak mı acaba diye sordu. Yoldaki İşaretler gibi romanlarınızı hasretle bekliyoruz. Saygılarımla

 • Dicle

  Dicle 29.08.2022 - 09:31:16

  İki Temel Konuda Ağır Sansür

  Yazılarınızı çok beğeniyorum

 • Bekir Kayik

  Bekir Kayik 28.08.2022 - 18:35:03

  İki Temel Konuda Ağır Sansür

  Gaffar Yakınca git gide AKP görüşlerine yakinlasmiyor mu Sn.Arslanoğlu?

 • Nedim Pala

  Nedim Pala 28.08.2022 - 13:17:20

  ATATÜRK’Ü ÖLDÜREN KİNİN 2020’de KAÇ BİN KİŞİ ÖLDÜRDÜ?

  son 2,5 yıl boyunca içinden geçtiğimiz bol abartılı, planlı programlı, karantinalı tedarik zincir kırılmalı plandemi tezgahının çok faydaları da.. oldu. ‘her müsibetin ardında hayır da.. vardır’’ derdi büyüklerimiz ! haklı çıktılar. bu süreçte yaşadıklarımız, şahit olup ta gördüklerimiz, duyup ta işidtiklerimiz .. medikal dediğimiz sektörün, sağlık denilen metaryeliz kapitaliz bilimin altına yatmış bu Kârhanenin .. ne menem bişey olduğunu anlamamıza vesile oldu. adeta bi aydınlanma yaşadık ! bu şok aydınlanma öncesi, kerhane kumarhane sektörlerini en kötü sektörler zannederdik ? ama.. sağlık sektörünün arka yüzünü görünce ?? birinciliği onlara verdik. diğerleri bunun yanında çırak çıktı. öbürleri en azından sağlam dik duran, pislikten kaçan insanlara ulaşamıyodu. ama sağlık sektörü denen müsibet .. holdingleri, tröstleri, küresel çaptaki üst örgütleri, zincir ticarethaneleri, sansürü, manüplasyonlarıyla toplumun her kesimine burundan, maskeden, iyneden, hastane ortamındaki şartlar, ilaçlar, basınçlı hortumlar ve bu tröstlerin zangoçları haline evrilmiş medyalar, sağlık bakanlıklarından kolaylıkla enjekte oluyordu. hepimize geçmiş .. yeni aydınlanma çağımıza da hayırlara vesile olsundu.

 • kaan arslanoğlu

  kaan arslanoğlu 27.08.2022 - 16:26:01

  İki Temel Konuda Ağır Sansür

  Teşekkürler değerli Mustafa Yıldız, aynı görüşteyiz. En iyi dileklerimle selamlar...

 • Mustafa Yıldız

  Mustafa Yıldız 27.08.2022 - 09:52:45

  İki Temel Konuda Ağır Sansür

  Bu arada Türkerin kitabını yeni okudum. Bağlantısallık ve yaşamdaşlık. Bir kere ortada özgün bir görüş yok. Kitap tekniğine göre yazılmamış, adeta hızlı bir derleme gibi olmuş. Özabartı içeren yaklaşımlar var. Ben de başlığından fazla bir beklentiyle okumuş oldum. Yorum yaparsan olasılıkla yazarı için iyi olmaz. Selamlar.

 • Mustafa Yıldız

  Mustafa Yıldız 27.08.2022 - 09:41:22

  İki Temel Konuda Ağır Sansür

  İnsanları bazı konularda ikna etmek zordur. Çünkü o konuda sizin kadar bilgi ve deneyime sahip değillerdir. Siz bile bilgi birikimi ve deneyimle görüşlerinizi geliştiriyorsunuz. Yeni görüşleriniz mutlaka eskisinden farklar içerecektir. Yeni fikirlere hazır oluşluluk ne yazık ki çok az kişide vardır. Bir de görüşlerin duygusal şekillenişi ve toplumsal-kültürel kalıplanışı olduğunu düşünürsek haklı fikirleri savunmak için aslında nerdeyse ciddi bir savaşım vermek gerektiği kolayca anlaşılabilir. Sevgili Kağan, benzer süreçleri yaşadığım için hayıflanmanı anlayabiliyorum. İşin çetin mücadele gerektirdiğini anımsatmak istedim. Esenlikle.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan www.insanbu.com sorumlu tutulamaz.